Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

CHINY: Uwięziona pracownica kościoła wyszła na wolność

3 sierpnia, Zhang Xiuhong, która służyła w kościele jako diakonisa i księgowa, została zwolniona po dwóch latach więzienia. Jej aresztowanie było częścią szeroko zakrojonej akcji rządowej przeciwko kościołowi Living Stone „Huoshi” w Guiyang. W ostatnich latach chińskie władze wielokrotnie nękały ten kościół, zamrażając jego aktywa, wyrzucając jego członków z kościelnych budynków i aresztując jednego z jego założycieli.

Czytaj więcej...

KENIA: Terroryści Al-Szabab najeżdżają nadmorskie wsie

18 sierpnia w archipelagu Lamu trzej chrześcijanie, Changawa Muthemba, Joseph Kasena oraz ich 17-letni sąsiad Kadenge Katana, zostali ścięci, gdy odmówili wyrecytowania islamskiego wyznania wiary.

Czytaj więcej...

EGIPT: Chrześcijanie w stanie pogotowia z powodu gróźb zamachami bombowymi

Raporty egipskiego wywiadu rozbudziły obawy przed nową falą przemocy, wymierzonej szczególnie przeciwko chrześcijanom, wyjeżdżającymi autobusami na letnie obozy. Przedstawiciele władz twierdzą, że bojownicy planują samobójcze zamachy bombowe na chrześcijan, a także na personel wojskowy i policyjny. W świetle tych wiadomości, władze poprosiły przywódców kościoła o odwołanie wszystkich obozów i konferencji, organizowanych poza kościelnymi budynkami.

Czytaj więcej...

TADŻYKISTAN: Pastor skazany na trzy lata więzienia

Na początku lipca sąd w mieście Chodżent (okręg sogdyjski) skazał pastora Bachroma Chołmatowa na trzy lata więzienia za „śpiewanie w kościele ekstremistycznych pieśni oraz podżeganie do nienawiści religijnej”. Władze zagroziły sankcjami również rodzinie, przyjaciołom i członkom kościoła pastora, jeśli zdradziliby jakiekolwiek szczegóły dotyczące jego uwięzienia i procesu.

Czytaj więcej...

MALI: Uprowadzeni misjonarze pojawiają się na nagraniu video

1 lipca koalicja zrzeszonych z al-Kaidą ugrupowań terrorystycznych opublikowała nagranie video z sześcioma uprowadzonymi obcokrajowcami, w tym trojgiem misjonarzy. Nagranie ukazało się zaledwie kilka godzin przed tym, gdy francuski prezydent Emmanuel Macron odbył swoją ostatnią wizytę na Mali, oferując temu afrykańskiemu państwu pomoc w antyterrorystycznych działaniach w regionie Sahel. Troje misjonarzy, którzy pojawiają się na nagraniu, pochodzi z Kolumbii, Australii i Szwajcarii.

Czytaj więcej...

INDIE: Chrześcijanin zwolniony z więzienia

Aju Mathew został aresztowany, kiedy zabrał na wycieczkę na południe Indii 14 dzieci będących pod opieką chrześcijańskiego domu pomocy dla dzieci. Po aresztowaniu władze oskarżyły go o handel ludźmi i nawracanie nieletnich. Aju, który ostatecznie został oczyszczony z zarzutów, spędził 42 dni w więzieniu, gdzie przetrzymywany był w złych warunkach i gdzie był intensywnie przesłuchiwany. Jednak Aju wykorzystał ten czas, dzieląc się swoim świadectwem z innymi uwięzionymi i budując z nimi relacje.

Czytaj więcej...

ALGERIA: Częściowe ułaskawienie chrześcijanina skazanego za bluźnierstwo

Z okazji algierskiego Dnia Niepodległości prezydent Abd al-Aziz Buteflika skrócił o 16 miesięcy karę więzienia dla Slimane'a Bouhafsa, skazanego za rzekome bluźnierstwo przeciw islamowi.

Czytaj więcej...

INDIE: Chrześcijanom odmawia się dostępu do wody

25 kwietnia w wiosce Jalalabad w stanie Uttar Pradeś doszło do napaści na grupę dwanaściorga chrześcijan. Tłum bojówkarzy hinduistycznych poturbował wierzących, okładając ich kijami i oskarżając o przymusowe nawracanie hindusów na chrześcijaństwo. Hinduiści odmawiają też chrześcijanom z tej wioski sprzedaży wody, potrzebnej do nawadniania pól. Wierzący tracą więc swoje plony z powodu upału.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje