Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Algieria

Algieria

Algieria uniezależniła się od Francji w 1962 r. po zaciętej wojnie wyzwoleńczej. Przez ponad 25 lat od uzyskania niepodległości rządy sprawował Front Wyzwolenia Narodowego, wprowadzając w tym kraju algierską odmianę socjalizmu. Problemy gospodarcze i nadużycia władz doprowadziły do powszechnego niezadowolenia, które w 1991 r. dało wyborcze zwycięstwo islamistycznemu Muzułmańskiemu Frontowi Ocalenia. Jednak w 1992 r. wojsko dokonało zamachu stanu, a kraj do 2002 roku pogrążył się w wojnie domowej, która pochłonęła ponad 100 000 ofiar.

Obecny prezydent wydaje się ulegać ugrupowaniom islamskim. W 2006 roku algierski parlament nałożył na wszystkie nie-muzułmańskie grupy religijne obowiązek uzyskania rządowej rejestracji. Władze roszczą sobie prawo do zatwierdzania duchownych i miejsc sprawowania kultu. Algierscy chrześcijanie są zastraszani przez urzędników państwowych, członków rodzin, pracodawców oraz ekstremistów islamskich. Ci ostatni usilnie dążą do wprowadzenia w Algierii prawa szariatu.

W styczniu 2008 r. pojawiły się w prasie artykuły wyrażające zaniepokojenie rozwojem chrześcijaństwa, inicjujące kampanię medialną skierowaną przeciwko Kościołowi. Zaowocowała ona falą intensywnych prześladowań. Władze zamknęły kościoły domowe, a niektórych wierzących aresztowano. Kilka osób zostało oskarżonych o obrazę islamu. Rząd nie zezwala na budowę nowych obiektów kościelnych. Oficjalnie uznawane są tylko kościoły katolicki oraz  ewangelicki. Wielu chrześcijan w Algierii to nawróceni muzułmanie, którzy nie należą do zarejestrowanych kościołów. Praktykują oni swoją wiarę w ukryciu, w ramach kościołów domowych.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się, by Bóg przyciągnął wielu Algierczyków do Chrystusa.
  • Módlmy się o nawrócenie do Jezusa czołowych przywódców islamskich w Algierii.
  • Módlmy się, by algierscy chrześcijanie reagowali na uciski wiarą i wytrwałością.
  • Módlmy się za młodych ludzi w tym kraju, by nie poddawali się frustracji i rozczarowaniu, ale raczej szukali wzmocnienia i zachęcenia w Chrystusie Jezusie.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Algieria
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się