Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Dwa oddzielne zajścia, do jakich doszło niedawno w Chengdu, stolicy chińskiej prowincji Syczuan, pokazują skuteczność funkcjonariuszy Komunistycznej Partii Chin w dzieleniu społeczności i doprowadzaniu do nękania chrześcijan, szczególnie członków kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu. Pierwsze zajście dotyczyło ślubu jednej z wiernych tego zboru.

Odkąd w 2002 roku kościół Nowe Życie w Mińsku na Białorusi kupił byłą oborę i przerobił ją na budynek kościelny, stale doświadcza sprzeciwu ze strony agencji rządowych. Po latach bitew sądowych, 17 lutego 2021 roku funkcjonariusze państwowi razem z komornikami wtargnęli do budynku i wyeksmitowali zbór.

Niedzielnego ranka 22 sierpnia policja dokonała nalotu na nabożeństwo Kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu w Chengdu. Według funkcjonariuszy policji ktoś doniósł, że w tym miejscu odbywa się nielegalnym spotkanie. Podczas próby wejścia policji do środka kaznodzieja Dai poprosił o pokazanie nakazu. Funkcjonariusze odmówili i zażądali podania tożsamości wszystkich zgromadzonych.

Do 2016 r. było prawie niemożliwe, by kościoły w Egipcie mogły otrzymać wymagane zezwolenie na budowę lub odnowienie budynku dla celów religijnych. W efekcie, wiele budynków postawiono bez rejestracji. We wrześniu 2016 r. powołany został komitet rządowy, który miał zająć się stertą wniosków o legalizację niezarejestrowanych budynków kościelnych. Komitet przyjął 3 730 wniosków, a rok później oficjalnie rozpoczął procedury rejestracyjne, jednak ten proces jest bardzo powolny.

15 sierpnia zwierzchnik wsi Adnadhi w indyjskim stanie Madhya Pradesh poprowadził około 250-osobowy tłum w ataku na grupę chrześcijan, którzy nie chcieli wyrzec się wiary w Chrystusa. Według relacji świadków, zwierzchnik wezwał chrześcijan do stawienia się w oznaczonym miejscu, gdzie czekał na nich razem z innymi. Po przybyciu jedenaścioro wierzących otrzymało dwie możliwości: porzucić wiarę lub opuścić wieś. Gdy odmówili, zostali obrzuceni kamieniami. Z powodu obrażeń, czworo z nich wymagało hospitalizacji.

Kościół Xunsiding w Xiamen regularnie był nękany przez miejscowe władze. Po oficjalnym zamknięciu w 2019 r., członkowie kościoła nadal spotykali się w domach i wynajętych nieruchomościach. W kwietniu 2021 r. policja wtargnęła na nabożeństwo odbywające się w hotelu Pacific Rim i odnotowała tożsamość wszystkich obecnych.

12 lipca tłum fundamentalistów sikhijskich i hinduskich, uzbrojonych w miecze i drewniane pałki, zaatakował Ewangeliczny Kościół Boży w Arniwala w indyjskim stanie Pendżab. Napastnicy zranili w głowę Lovepreet Singha (19 l.). Obrażenia  wymagały pomocy medycznej i założenia na głowie 18 szwów. Żona pastora, Radż Rani, doznała poważnego złamania nogi.

Przez wiele lat prawnik Gao Zhisheng bronił Chińczyków, którzy stanęli przed sądem z powodu przekonań religijnych. Z tego powodu często był nękany przez funkcjonariuszy Komunistycznej Partii Chin (KPCh). W 2005 r. napisał listy, które ujawniły łamanie praw człowieka przez rząd wobec członków ruchu religijnego Falun Gong. Wskutek tego praktyka prawnicza Gao została zamknięta. Po pierwszym uwięzieniu w 2006 r. Gao przez kolejne 15 lat był zaginiony albo więziony w znanym miejscu lub przebywał w areszcie domowym.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się