Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Wraz z wycofaniem się wojsk amerykańskich z Syrii i wkroczeniem tureckich w celu ustanowienia na północnym wschodzie kraju "bezpiecznej strefy", pojawiły się zrozumiałe obawy o bezpieczeństwo mieszkańców tego obszaru. Tureckie władze zapewniały, że ich siły zbrojne nie będą prześladować mniejszości religijnych, w tym znacznej liczby chrześcijan. Jednak ostatnie doniesienia wskazują, że jest inaczej.

Chrześcijanie w Iranie są narażeni na ciągłe niebezpieczeństwo, gdy wyrażają swoją wiarę. Jest tak szczególnie w przypadku osób, które nawracają się z islamu. Dla wielu z nich, wiara w Chrystusa skutkuje torturami i więzieniem.

Władze prowincji Zhejiang ustanowiły szereg nowych ograniczeń dla kościołów, obejmujących m.in. zakaz przeprowadzania nabożeństw chrzcielnych i zbierania datków do puszek. Dane na temat uczestników nabożeństw, działalności, godzin i miejsc nabożeństw są zbierane przez wyznaczonych urzędników państwowych, aby dopilnować przestrzegania wszystkich przepisów.

W indyjskim stanie Tamil Nadu policja wzięła pod obserwację miejsca spotkań kilku kościołów domowych, by zapobiec ich wykorzystywaniu na chrześcijańskie nabożeństwa. W kilku wsiach kościoły domowe otrzymały nakaz zaprzestania wszelkich spotkań. Pastorzy tych małych zgromadzeń są nękani. Aby nabożeństwa mogły się odbywać, wymagana jest zgoda władz okręgowych.

26 października z więzienia Rajaei Shahr w Karadżu został zwolniony Ebrahim Firouzi. Niedługo zacznie odbywać kolejny wyrok: dwuletniego, wewnętrznego wygnania w Sarbazie przy granicy z Pakistanem.

22 września w miejscowości Sohna w stanie Haryana emerytowany pastor Patram Mangala i jego żona zostali zaatakowani przez grupę hinduskich bojowników, kiedy pracowali na podwórzu przed swoim domem. Pastor otrzymał cios szpadlem w twarz. Jego żona odniosła obrażenia wewnętrzne, ich syn Abhishek stracił cztery przednie zęby i został ranny w oko, a drugi syn, Raj, odniósł obrażenia wewnętrzne. Pastor Patram Mangala pomaga w lokalnej szkole chrześcijańskiej.

Rankiem 21 września mieszkańcy wioski Kalkudah pobili kijami sześcioro chrześcijan, udających się na nabożeństwo. Wierzący zostali później zabrani do pobliskiego szpitala.

Pastor Salah Chalah jest liderem Kościoła Protestanckiego Algierii, a także pastorem największego kościoła w kraju. Każdego tygodnia około 800 wiernych zbiera się na nabożeństwie w Kościele Pełnej Ewangelii w mieście Tizi-Ouzou. 15 października pastor Salah oraz liderzy jego społeczności otrzymali nakaz zamknięcia kościoła.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się