Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

NIGERIA: Pomoc dotarła do ofiar listopadowego pogromu w stanie Kaduna

Wspólnie z naszymi partnerskimi misjami dostarczyliśmy pomoc ofiarom pogromu chrześcijan w stanie Kaduna, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku. Przedstawiamy zdjęcia z jej dystrybucji.

Czytaj więcej...

SUDAN: Jeden z czterech oskarżonych chrześcijan uwolniony

W czasie rozprawy, która odbyła się 2 stycznia, sudański sędzia postanowił uwolnić pastora Kuwę Shamala, aresztowanego w grudniu 2015 r. wraz z trzema innymi chrześcijanami. Sędzia uznał, że brak jest wystarczających dowodów pozwalających na wydanie wyroku.

Czytaj więcej...

EGIPT: Chrześcijanie stracili dobytek w wyniku ataku tłumu

Chrześcijanie z Al-Nagameesh, miejscowości w górnym Egipcie, ponieśli poważne straty materialne, gdy ulicami przeszedł uzbrojony w butelki z benzyną tłum, demolując domy i zakłady pracy. Atak, do którego doszło 25 listopada 2016 r., został najwyraźniej wywołany podejrzeniami, że miejscowi chrześcijanie zamienili ośrodek społeczny w kościół.

Czytaj więcej...

TURCJA: Przedłużający się stan wyjątkowy

Trwający od wielu miesięcy stan wyjątkowy sprawił, że wiele kościołów w Turcji doświadcza spadku frekwencji wiernych na nabożeństwach. Rząd turecki postanowił przedłużyć go jeszcze na pewien czas.

Czytaj więcej...

CHINY: Zamknięcie chrześcijańskiej gazety

Chińskie władze nakazały zaprzestać wydawania chrześcijańskiego kwartalnika, który docierał ze słowem zachęty do około 100 tysięcy chrześcijan. Gazeta pisała również o prześladowaniach naśladowców Chrystusa.

Czytaj więcej...

SUDAN: W chrześcijańskiej szkole znów odbywają się zajęcia

Sąd we wschodnim Sudanie wydał decyzję, że szkoła, która została wcześniej zamknięta przez władze, ma działać dalej pod administracją chrześcijańską.

Czytaj więcej...

PAKISTAN: Wyrok skazujący dla sprawców morderstw w piecu do wypalania cegieł

25 listopada sąd w Lahaurze skazał na śmierć pięć osób, które w 2014 roku torturowały i zabiły dwoje młodych ubogich chrześcijańskich małżonków, oskarżonych o domniemane spalenie Koranu. Ośmiu innych uczestników tej napaści zostało skazanych na dwa lata pozbawienia wolności.

Czytaj więcej...

ALGIERIA: Chrześcijanin w więzieniu zagrożony napaścią

Slimane Bouhafs, nawrócony z islamu chrześcijan, odbywa karę więzienia za wpisy na Facebooku. Muzułmańscy współwięźniowie planowali napaść na niego.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje