Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Co najmniej 11 osób zostało zabitych, a ponad 40 innych rannych w równoczesnych samobójczych zamachach bombowych, wymierzonych w trzy kościoły w Surabaji w Indonezji. Odpowiedzialność za zamachy wzięło na siebie powiązane z ISIS ugrupowanie islamistyczne Jemaah Ansharut Daulah (JAD).

Asma Yaqoob (25 l.) pracowała w Sialkot jako pokojówka. 17 kwietnia została oblana łatwopalnym płynem i podpalona przez Rizwana Gujjara, który wielokrotnie domagał się od Asmy, by za niego wyszła. Jego nalegania spotykały się jednak z jej odmową, bo musiałaby się wyrzec wtedy wiary w Jezusa Chrystusa i przejść na islam.

4 marca Gobera Bashir poszedł z przyjacielem do kościoła w sąsiedniej wiosce, gdzie przyjął Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela. Pastor dał Goberze Biblię i przestrzegł go, aby uważał, gdy będzie ją czytał, gdyż członkowie jego rodziny są muzułmanami.

Hadi Asgari, były muzułmanin, który nawrócił się do Chrystusa, został warunkowo zwolniony po 19 miesiącach więzienia. Aresztowano go w sierpniu 2016 r. podczas nalotu funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa na zorganizowany przez chrześcijan piknik.

W kwietniu 2017 r. grupa chrześcijan zorganizowała protest przeciwko konfiskacie i sprzedaży szkoły w Omdurmanie należącej do Sudańskiego Prezbiteriańskiego Kościoła Ewangelicznego (SPKE). Trzydniowy sprzeciw zakończył się aresztowaniem wielu jego uczestników przez sudańską policję.

Z radością informujemy, że po 18 miesiącach został zwolniony z więzienia Slimane Bouhafs. Slimane został aresztowany w lipcu 2016 r. pod zarzutem bluźnierstwa. Bezpośrednią przyczyną zatrzymania było udostępnienie przez niego wiadomości na Facebooku, która została uznana za obrazę islamu.

Shahzad Masih (26 l.) i jego ciężarna żona, Shama (24 l.) pracowali w wiosce Kot Radhakishan przy utylizacji odpadów. W pewien listopadowy dzień 2014 r. Shama została oskarżona, że przy tej okazji spaliła strony z Koranu.

Po wielu miesiącach zwłoki, niedawno ogłoszono, że proces amerykańskiego pastora, Andrew Brunsona, rozpocznie się 16 kwietnia. Pastor Brunson jest oskarżony o związek z będącym na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych muzułmańskim duchownym Fethullahem Gulenem, a także o kontakty z nielegalną Partią Pracujących Kurdystanu, która działa na rzecz ustanowienia niezależnego państwa dla Kurdów. Według aktu oskarżenia pastor Brunson jest rzekomo zaangażowany w nawracanie Kurdów na chrześcijaństwo i działania ukierunkowane na ustanowienie dla nich kurdyjskiego rządu.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się