Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

NIGERIA: Uwolnienie kolejnych 82 dziewcząt porwanych ze szkoły w Chibok

6 maja zostały uwolnione kolejne 82 dziewczęta spośród niemal 300 porwanych w kwietniu 2014 r. przez islamistycznych terrorystów z Boko Haram. W wyniku negocjacji prowadzonych przez armię nigeryjską, rząd Szwajcarii i Czerwony Krzyż zostały one wymienione na przetrzymywanych w więzieniu dowódców Boko Haram (według różnych źródeł dwóch lub pięciu). Do wymiany doszło w Banki w stanie Borno, skąd dziewczęta zostały przewiezione do stolicy kraju na spotkanie z prezydentem.

Czytaj więcej...

SUDAN: Uwolnienie pozostałych dwóch chrześcijan

11 maja na mocy amnestii prezydenckiej zwolniono z więzienia dwóch sudańskich chrześcijan, Abdumonema Abdumawlę i pastora Hassana Abduraheema Taoura, którzy zostali aresztowani razem z czeskim misjonarzem Petrem Jaskiem w grudniu 2015 r. Postanowiono im wówczas zarzut współpracy z Jaskiem w jego rzekomej misji szpiegowskiej. W styczniu 2017 r. wszyscy trzej zostali uznani winnymi wzniecania nienawiści na tle religijnej oraz rozsiewania fałszywych informacji. Dwaj Sudańczycy otrzymali wyrok 12 lat więzienia, a Petr Jasek dożywocie.

Czytaj więcej...

BLISKI WSCHÓD: Bojownik ISIS nawrócił się do Chrystusa

Pastorowi Abrahamowi już wiele razy grożono z powodu śmiałego dzielenia się swoją wiarą z muzułmańskimi sunnitami, którzy przyjeżdżali do kraju z sąsiedniej Syrii. Jednak ostatnio groźby wobec jego rodziny zaczęły się stawać coraz częstsze i coraz bardzie poważne. Przez kilka miesięcy pastor zmagał się z narastającym, wewnętrznym lękiem. Nie znał lepszego sposobu na zwalczenie tego lęku, niż przez modlitwę i proszenie Pana o siłę.

Czytaj więcej...

PAKISTAN: Parlament wzywa do reformy prawa o bluźnierstwie

W pakistańskim parlamencie znowu podnoszą się głosy wzywające do reformy krajowych przepisów prawnych dotyczących bluźnierstwa. Postulat reformy pojawił się po śmierci muzułmańskiego studenta, zabitego przez tłum 13 kwietnia tego roku.

Czytaj więcej...

ROSJA: „Działalność misyjna” ukarana deportacją

Mnożące się oskarżenia o „prowadzenie się działalności misyjnej” doprowadziły niedawno do pierwszej potwierdzonej deportacji obcokrajowca. W lutym indyjski pastor Victor-Immanuel Mani został zmuszony do pozostawienia swojej żony, Rosjanki, oraz jednorocznego  dziecka za rzekome pogwałcenie niedawno przyjętych przepisów dotyczących „dzielenia się wiarą”.

Czytaj więcej...

EGIPT: Cena radości

9 kwietnia w zamachach bombowych na dwa kościoły zginęło co najmniej 49 osób, a ponad 110 odniosło rany. Anna Pinkas z Dzięgielowa, która od kilku lat pracuje jako pielęgniarka w szpitalu luterańskim w Egipcie, pisze na swoim blogu, jak z takimi tragicznymi wydarzeniami radzą sobie egipscy chrześcijanie.

Czytaj więcej...

NIGERIA: Nasilenie ataków Fulbe

W marcu w kilku okręgach administracyjnych stanu Benue miała miejsce seria ataków. Tylko w okresie od 10 do 20 marca liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła sześćdziesięciu osób.

Czytaj więcej...

IRAN: Więźniowie potrzebują modlitwy

Maryam Zargaran i Ebrahim Firouzi należą do licznej w Iranie grupy osób więzionych za wiarę w Jezusa. Stan zdrowia Maryam jest bardzo zły z powodu warunków panujących w więzieniu. Z kolei Ebrahimowi sąd utrzymał wyrok pięciu lat więzienia. Dodatkowo władze utrudniają mu kontakt z chorą na raka matką.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje