Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

W trakcie nieustającej rozprawy chińskich władz z kościołami niektóre kościoły należące do Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii zostały „dobrowolnie” zamienione w ośrodki kultury. W 2019 r. w prowincji Jiangsu Kościół Płynącego Strumienia został oskarżony o „zajmowanie wiejskiej bazy kulturalnej” i rozwiązany. Budynek kościoła został zamieniony na „Wiejski Ośrodek Usług Kulturalnych 'Płynący Strumień' przy społeczności miejskiej Yangzai”. W ośrodku promowane są socjalistyczne zasady prezydenta Xi w ramach starań władz, by szerzyć w społeczeństwie „pozytywną energię”.

Pod koniec czerwca w stolicy kraju Asmarze aresztowano 30 uczestników ceremonii ślubnej. Tych kolejnych 30 chrześcijan dołączyło do 15 innych, których aresztowano w kwietniu i wysłano do obozu.

Powiązana z Boko Haram grupa terrorystyczna udostępniła 22 lipca film, na którym widać pięciu mężczyzn klęczących obok siebie, ustawionych do egzekucji. Wśród nich było trzech pracowników pomocy humanitarnej, którzy zaginęli w zeszłym miesiącu oraz ochroniarz i urzędnik państwowy.

W październiku 2019 roku 14-letnia Huma Younus została porwana ze swojego domu, zmuszona do przejścia na islam i zaślubiona swojemu porywaczowi. Od czasu porwania rodzice działali w jej sprawie, dążąc do anulowania jej małżeństwa, które zgodnie z prawem jest zabronione bez zgody rodziców, nim dziecko ukończy 18 lat.

W Pakistanie zrobiło się głośno w związku z upublicznionym przesłaniem pewnego muzułmańskiego duchownego, który wyraża swoją nienawiść wobec chrześcijan i żąda wyrzucenia ich z kraju. Odnosząc się do naśladowców Jezusa jako do „najgorszych niewiernych na świecie”, powiedział, że „chrześcijanie nie mają prawa żyć w tym islamskim kraju”.

10 lipca pastor Munshi Devu Tado prowadził w swoim domu nabożeństwo dla małej grupy wiernych, kiedy pojawili się uzbrojeni maoistyczni rebelianci. Według relacji jego żony bojówkarze skrępowali pastorowi ręce i wyprowadzili go na zewnątrz. Rodzinie pastora powiedzieli, że chcą z nim porozmawiać. Parę minut później usłyszano strzał. Pastora Munshi znaleziono potem martwego, a napastnicy uciekli.

Gdy pod koniec XIX wieku do Korei dotarli pierwsi misjonarze, odkryli, że przesłanie Ewangelii już ich wyprzedziło. Koreańczycy, którzy pomagali przy tłumaczeniu Biblii w Chinach, w rezultacie przychodzili do wiary w Chrystusa. Przemycając do swojej ojczyzny fragmenty Nowego Testamentu, prowadzili do Jezusa innych. Powstała w ten sposób społeczność wierzących stała się znana jako „biblijni chrześcijanie”.

W styczniu 2019 roku Ismaeil Maghrebinejad (65 l.) został aresztowany i od tamtej pory był wielokrotnie sądzony i skazywany, otrzymując wyroki, od których się odwoływał. Pierwotnie skazany za „członkostwo w grupie wrogiej reżimowi” i „znieważenie świętych wierzeń islamskich”, w maju 2020 r. otrzymał wyrok za „propagandę przeciwko państwu”.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się