Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

IRAK: Chrześcijanie ponownie przesiedleni z powodu starcia irackich i kurdyjskich sił zbrojnych

W zamieszkanym w większości  przez chrześcijan mieście na północy Iraku wybuchły walki między irackimi i kurdyjskimi siłami zbrojnymi, zmuszając mieszkańców do ucieczki.

Czytaj więcej...

SUDAN: Rząd wywiera presję na liderów Sudańskiego Kościoła Chrystusa

Liderzy Sudańskiego Kościoła Chrystusa (Sudanese Church od Christ – SCOC) zostali na kilka godzin osadzeni w areszcie w stolicy kraju, Chartumie. Władze usiłowały zmusić ich do przeniesienia zwierzchnictwa nad kościołem na usankcjonowany przez państwo komitet.

Czytaj więcej...

CHINY: Trzyosobowa rodzina zatrzymana przez władze

22 września władze miasta Xianning w prowincji Hubei aresztowały kobietę-pastora, jej córkę i trzyletniego wnuka. Rodzina wzięła bowiem udział w akcji ewangelizacyjnej kościoła domowego, która nie spodobała się policji i urzędowi do spraw religijnych.

Czytaj więcej...

MALI: Bojówkarze atakują kościoły na północy kraju

Na przełomie września i października przynajmniej trzy kościoły w regionie Mopti zostały „odwiedzone” przez dżihadystów. W Dobarze bojówkarze wdarli się do kościoła, z którego usunęli krzyże i meble, które później złożyli przed kościołem i spalili. W Bodwal członkowie tej samej grupy wygonili wierzących z kościoła grożąc im, że jeśli kiedykolwiek do niego powrócą, aby się modlić, zostaną zabici.

Czytaj więcej...

ALGIERIA: Uwięziony chrześcijanin kończy strajk głodowy

Slimane Bouhafs, który od września 2016 r. przebywa w więzieniu za domniemane bluźnierstwo, w połowie października zakończył strajk głodowy na usilne prośby swojej rodziny.

Czytaj więcej...

NIGER: Uprowadzona córka pastora odnaleziona

16 października w południowo-wschodnim Nigrze uprowadzono nastoletnią córkę pastora. Jeszcze tego samego dnia powiadomiono siły bezpieczeństwa i już dzień później 17-letnia Aphodiya Garba Maida została szczęśliwie odnaleziona cała i zdrowa około dziesięć kilometrów od miasta Diffa.

Czytaj więcej...

UGANDA: Młody mężczyzna pobity za wyznawanie wiary

20 września młody mężczyzna o nazwisku Magale Hamidu (zwany też Mabala) ze wsi Nanoko we wschodniej Ugandzie został zaatakowany przez swojego ojca, który odkrył, że 20-latek porzucił islam, by zostać chrześcijaninem.

Czytaj więcej...

JEMEN: Uprowadzony misjonarz uwolniony

1 października, po osiemnastu miesiącach niewoli, porywacze uwolnili ojca Toma Uzhunnalila, służącego w domu starców w Adenie, prowadzonym przez Misjonarzy Miłosierdzia. Gdy ojciec Tom Uzhunnalil przyjechał do swojego domu w południowym stanie Kerala w Indiach, masowo zebrani członkowie jego społeczności zgotowali mu uroczyste powitanie.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje