Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

SUDAN: Czeski misjonarz Petr Jasek wyszedł na wolność

Petr Jasek, czeski misjonarz i pracownik chrześcijańskiej misji charytatywnej, został uniewinniony i wypuszczony z więzienia przez prezydenta Sudanu Umara al-Baszira. Doszło do tego w wyniku wizyty w Sudanie ministra spraw zagranicznych Republiki Czeskiej, Lubomira Zaoralka, który udał się tam w miniony weekend w celu doprowadzenia do uwolnienia Petra Jaska.

Czytaj więcej...

PAKISTAN: Zaginięcie pastora

Pastor Judoon jest uznany za zaginionego od 22 stycznia. Jego rodzina obawia się, że został porwany przez bojowników islamskich w odwecie za udzielanie pomocy chrześcijaninowi oskarżonemu o bluźnierstwo.

Czytaj więcej...

IRAN: Ewangelia rozprzestrzenia się dzięki kobietom

Według raportu organizacji Open Doors w chrześcijańską posługę w Iranie najbardziej zaangażowane są kobiety, mimo tego, że nie mają takich praw jak mężczyźni.

Czytaj więcej...

ETIOPIA: Uwolnione nastolatki są w dobrym stanie zdrowia

Cztery etiopskie nastolatki, które w ubiegłym roku zostały skazane na miesiąc więzienia za rozprowadzanie chrześcijańskiej książki, 22 grudnia wyszły na wolność. Dziewczęta są w dobrym zdrowiu.

Czytaj więcej...

EGIPT: Tragiczne ataki na chrześcijan

16 stycznia zamordowano w Egipcie kolejnego chrześcijanina. Jest to już piąta taka tragiczna śmierć w ciągu trzynastu dni.

Czytaj więcej...

TURCJA: Pastor więziony za pomoc uchodźcom

Od 7 października tureckie władze przetrzymują w więzieniu pastora Andrew Brunsona. Został on uznany wraz z żoną za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, bo prowadzili działalność charytatywną na rzecz uchodźców z Syrii, m.in. Kurdów.

Czytaj więcej...

IRAN: Deportacja grozi chrześcijaninowi ubiegającego się o azyl

Ubiegającemu się o azyl Mortezie Zadehowi Songalowi, który od osiemnastu miesięcy mieszka w Islandii,  grozi w Iranie kara śmierci. Został na nią skazany, gdy przeszedł na chrześcijaństwo. Wcześniej Morteza był więziony i otrzymał karę 74 batów za nieprzestrzeganie postu w okresie ramadanu. Zdołał jednak uciec do Francji a następnie do Islandii.

Czytaj więcej...

IRAK: Państwo Islamskie zostawia po sobie zgliszcza

Z północnego Iraku, wyzwalanego stopniowo spod okupacji Państwa Islamskiego, dochodzą zatrważające wieści o zrujnowanych domach chrześcijan. Nasi bracia i siostry często nie mają do czego powrócić.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje