Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Gdy pod koniec XIX wieku do Korei dotarli pierwsi misjonarze, odkryli, że przesłanie Ewangelii już ich wyprzedziło. Koreańczycy, którzy pomagali przy tłumaczeniu Biblii w Chinach, w rezultacie przychodzili do wiary w Chrystusa. Przemycając do swojej ojczyzny fragmenty Nowego Testamentu, prowadzili do Jezusa innych. Powstała w ten sposób społeczność wierzących stała się znana jako „biblijni chrześcijanie”.

W styczniu 2019 roku Ismaeil Maghrebinejad (65 l.) został aresztowany i od tamtej pory był wielokrotnie sądzony i skazywany, otrzymując wyroki, od których się odwoływał. Pierwotnie skazany za „członkostwo w grupie wrogiej reżimowi” i „znieważenie świętych wierzeń islamskich”, w maju 2020 r. otrzymał wyrok za „propagandę przeciwko państwu”.

21 czerwca siedmioro irańskich chrześcijan skazano na więzienie za „szerzenie propagandy przeciw państwu”. „Dowody” przeciwko nim to chrześcijańskie książki i symbole, organizowanie spotkań kościoła domowego i utrzymywanie kontaktów z irańskimi ewangelistami z zagranicy. Cała siódemka będzie odwoływać się od wyroków.

Wczesnym rankiem 7 lipca ponad stu funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa przyjechało pod kościoły Aodi i Yinchang w Wenzhou w prowincji Zhejiang. Przywieźli dźwigi i usunęli krzyże z dachów kościelnych budynków. Wyłamali też zamki w drzwiach i zniszczyli część kościelnego mienia. Gdy członkowie kościołów próbowali interweniować, zostali poturbowani. Brutalne traktowanie nie ominęło nawet starszych osób, w tym pewnego 80-latka, popchniętego na ziemię.

Po ponad 30 latach islamistycznych rządów w Sudanie uchwalono serię reform prawnych. Dwie główne zmiany obejmują zniesienie kary publicznej chłosty i uchylenie prawa przeciw apostazji z islamu. Inne regulacje dotyczą spożywania alkoholu, obrzezywania kobiet oraz możliwości podróżowania kobiet ze swoimi dziećmi bez konieczności otrzymania pozwolenia od męża.

Czy pomaganie komuś kojarzy Ci się z wielkim wydarzeniem? Radosną ceremonią? Podniosłym nastrojem? Widząc wzruszenie i słysząc płynące słowa podziękowania z kolejnego miejsca, tym razem na wschodzie kraju, do którego dotarła pomoc dla chrześcijańskich uchodźców, można zauważyć, że dla nich dystrybucja pomocy to coś więcej niż pomoc. Urasta ona do rangi wielkiego wydarzenia, ceremonii – takich słów używają zarówno pastor, jak i ludzie, którzy tę pomoc otrzymali. Tak jak w innych miejscach, również tutaj rozdzielono podstawowe produkty spożywcze: ryż, olej, cukier, mąkę oraz mydło, wiadra i maty do spania.

30 czerwca i 1 lipca, w ramach skoordynowanych działań służb bezpieczeństwa, aresztowano co najmniej 12 chrześcijan. Zebrano również dane kontaktowe kilkudziesięciu innych osób i poinformowano je, że będą przesłuchiwane.

Kande Mudu (l. 27), znany też jako Philip, nawrócił się do Chrystusa cztery lata temu. On i jego rodzina mieszkali we wsi Bari w stanie Jharkhand. Byli tam  jedynymi chrześcijanami. Od czasu swego nawrócenia doświadczali sprzeciwu i otrzymywali groźby od innych mieszkańców wsi. W 2018 r. ich dom został zaatakowany, a teściowa Kande padła ofiarą gwałtu zbiorowego. Pięciu spośród sześciu napastników zostało skazanych; szósty nadal groził Kande, że go skrzywdzi, jeśli nie porzuci swojej wiary.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się