Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

EGIPT: Cena radości

9 kwietnia w zamachach bombowych na dwa kościoły zginęło co najmniej 49 osób, a ponad 110 odniosło rany. Anna Pinkas z Dzięgielowa, która od kilku lat pracuje jako pielęgniarka w szpitalu luterańskim w Egipcie, pisze na swoim blogu, jak z takimi tragicznymi wydarzeniami radzą sobie egipscy chrześcijanie.

Czytaj więcej...

NIGERIA: Nasilenie ataków Fulbe

W marcu w kilku okręgach administracyjnych stanu Benue miała miejsce seria ataków. Tylko w okresie od 10 do 20 marca liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła sześćdziesięciu osób.

Czytaj więcej...

IRAN: Więźniowie potrzebują modlitwy

Maryam Zargaran i Ebrahim Firouzi należą do licznej w Iranie grupy osób więzionych za wiarę w Jezusa. Stan zdrowia Maryam jest bardzo zły z powodu warunków panujących w więzieniu. Z kolei Ebrahimowi sąd utrzymał wyrok pięciu lat więzienia. Dodatkowo władze utrudniają mu kontakt z chorą na raka matką.

Czytaj więcej...

SYRIA: Dżihadyści zagrażają Damaszkowi

Wojna domowa w Syrii wdziera się też do stosunkowo dotąd bezpiecznej stolicy tego kraju, gdzie schronienie znalazły dosłownie miliony uchodźców. 19 marca jedno z ugrupowań islamistycznych przeprowadziło potężny atak zaledwie dwa kilometry od murów Starego Miasta.

Czytaj więcej...

INDIE: Biblia audio skutecznym narzędziem głoszenia Ewangelii

The Voice of the Martyrs upowszechnia na świecie Biblie w plikach audio na kartach pamięci. Pewien hinduski chrześcijanin skutecznie je wykorzystuje, głosząc Ewangelię niepiśmiennym ludziom.

Czytaj więcej...

SYRIA: Asyryjscy chrześcijanie wracają do żywej więzi z Jezusem

Pewna rodzina asyryjskich chrześcijan, która z powodu wojny była zmuszona opuścić północną Syrię, prowadzi teraz spotkania biblijne dla swych rodaków, aby zachęcić ich do naśladowania Jezusa.

Czytaj więcej...

EGIPT: Uprowadzona chrześcijanka otrzymała muzułmańską tożsamość

Rodzina porwanej 18-letniej chrześcijanki, która od 26 stycznia pozostaje zaginiona, oskarżyła policję o współudział w porwaniu, gdyż władze nie podjęły działań przeciwko domniemanemu sprawcy, który przyznał się do udziału z przestępstwie. Młoda kobieta, Hanan Girgis, zniknęła ze swojego rodzinnego domu w Esna, miejscowości w Górnym Egipcie.

Czytaj więcej...

INDONEZJA: Czteroletni chłopiec wraca do zdrowia po ataku

Dzieci, które padły ofiarą ataku bombowego na kościół Oikumene w stolicy prowincji Borneo Wschodnie w listopadzie ubiegłego roku, wracają stopniowo do zdrowia. Jedno z nich, czteroletni Alvaro, przeszło już siedemnaście zabiegów chirurgicznych.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje