Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Nękanie i próby zmuszania mniejszości religijnych, w tym chrześcijan, do przejścia na islam, stały się w Pakistanie powszechnym przejawem przemocy. Sprawcy, często islamscy radykałowie, posługują się presją społeczną, przymusem finansowym, groźbami, a nawet przemocą fizyczną, by zmuszać swoje ofiary do przejścia na islam.

Rankiem 4 lutego pracownicy katolickiej parafii w Trabzonie przestraszyli się, kiedy znaleźli w ogrodzie tlące się pozostałości amatorskiej bomby. Na szczęście bomba nie wybuchła. Funkcjonariusze sprawdzili nagrania z kamer i przesłuchali sąsiadów, ale nie ustalono sprawców.

Od ponad roku nadal nic nie wiadomo o losie malezyjskiego pastora, Raymonda Koha. 13 lutego 2017 r. zamaskowani mężczyźni zmusili go do zatrzymania samochodu, wyciągnęli na zewnątrz, po czym odjechali jego i swoim samochodem.

31 stycznia zwolniono z więzienia sześcioro chrześcijan aresztowanych 15 grudnia ubiegłego roku za zorganizowanie projekcji filmu Jezus w pewnej wiosce w prowincji Wientian.

Munabi Abudallah został przyciągnięty do Chrystusa, gdy zobaczył „Boga Biblii” jako Tego, który kocha i komunikuje się z ludźmi tak, żeby mogli Go zrozumieć. Gdy w styczniu tego roku przyszedł do wiary w Jezusa, pospieszył do domu, by podzielić się swoją radością z żoną Aishą. Ta jednak w obecności ich siedmiorga dzieci wykrzyknęła: „Kafir!” (to znaczy „niewierny”). „Jesteś ogromnym wstydem dla rodziny” – dodała z pogardą. Po obrzuceniu męża zniewagami, Aisha zmusiła go do opuszczenia domu.

Życie Samihy Twafiq Awad zmieniło się w jednym momencie, gdy 11 grudnia 2016 r. wybuchła bomba w kościele św. Piotra w Kairze. Wskutek eksplozji została całkowicie zmasakrowana połowa jej twarzy. Lekarze nie dawali Samisze szans na przeżycie i ostrzegli jej męża, że kobieta na pewno umrze.

20 stycznia we wsi Adayachery w południowych Indiach znaleziono zwłoki Gedona Periyaswamy (43 l.), pastora kościoła Maknayeem, powieszonego w jego własnym domu.  Stało się to tydzień po złożeniu przez niego skargi na nękanie ze strony hinduistycznych bojówkarzy. Na ciało natknęły się dwie kobiety, które przyszły posprzątać budynek. Według policyjnych raportów, mimo upozorowania samobójstwa, istnieją wyraźne poszlaki wskazujące morderstwo (m.in. rana na szyi pod liną).

Od czasu wydania na nią wyroku śmierci za bluźnierstwo w 2010 r. Asia Bibi otoczona jest modlitwą tysięcy chrześcijan z całego świata. Pomimo nacisków płynących z samego Pakistanu oraz ze strony rządów i organizacji zagranicznych, wszystkie składane dotąd apelacje okazały się bezskuteczne.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje