Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

30 października na polecenie władz wyburzono budynek kościoła Assemblies of God w Santiago de Cuba. Kościół prowadzony przez pastora Faustino (Fausto) Palomo Cabrera należy do uznanej prawnie denominacji.

Uwięziony chrześcijanin prosi o modlitwę za swojego syna. Ali został aresztowany za udział w kościele domowym i jest więziony oddzielnie od innych chrześcijan aresztowanych w tym samym czasie. Mówi, że inni więźniowie często znieważają go z powodu jego wiary. Ali przeżywa też dodatkowy stres, bo po aresztowaniu jego syna wyrzucono ze szkoły i odebrano mu stypendium.

13 października Arzoo Raja została porwana ze swojego rodzinnego domu. Zmuszono ją do przejścia na islam i poślubienia porywacza, mimo że ma tylko 13 lat. 5 listopada sąd nakazał określenie jej wieku, a w międzyczasie przeniesienie jej do schroniska. Ja wynika z najnowszych doniesień, sąd unieważnił małżeństwo Arzoo, ustalając, że jest za młoda na zamążpójście. Na pytanie, czy chce wrócić do domu, czy do schroniska, dziewczynka nie podała odpowiedzi. Wtedy sąd nakazał, by wróciła do schroniska, gdzie będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo i edukację. Mogą ją odwiedzać tylko ci, na których odwiedziny się zgodzi, z absolutnym wyłączeniem jej porywacza.

11 listopada aresztowano młodego chrześcijanina z powodu jego komentarzy na Facebooku mających znieważać islam. Komentarze pojawiły się w trakcie gorącej dyskusji online, po czym zostały przez innych szeroko udostępnione.

18 października w kościele Assemblies of God w Bakamuna niedzielne nabożeństwo modlitewne dobiegało końca, gdy zostało zakłócone przez sześciu policjantów. Pastor i jeden z członków zboru zostali zabrani na komisariat, gdzie czekało na nich ośmiu buddyjskich mnichów. Komendant surowo zganił pastora, że mimo sprzeciwu miejscowych mnichów, nadal prowadzi we wsi czynności kultowe, po czym kazał mu natychmiast wstrzymać wszystkie działania kościoła.

21 września policja Somalilandu aresztowała małżeństwo chrześcijan. Nazwano ich „odstępcami i ewangelistami szerzącymi chrześcijaństwo”. Małżeństwo, które ma trójkę dzieci, od momentu zatrzymania kilkukrotnie stawało przed sądem. Pod naciskiem przedstawicieli rządów europejskich 1 listopada sąd okręgowy nakazał ich uwolnienie i wydalenie z tego rejonu. Rodzina ta mieszka teraz w innej części Somalii.

W grudniu 2018 r. siły bezpieczeństwa przeprowadziły nalot na kościół Przymierza Wczesnego Deszczu w Chengdu w Syczuanie. Aresztowano wtedy ponad stu członków, w tym pastora Wanga Yi, który został skazany na 9 lat więzienia. Miejsce spotkań zboru zostało wyburzone, a władze oficjalnie zakazały wszelkich przyszłych zgromadzeń. Mimo tych działań, członkowie kościoła szukają alternatywnych sposobów, by nadal spotykać się na modlitwie i dzielić przesłaniem Ewangelii. W odpowiedzi, siły bezpieczeństwa ciągle ich zastraszają.

Gdy świat ogarnęła pandemia COVID-19, w wielu krajach zamknięto miejsca kultu, by zapobiec szerzeniu się wirusa. W Algierii, wszystkie miejsca kultu i rozrywki od marca były zamknięte, ale w sierpniu władze postanowiły stopniowo otwierać różne ośrodki religijne, zaczynając od dużych meczetów składających się z ponad tysiąca wiernych.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się