Strona startowa Archiwum (www)
BANGLADESZ: Ucieczka chrześcijan po ataku na kościół domowy PDF Drukuj Email
środa, 03 wrzesień 2008 19:51

Według raportu Open Doors muzułmańscy bojówkarze zaatakowali 1 sierpnia pastora założonego niedawno kościoła domowego w Bagulagari. Bojówkarze chcieli przemocą skłonić pastora Majida, aby ten podał im nazwiska lokalnych pracowników misyjnych. Zniszczyli oni jego dom.

Pastor Majid wraz z wielu innymi wierzącymi przeprowadził się w bezpieczniejsze okolice z powodu coraz silniejszej presji wywieranej na chrześcijan nawracających się z islamu.  Jak podaje inny pastor mieszkający w tej okolicy, wieśniacy muzułmańscy żądali od władz lokalnych wprowadzenia zakazu działalności dla chrześcijan, grożąc podjęciem działań przeciwko wierzącym, jeśli ich żądania nie zostaną spełnione.

Módl się za chrześcijan w Bangladeszu. Módl się, by Bóg dał im siłę podczas prześladowań. Módl się też za tamtejszych muzułmanów, by mogli poznać Dobrą Nowinę.

 
 

Napisz do nich!

Pomoż uwolnić Alima Yimitiego!

Pomoż uwolnić Gao Zhishenga!

Zamów wystawę

Biuletyn GPCh