Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

MALEZJA: Uprowadzenie trojga chrześcijan

W mieście Petaling Jaya zaginęło troje chrześcijan, a ich przyjaciele boją się, że zostali oni uprowadzeni, ponieważ już wcześniej otrzymywali oni od dżihadystów groźby z powodu swojej pracy w kościele.

Czytaj więcej...

NEPAL: Nowonawróceni chrześcijanie głoszą Ewangelię

W 2016 roku dwaj pracownicy VOM głosili Ewangelię w odległej wiosce w Himalajach. Mieszkali w tym czasie u małżeństwa „Durgi” i „Dinesha”. Kiedy Durga zachorowała, misjonarze modlili się za nią i opiekowali się nią dopóki nie wyzdrowiała. Zarówno Durga jak i Dinesh nawrócili się i zaczęli słuchać audio Biblii. Dzisiaj chętnie dzielą się Ewangelią z innymi i zapraszają osoby z niższych kast do swojego domu.

Czytaj więcej...

EGIPT: Zabójstwa chrześcijan w Synaju Północnym

Chrześcijanie w Egipcie proszą o modlitwę, gdyż w ciągu ostatnich kilku tygodni kilkoro z nich zginęło w zamachach, a niedawno odkryto alarmujące nagranie wideo, wzywające do dalszych zabójstw.

Czytaj więcej...

EGIPT: Nastolatek skazany na piętnaście lat

Piętnastoletni chrześcijanin został skazany na piętnaście lat więzienia za rzekomą napaść na tle seksualnym. Matka chłopca twierdzi, że jej syn Fadi jest niewinny, i że stał się celem oskarżeń, ponieważ ich sąsiedzi – muzułmańscy fanatycy, których ośmioletni syn stał się domniemaną ofiarą napaści – „nie lubią chrześcijan”.

Czytaj więcej...

SUDAN: Petr Jasek na wolności, dwóch pozostałych chrześcijan nadal w więzieniu

Petr Jasek, obywatel Czech i długoletni pracownik naszej partnerskiej misji The Voice of the Martyrs z USA, w niedzielę 26 lutego wyszedł na wolność z więzienia w Sudanie i powrócił do domu. Jednak dwóch pozostałych sudańskich chrześcijan, pastor Hassan Abduraheem i Abdulmonem Abdumawla, skazanych razem z nim wciąż przebywa w więzieniu.

Czytaj więcej...

SUDAN: Czeski misjonarz Petr Jasek wyszedł na wolność

Petr Jasek, czeski misjonarz i pracownik chrześcijańskiej misji charytatywnej, został uniewinniony i wypuszczony z więzienia przez prezydenta Sudanu Umara al-Baszira. Doszło do tego w wyniku wizyty w Sudanie ministra spraw zagranicznych Republiki Czeskiej, Lubomira Zaoralka, który udał się tam w miniony weekend w celu doprowadzenia do uwolnienia Petra Jaska.

Czytaj więcej...

PAKISTAN: Zaginięcie pastora

Pastor Judoon jest uznany za zaginionego od 22 stycznia. Jego rodzina obawia się, że został porwany przez bojowników islamskich w odwecie za udzielanie pomocy chrześcijaninowi oskarżonemu o bluźnierstwo.

Czytaj więcej...

IRAN: Ewangelia rozprzestrzenia się dzięki kobietom

Według raportu organizacji Open Doors w chrześcijańską posługę w Iranie najbardziej zaangażowane są kobiety, mimo tego, że nie mają takich praw jak mężczyźni.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje