Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Artykuły

Szwecja do nawróconej Iranki, którą zamierza deportować: „To nie nasz problem, że postanowiła pani zostać chrześcijanką”.

Nawróconej na chrześcijaństwo Irance odmówiono w Szwecji azylu, narażając ją na ryzyko deportacji oraz „tortur i gwałtu” w więzieniu w jej ojczystym kraju.

Czytaj więcej...

PAKISTAN: Kto się zatroszczy o pakistańskich chrześcijan?

Wielu pakistańskich chrześcijan to choorahs „nietykalni”. Znajdują się oni tak nisko w hierarchii społecznej, że nie mieszczą się nawet w systemie kastowym. Choć ich idea „nietykalności” wywodzi się z hinduistycznych Indii, to ma się też dobrze w Pakistanie. Jako choorahs, ci chrześcijanie skazani są na wykonywanie najgorzej postrzeganych zajęć, takich jak zamiatanie ulic, czy czyszczenie kanalizacji.

Czytaj więcej...

Kim są Fulbe?

Lud Fulbe uważa się za największą na świecie społeczność koczowników. Według raportów organizacji Open Doors są oni zaangażowani w kampanię, którą można opisać jako czystkę etniczną w obrębie środkowego pasa Nigerii, mającą na celu przesiedlenie rdzennych chrześcijańskich rolników.

Czytaj więcej...

Modlitwa nawróconych muzułmanów

My, synowie Ismaela, tak wiele lat żyliśmy bez Ciebie, nie wiedząc nic o Tobie. Wielokrotnie nie tylko wypieraliśmy się Ciebie i walczyliśmy z Tobą, lecz byliśmy także Twoimi wrogami. Jednak Twoja miłość, która przekracza wszelki rozum i najśmielsze granice wyobraźni, i jest ponad wszelką wrogością, odnalazła nas, prowadziła, zmiłowała się nad nami i oczyściła nas.

Czytaj więcej...

Bóg kocha muzułmanów

W ostatnim okresie jesteśmy dosłownie bombardowani informacjami na temat islamu i muzułmanów. To, co słyszymy w telewizji lub czytamy w Internecie często wzajemnie się wyklucza, jest pełne sprzeczności, półprawd i emocji. Nie wiemy już, czy islam jest rzeczywiście „religią pokoju”, czy też wszyscy muzułmanie to niebezpieczna „islamska dzicz”.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Artykuły