Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska

Arabia Saudyjska jest kolebką i bastionem islamu oraz opiekunem jego najświętszych miejsc. Wszystkie inne religie są tam zabronione. System prawny tego kraju opiera się na prawie szariatu. Państwo to propaguje wahhabicką odmianę islamu sunnickiego.

Ataki na chrześcijan i inne przypadki łamania praw człowieka nasiliły się od 2005 r., kiedy władzę objął król Abdullah. Kraj ten ma jedne z najgorszych notowań w dziedzinie przestrzegania praw człowieka z powodu rażących nadużyć wobec wyznawców religii innych niż islam sunnicki. Arabia Saudyjska odmawia swoim obywatelom prawa do wyboru lub zmiany religii. Każda osoba angażująca się w działalność ewangelizacyjną naraża się na więzienie, wydalenie z kraju lub egzekucję. Wobec ewangelistów często wysuwane są fałszywe oskarżenia, np. związane z narkotykami. Nawet przebywający gościnnie obcokrajowcy nie mogą zgromadzać się na nabożeństwach.

Nawróconym na chrześcijaństwo Saudyjczykom grozi śmierć. W sierpniu 2008 r. w Burajdzie zginęła młoda saudyjska kobieta, bo ujawniła rodzinie swoją chrześcijańską wiarę. Zamordował ją własny brat, muzułmański duchowny i członek policji religijnej. 1 stycznia 2011 r. weszło w życie rozporządzenie poddające cenzurze wszystkie saudyjskie blogi oraz internetowe serwisy informacyjne. Według tego rozporządzenia mają one „nawoływać do islamu” i ściśle przestrzegać prawa szariatu. Narzucone też zostały surowe ograniczenia odnośnie tematów, na jakie saudyjscy blogerzy mogą pisać. Przepisy te dają władzom saudyjskim prawo do zamykania blogów według własnego uznania.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się, aby inne państwa naciskały na władze Arabii Saudyjskiej w kwestii respektowania praw człowieka.
  • Módlmy się, aby nawróceni z islamu chrześcijanie znajdowali społeczność z innymi wierzącymi i umacniali się w wierze w Jezusa.
  • Módlmy się o bezpieczeństwo, odwagę i mądrość dla przywódców kościoła w tym kraju.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Arabia Saudyjska
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się