Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Artykuły

Modlitwa nawróconych muzułmanów

My, synowie Ismaela, tak wiele lat żyliśmy bez Ciebie, nie wiedząc nic o Tobie. Wielokrotnie nie tylko wypieraliśmy się Ciebie i walczyliśmy z Tobą, lecz byliśmy także Twoimi wrogami. Jednak Twoja miłość, która przekracza wszelki rozum i najśmielsze granice wyobraźni, i jest ponad wszelką wrogością, odnalazła nas, prowadziła, zmiłowała się nad nami i oczyściła nas.

Czytaj więcej...

Bóg kocha muzułmanów

W ostatnim okresie jesteśmy dosłownie bombardowani informacjami na temat islamu i muzułmanów. To, co słyszymy w telewizji lub czytamy w Internecie często wzajemnie się wyklucza, jest pełne sprzeczności, półprawd i emocji. Nie wiemy już, czy islam jest rzeczywiście „religią pokoju”, czy też wszyscy muzułmanie to niebezpieczna „islamska dzicz”.

Czytaj więcej...

Jakie zagrożenie stanowi Państwo Islamskie dla Kościoła na świecie?

Państwo Islamskie sieje spustoszenie w Iraku i Syrii, a jego ambicje sięgają znacznie dalej. Niektórzy światowi przywódcy przyznają nawet, że jest ono jednym z największych stojących przed nimi zagrożeń.

Czytaj więcej...

NIGERIA: Wstrząsający wywiad z pastorem Samuelem Dalim, zwierzchnikiem Kościoła EYN, do którego należało wiele dziewcząt porwanych w Chibok przez Boko Haram

Kościół Braterski w Nigerii, znany też jako Ekklesiyar Yan’uwa a Nigeria czy też Kościół EYN, jest od dawna przedmiotem ataków ze strony Boko Haram. Wiele spośród ponad 200 dziewcząt, porwanych w kwietniu przez Boko Haram ze szkoły w Chibok, pochodzi z rodzin należących do Kościoła EYN. Kościół ten został założony w 1923 r. przez amerykańskich misjonarzy i liczy obecnie 180 tys. wiernych.

Czytaj więcej...

Chrześcijaństwo i ludobójstwo? Sprzeciw brytyjskiego polityka wobec zmowy milczenia na Zachodzie

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne premier Wielkiej Brytanii David Cameron zobowiązał swój rząd do walki z prześladowaniami chrześcijan za granicą, stwierdzając, że nie ma innej grupy, która byłaby pod tak wielką presją ze względu na swoją wiarę.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Artykuły