Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

KAZACHSTAN: Fałszywie oskarżony chrześcijanin został zwolniony z więzienia

17 czerwca wypuszczono z więzienia Jurija Paka, nauczyciela w liceum i lidera jednego z kościołów w Kazachstanie. Został on skazany na dwa lata więzienia na podstawie oskarżenia o zgłoszenie fałszywego alarmu bombowego.

Czytaj więcej...

Iran: Chrześcijanie otrzymali wysokie wyroki więzienia

Pod zarzutem rzekomego „działania przeciwko bezpieczeństwu narodowemu” w ciągu ostatniego miesiąca irańskie władze skazały na kary długoletniego więzienia dwunastu chrześcijan.

Czytaj więcej...

WIETNAM: Pastor ukarany za doniesienie o przemocy w więzieniu

Pastor Nguyen Cong Chinh (45 l.), misjonarz w prowincji Gia Lai w środkowym Wietnamie, został aresztowany w kwietniu 2011 r. z powodu swojej chrześcijańskiej wiary. W lipcu 2012 r. skazano go na jedenaście lat więzienia za „osłabianie jedności narodowej”.

Czytaj więcej...

EGIPT: Zamordowano czterech kolejnych koptyjskich chrześcijan

Koptyjscy chrześcijanie są zszokowani nową falą morderstw, które, jak się obawiają, są częścią dżihadystycznej kampanii, skierowanej przeciw nim. W ciągu ośmiu dni na przełomie czerwca i lipca znaleziono ciała zabitych trzech Koptów. Czwarty zginął pod koniec maja.

Czytaj więcej...

ERYTREA: Kolejna fala aresztowań

Ogólna liczba erytrejskich chrześcijan, aresztowanych od początku maja, wzrosła obecnie do ponad 160 osób. Tylko 26 maja aresztowano prawie sto osób. Od tamtej pory potwierdzono wiele kolejnych przypadków aresztowań, w tym również rodzin z małymi dziećmi.

Czytaj więcej...

KENIA: Nauczyciel śmiertelnie postrzelony w szkole

31 maja w mieście Fafi w północno-wschodniej Kenii na teren szkoły podstawowej wtargnęli, jak się przypuszcza, bojówkarze z islamistycznej organizacji Asz-Szabab, którzy na oczach uczniów zastrzelili chrześcijańskiego nauczyciela, Elly’ego Oloo Ojiemę. Napastnicy uprowadzili też innego chrześcijańskiego nauczyciela, Josepha Kamau, wraz z nauczycielem muzułmańskim, który próbował go bronić.

Czytaj więcej...

IRAK: Uprowadzona dziewczynka wróciła do swej rodziny

Tragiczna historia, która rozpoczęła się trzy lata temu, zakończyła się szczęśliwie. Christina Abada, trzyletnia wtedy dziewczynka z Iraku, została wyrwana z rąk matki w sierpniu 2014 r. przez terrorystę z ISIS. Po tych trzech latach, wypełnionych rozpaczą i poszukiwaniami, wróciła 9 czerwca do rodziców i rodzeństwa.

Czytaj więcej...

PAKISTAN: Chrześcijanin oskarżony o bluźnierstwo, bo wierzy, że Jezus jest ostatnim prawdziwym prorokiem

Właściciel sklepu rowerowego Ashfaq Masih (28 l.) został aresztowany 15 czerwca w Lahaurze za "brak szacunku" dla muzułmańskiego proroka Mahometa. Powiedział bowiem jednemu ze swych klientów, że dla chrześcijan Jezus jest ostatnim prawdziwym prorokiem.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje