Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bangladesz

Bangladesz

Bangladesz jest jednym z najbiedniejszych państw świata, w którym prawie połowa mieszkańców żyje w skrajnym ubóstwie. Kraj ten zmaga się także z ogromnym przeludnieniem i okresowymi klęskami żywiołowymi (powodzie i cyklony), powodujących wielkie straty ludzkie i materialne.

Obecny Bangladesz uzyskał niepodległość w 1971 r., oddzielając się od Pakistanu po zaciętej wojnie domowej. Kolejne dwie dekady były okresem niestabilności politycznej i dyktatury wojskowej, zakończonym w 1991 r. demokratycznymi wyborami do parlamentu.

W 1988 r. islam uzyskał w Bangladeszu status religii państwowej. Muzułmanie stanowią tam 89% populacji. Wolność religijna oficjalnie istnieje, jest ona jednak stale ograniczana przez naciski islamistów, a w systemie prawnym brakuje zabezpieczenia dla mniejszości etnicznych i religijnych. Chrześcijanie są w większości przypadków dyskryminowani przez muzułmanów, którzy odmawiają im dostępu do publicznych studni, biją ich, wymuszają haracz lub niszczą ich narzędzia pracy.

Prośby modlitewne

  • Chwalmy Boga, że mimo ograniczonego dostępu do nauczania i literatury chrześcijańskiej, chrześcijanie odważnie głoszą Chrystusa. Módlmy się, aby dzięki łasce Jezusa byli mocni i ugruntowani i z odwagą głosili ewangelię.
  • Módlmy się o związanie mocy ciemności działających w sferze religijnej, społecznej i etnicznej.
  • Módlmy się, aby była przestrzegana gwarantowana w konstytucji Bangladeszu wolność do praktykowania i propagowania swej religii.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bangladesz
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się