Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

9 kwietnia 2021 r. dwie chrześcijanki, pielęgniarka Maryam Lal i studentka trzeciego roku pielęgniarstwa Navish Arooj, pracujące w szpitalu Civil Hospital w Faisalabadzie, zostały oskarżone o bluźnierstwo za rzekome zbezczeszczenie Koranu.

W Niedzielę Palmową 28 marca doszło do samobójczego zamachu bombowego przed kościołem katolickim w mieście Makasar w Indonezji, w którym odbywała się msza. Rannych zostało przynajmniej 20 osób. Niektóre z nich znajdują się w stanie krytycznym. Wśród rannych jest jeden z wiernych, który usiłował powstrzymać jadących na motocyklu zamachowców przed dostaniem się do kościoła.

W lutym informowaliśmy, że algierski chrześcijanin o imieniu Hamid został skazany na 5 lat więzienia za udostępnienie rysunku na Facebooku. 22 marca sąd w Oranie rozpatrzył jego apelację i podtrzymał wyrok wraz z karą grzywny stanowiącą równowartość około 3 tys. złotych.

Irańscy wierzący proszą o modlitwę za nawrócone małżeństwo: Homayouna Zhaveha (62 l.) i jego żonę Sarę Admadi (42 l.), którzy oczekują na wezwanie do odbywania wyroku więzienia za działania w ramach swojego kościoła domowego.

Rankiem 16 marca funkcjonariusze Biura ds. Religijnych razem z funkcjonariuszami Biura Bezpieczeństwa Publicznego przeprowadzili nalot na Kościół Reformowany Renai w Guiyang, aresztując ponad 10 chrześcijan.

Pod  koniec stycznia tego roku żona Caleda Bwambale Kusseina, imama w Kasese w Ugandzie, przyjęła wiarę w Chrystusa, a 6 lutego została ochrzczona. Tydzień później wiadomość o jej nawróceniu dotarła do jej męża, który zaczął planować odwet. Gdy Mariam Mbambo dowiedziała się od chrześcijańskiej sąsiadki, że mąż zamierza ją zabić, uciekła razem z piątką dzieci, chroniąc się w miejscowym kościele.

Chrześcijanie z Arabii Saudyjskiej proszą o modlitwę za nawróconego Araba, który z powodu wiary ma dwie sprawy sądowe. Chrześcijanin, nazywany w raporcie "A", w zeszłym roku otwarcie mówił w pewnej restauracji o swoim nawróceniu na chrześcijaństwo. Wtedy doniesiono na niego władzom i oskarżono o próby nawracania muzułmanów. 11 marca odbyła się rozprawa sądowa, ale do dzisiaj nie wiadomo, jaki jest jej wynik.

Pakistański Sąd Najwyższy w Lahore niedawno zwolnił za kaucją chrześcijanina skazanego za bluźnierstwo w 2018 r., w wieku16 lat. Nabeel Masih został oskarżony po domniemanym „polubieniu” i udostępnieniu przez niego na Facebooku zdjęcia, które uznano za lekceważące wobec Kaaby (miejsca kultu) w Mekce w Arabii Saudyjskiej. Skazano go na 10 lat więzienia.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się