Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

„Poproście swojego Boga, żeby wam pomógł!” – Tyle mieli do powiedzenia komunistyczni urzędnicy cierpiącym głód chrześcijanom z plemienia Hmong, zamieszkującym w górzystych terenach Wietnamu, gdzie od długiego czasu panuje susza. W wielu wioskach przez cały 2012 r. nie spadła ani kropla deszczu. Niektóre rodziny musiały chodzić kilka kilometrów po wodę. Nie zebrały też żadnych plonów. Z wycieńczenia padło dużo bydła. Zmarło wiele starszych osób. Jednak wioski chrześcijańskie są pomijane przez władze przy dystrybucji pomocy żywnościowej, co stanowi kolejny rozdział walki komunistów z coraz prężniej rozwijającym się kościołem wśród tej mniejszości etnicznej.

Lud Hmong, podobnie jak inne mniejszości etniczne w Wietnamie, może wierzyć w komunizm, animizm lub nie wierzyć w nic i władze zostawią go we względnym spokoju. Jeśli jednak ktoś zwróci się do Chrystusa, staje się niebezpiecznym wrogiem komunistycznego establishmentu, którego należy wszelkimi sposobami powstrzymać. Władza nie przebiera więc w środkach, by wyplenić chrześcijaństwo z licznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Wietnam.

Wspólnie z australijską misją The Voice of the Martyrs i innymi naszymi partnerskimi misjami od wielu lat stoimy u boku naszych braci i sióstr w Wietnamie. W tym roku dostarczamy do wiosek ludu Hmong żywność i inne potrzebne artykuły.

Darowizny przeznaczone na ten fundusz prosimy opatrywać dopiskiem:

DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE: WIETNAM

Dane do wykonania przelewu krajowego znajdują się TUTAJ.

Dane do wykonania przelewu z zagranicy znajdują się TUTAJ.

Zebrane w ramach tego funduszu środki finansowe są w całości przeznaczane na udzielenie wsparcia chrześcijanom, którzy padają ofiarą prześladowań.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z nami.

 • Państwo islamskie prześladowcą chrześcijan

  W dniach 5-8 maja będziemy gościć w Polsce Habilę Adamu z Nigerii, bohatera książki Kalifat albo śmierć, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha, poświęconej tematowi prześladowań chrześcijan na północy Nigerii przez islamistyczną sektę Boko Haram. Zapraszamy na spotkania w Gdańsku, Poznaniu, Konstantynowie Łódzkim i Warszawie.

  Czytaj dalej
 • W najnowszym biuletynie GPCh:

  Moc w słabości. Cud w celi więziennej. Prognoza na 2017 rok. Poczta miłości i nadziei.

  Na zdjęciu: Fatima urodziła się w radykalnej rodzinie islamskiej. Od kiedy nawróciła się do Chrystusa, jej życie jest w stałym niebezpieczeństwie. Gdyby odnaleźli ją krewni, zabiliby ją. Od ośmiu lat ukrywa się wraz mężem i dziećmi.

  Czytaj dalej
 • Więziony za wiarę: Zhao Weiliang

  Zhao Weiliang został skazany w Chinach na cztery lata więzienia. Formalnie za "wykorzystywanie sekty do podważania systemu prawnego", a rzeczywistości za swe zaangażowanie w kościele.

  Czytaj dalej
 • Świadectwo Hannelie

  Gdy Hannelie Groenewald i jej rodzina zostawili swój wygodny dom w RPA i pojechali głosić ewangelię w Afganistanie, wiedzieli, z jakim wiąże się to ryzykiem.

  Zdjęcie: Ostatnia wspólna fotografia rodziny Groenewald

  Czytaj dalej

Dowiedz się więcej o prześladowaniach

 1. Filmy
 2. Więźniowie
 3. Książki
Spotkanie Habilą Adamu w Ustroniu

Spotkanie Habilą Adamu w Ustroniu

Świadectwo Habili Adamu z Nigerii na spotkaniu w Ustroniu 3 maja 2014 roku.

List z więzienia

List z więzienia

Teledysk „List z więzienia” obrazuje rzeczywistość, w jakiej przyszło żyć irańskim chrześcijanom.

Pastor Suta – nawrócenie prześladowcy

Pastor Suta – nawrócenie prześladowcy

Prawdziwa historia nawrócenia hinduisty, który za wszelką cenę nie chciał dopuścić, by w jego wiosce głoszono ewangelię.

Hannelie

Hannelie

Rodzina Hannelie Groenewald poświęciła wszystko dla Jezusa w Afganistanie.

Lacheng Ren

Lacheng Ren

Kraj: CHINY Aresztowany: grudzień 2012 r. Wyrok: 5 lat więzienia

Zhao Weiliang

Zhao Weiliang

Kraj: CHINY Aresztowany: czerwiec 2014 r. Wyrok: 4 lata więzienia

Asia Bibi

Asia Bibi

Kraj: PAKISTAN Aresztowana: czerwiec 2009 r. Wyrok: kara śmierci

Haile Nayzgi

Haile Nayzgi

Kraj: ERYTREA  Aresztowany: maj 2004 r. Wyrok: nieznany

Uciśnione Narody – Korea Północna
Od Szawła do Pawła
Między sierpem i młotem
Uciśnione Narody – Chiny

Pomóż prześladowanym chrześcijanom

 1. Módl się
 2. Wesprzyj więźniów
 3. Bądź ich głosem
 4. Pomóż materialnie
Bieżące Informacje E-mail

Bieżące Informacje E-mail

Bieżące Informacje E-mail informują o sytuacji chrześcijan prześladowanych z powodu wiary w Jezusa Chrystusa i zachęcają do modlitwy wstawienniczej za nich.

Stałe tematy do modlitwy

Stałe tematy do modlitwy

W oparciu o fragmenty Biblii podajemy jakie dziedziny powinna obejmować modlitwa wstawiennicza za prześladowanych chrześcijan.

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół

Każdego roku w listopadzie chrześcijanie z wielu krajów modlą się za prześladowanych. Przyłącz się do nich.

Napisz do władz

Napisz do władz

Oficjalne listy i petycje do władz pokazują im, że są ludzie, którzy interesują się tym, co dzieje się z więźniami. W rezultacie mogą poprawić się warunki ich traktowania.

Napisz do więźniów

Napisz do więźniów

Wielu chrześcijan jest w dzisiejszych czasach więzionych z powodu swej wierności Chrystusowi. Zachęcamy gorąco, byś wysłał do nich list lub kartkę pocztową.

Wystawa fotografii

Wystawa fotografii

Wystawa "Prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie" doskonale nadaje się do prezentacji tematyki prześladowań. Możesz ją zamówić i zorganizować jej pokaz w swoim mieście.

Biuletyn GPCh

Biuletyn GPCh

Zaprenumeruj darmowy biuletyn GPCh i rozprowadzaj go wśród swych przyjaciół i znajomych. Zamieszczane są w nim  m.in. przeglądowe artykuły na temat sytuacji w różnych krajach.

Wolontariat

Wolontariat

Zachęcamy do współpracy wszystkich, którym leży na sercu los prześladowanych wyznawców Chrystusa. Można zaangażować się bezpośrednio w służbę GPCh bądź samemu propagować temat prześladowań.

Wietnam

Wietnam

Wspólnie z z australijską misją VOM dostarczamy do dotkniętych suszą wiosek ludu Hmong żywność i inne potrzebne artykuły, bo wietnamskie władze odmawiają im tej pomocy.

Pomoc dla wdów i sierot

Pomoc dla wdów i sierot

Każdego roku wielu chrześcijan ginie lub trafia do więzienia z powodu wiary w Jezusa. Ich bliscy znajdują się bardzo często w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Możesz im pomóc wspólnie z nami.

Pomoc medyczna

Pomoc medyczna

Wspólnie z innymi misjami The Voice of the Martyrs (VOM) finansujemy udzielanie pomocy medycznej chrześcijanom, którzy w wyniku prześladowań ponieśli poważny uszczerbek na zdrowiu.

Kontakt

FacebookYoutubeFeed