Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Na początku kwietnia miesiącu informowaliśmy o nawróconym Arabie, nazwanym „A”, któremu postawiono trzy różne zarzuty po tym, jak otwarcie mówił o swojej chrześcijańskiej wierze. Został oskarżony o próby nawracania muzułmanów na chrześcijaństwo oraz o pomoc swojej siostrze w ucieczce z kraju z powodu wiary. Ponadto wrogi mu krewny oskarżył go o kradzież pieniędzy.

W 2016 r. chrześcijanin Slimane Bouhafs został aresztowany i skazany na pięć lat więzienia za rzekome bluźnierstwo we wpisie na Facebooku. Po kilku apelacjach, jego wyrok ostatecznie zmniejszono, a w kwietniu 2018 roku wyszedł na wolność.

W maju 2019 r. lokalne władze poinformowały Kościół Xunsiding w Xiamenie w Chinach, że zamierzają oficjalnie go zamknąć. Członkom kościoła, którzy się nie dostosują, zagrożono utratą pracy. Krótko potem kilkudziesięciu funkcjonariuszy, w tym oddział specjalny policji, przeprowadziło nalot na nabożeństwo. Przez następne dni funkcjonariusze pilnowali budynku, by nikt nie wszedł do środka.

Islamscy rebelianci ostatnio prowadzili trwające trzy dni oblężenie, wskutek którego kilkunastu ludzi straciło życie, kilkaset osób zostało uwięzionych, zaś po wielu innych słuch zaginął. W marcu setki napastników z islamistycznej organizacji Al Sunnah Wa Jama (powiązanej z ISIS) wkroczyły znienacka do miejscowości Palma w prowincji Cabo Delgado na północy kraju, dokonując wtargnięć do domów i zabijając każdego, kogo tam znaleźli.

6 kwietnia Instytut Teologiczny kościoła luterańskiego w Ingrii stracił licencję dla szkół wyższych. Inna luterańska szkoła wyższa w Rosji zmaga się z podobnym problemem. Licencje straciły też szkoły Unii Baptystycznej i Unii Zielonoświątkowej, a inne szkoły otrzymały zakaz przyjmowania nowych studentów.

Matka siedmiorga dzieci została poważnie ranna i musiała uciec z domu, gdy jej mąż i inni muzułmańscy krewni zaatakowali ją w Niedzielę Wielkanocną za to, że nawróciła się do Chrystusa.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się