Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

EGIPT: Policja zdewastowała budynek należący do kościoła koptyjskiego

16 czerwca policja wdarła się do trzypiętrowego budynku we wsi Saft Al-Kharsa używanego przez miejscowych chrześcijan jako miejsce nabożeństw i centrum społecznościowe. Budynek został zamknięty łańcuchami i opieczętowany, a całe wyposażenie wyrzucono na zewnątrz.

Czytaj więcej...

KOREA PÓŁNOCNA: Ewangelia dociera przez radio do setek tysięcy ludzi

Program radiowy, prowadzony we współpracy z VOM przez uciekinierów z Korei Północnej, dociera co wieczór do około dwóch milionów mieszkańców Korei Północnej. Każda dziewięćdziesięciominutowa audycja zawiera czytanie Biblii, zachęcające przekazy od chrześcijan z całego świata oraz czytanie fragmentów książki pastora Richarda Wurmbranda Torturowani z powodu Chrystusa.

Czytaj więcej...

JEMEN: Pilny apel uprowadzonego misjonarza

Ojciec Tom Uzhunnalil, porwany przez terrorystów w targanym konfliktami Jemenie, zaapelował niedawno o pilną pomoc z powodu „słabej reakcji” ze strony indyjskiego rządu. W nagranym na wideo przekazie mówi o swoim pogarszającym się stanie zdrowia i o pilnej potrzebie hospitalizacji.

Czytaj więcej...

INDONEZJA: Chrześcijański gubernator trafił do więzienia za domniemane bluźnierstwo

W pełnym napięcia procesie, szeroko postrzeganym jako sprawdzian tolerancji religijnej w kraju o najliczniejszej na świecie większości muzułmańskiej, Basuki Tjahaja Purnama (powszechnie znany jako „Ahok”), został skazany na dwa lata więzienia za domniemane bluźnierstwo. Wyrok wydany 9 maja na gubernatora Dżakarty był surowszy, niż oczekiwano, i zaszokował wielu jego zwolenników. W telewizyjnych wiadomościach, zawierających relację sprzed sądu, widać, jak niektórzy z nich płaczą.

Czytaj więcej...

SUDAN: Atak na dom stróża kościelnego

24 kwietnia w Omdurmanie tłum ludzi w asyście policji wtargnął na teren posesji należącej Sudańskiego Kościoła Prezbiteriańskiego i zdemolował mieszkanie stróża, Azhariego Tambra, którego nie było w domu w czasie ataku. Policjanci aresztowali jego żonę, Monę Matta, oraz trójkę ich dzieci w wieku 6, 4 i 2 l., w tym jedno niepełnosprawne. Trzy tygodnie wcześniej kościół ten także był obiektem ataku, w którym zabito starszą osobę.

Czytaj więcej...

NIGERIA: Uwolnienie kolejnych 82 dziewcząt porwanych ze szkoły w Chibok

6 maja zostały uwolnione kolejne 82 dziewczęta spośród niemal 300 porwanych w kwietniu 2014 r. przez islamistycznych terrorystów z Boko Haram. W wyniku negocjacji prowadzonych przez armię nigeryjską, rząd Szwajcarii i Czerwony Krzyż zostały one wymienione na przetrzymywanych w więzieniu dowódców Boko Haram (według różnych źródeł dwóch lub pięciu). Do wymiany doszło w Banki w stanie Borno, skąd dziewczęta zostały przewiezione do stolicy kraju na spotkanie z prezydentem.

Czytaj więcej...

SUDAN: Uwolnienie pozostałych dwóch chrześcijan

11 maja na mocy amnestii prezydenckiej zwolniono z więzienia dwóch sudańskich chrześcijan, Abdumonema Abdumawlę i pastora Hassana Abduraheema Taoura, którzy zostali aresztowani razem z czeskim misjonarzem Petrem Jaskiem w grudniu 2015 r. Postanowiono im wówczas zarzut współpracy z Jaskiem w jego rzekomej misji szpiegowskiej. W styczniu 2017 r. wszyscy trzej zostali uznani winnymi wzniecania nienawiści na tle religijnej oraz rozsiewania fałszywych informacji. Dwaj Sudańczycy otrzymali wyrok 12 lat więzienia, a Petr Jasek dożywocie.

Czytaj więcej...

BLISKI WSCHÓD: Bojownik ISIS nawrócił się do Chrystusa

Pastorowi Abrahamowi już wiele razy grożono z powodu śmiałego dzielenia się swoją wiarą z muzułmańskimi sunnitami, którzy przyjeżdżali do kraju z sąsiedniej Syrii. Jednak ostatnio groźby wobec jego rodziny zaczęły się stawać coraz częstsze i coraz bardzie poważne. Przez kilka miesięcy pastor zmagał się z narastającym, wewnętrznym lękiem. Nie znał lepszego sposobu na zwalczenie tego lęku, niż przez modlitwę i proszenie Pana o siłę.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje