Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

W ataku terrorystów z Państwa Islamskiego na koptyjski kościół Mar Mina w Helman, 30 km na południe od Kairu, zginęło 10 osób, w tym trzy kobiety. Jedna z nich zasłoniła swoim ciałem córki, chroniąc je przed niechybną śmiercią.

W stanie Plateau, po okresie względnego spokoju, przemoc wobec chrześcijan ponownie przybrała na sile. Sprawcami ostatnich ataków byli pasterze z ludu Fulbe, a ich głównym celem chrześcijańscy rolnicy. Wielu ekspertów twierdzi, że ataki tej muzułmańskiej bojówki doprowadziły do śmierci większej liczby ludzi niż działania terroryzującego Nigerię ugrupowania Boko Haram.

Po zamachu na kościół metodystyczny w prowincji Beludżystan, rząd Pakistanu zapewnił ochronę chrześcijanom w okresie świątecznym. Ich bezpieczeństwa strzegli żołnierze i policjanci, co zapobiegło prawdopodobnie kolejnym zamachom. Prezydent i premier wystosowali życzenia świąteczne, a szef sztabu pakistańskiej armii wziął udział w uroczystościach bożonarodzeniowych w Kościele Chrystusa w Rawalpindi.

13 października brytyjski optyk Ian Squire został porwany i wkrótce potem zabity, gdy zaśpiewał pieśń Amazing Grace (Cudowna Boża Łaska), aby podnieść na duchu innych porwanych. Został on zastrzelony przez jednego z członków gangu, który uprowadził dla okupu czworo pracowników misji chrześcijańskiej z prowadzonej przez nich kliniki w południowo-nigeryjskim stanie Delta.

17 listopada wczesnym rankiem grupa muzułmańskich bojówkarzy zaatakowała trójkę z ośmiorga dzieci chrześcijańskiej wdowy mieszkającej na obrzeżach Nairobi. Dwoje z nich odniosło poważne obrażenia. Ich matka, Hadiya, która jest imigrantką z Somalii, była w tym czasie na pogrzebie w innej miejscowości.

We wrześniu sześć chrześcijańskich małżeństw zostało aresztowanych i przez osiem godzin przesłuchiwanych przez policję. W trakcie tej długiej sesji wierzący byli naciskani, by wyrzec się wiary i zaprzestać prowadzenia nabożeństw modlitewnych. Choć dwa niedawno nawrócone małżeństwa początkowo ze strachu wyrzekły się wiary, kilka dni później odnowiły swoje oddanie Chrystusowi.

Według członków senackiej komisji parlamentarnej, trzeba zapobiec nadużyciom w stosowaniu prawa przeciw bluźnierstwu.

Władze w północno-zachodniej Algierii zamykają kościoły i aresztują wiernych. "Dochodzą do nas informacje, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd Algierii robi to w całym kraju" - powiedział pracownik The Voice of the Martyrs (VOM).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje