Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

W czasie ostatniego pobytu w Afryce Wschodniej przedstawiciele naszej partnerskiej misji Release Intenational spotkali się z pastorem „Jabirem” (imię zmienione), który opowiedział o licznych trudnościach, z jakimi on i jego rodzina mierzą się z powodu z prześladowań. Rodzina Jabira była zmuszona wiele razy zmieniać miejsce pobytu, aby uniknąć niebezpieczeństwa ze strony islamistów.

Nacjonalistyczne ugrupowania hinduistyczne przejmują w Indiach władzę na szczeblu lokalnymi, stanowym i federalnym. Mimo, że Indie oficjalnie są świeckim państwem i najludniejszą demokracją świata, hinduistyczna ideologia wciąż odgrywa dużą rolę, a wprowadzane nowe regulacje przynoszą kolejne zagrożenia dla wolności religijnej w tym kraju.

Wieczorem 9 grudnia 2018 r. rozpoczął się skoordynowany atak na kościół Przymierza Wczesnego Deszczu, który ostatecznie doprowadził do wielu aresztowań i zamknięcia kościoła. Pod koniec tego roku zapadły pierwsze wyroki dla aresztowanych wiernych.

Niewielka liczba społeczności religijnych w Uzbekistanie została zarejestrowana pod koniec 2019 r. Jednak wiele innych napotyka na poważne przeszkody w próbach uzyskania rejestracji, dzięki której mogłyby legalnie funkcjonować.

26 listopada Sąd Najwyższy Indii nakazał zwolnienie za kaucją 5 chrześcijan, którzy spędzili 11 lat w więzieniu niesłusznie oskarżeni o morderstwo.

Wczesnym rankiem 12 listopada do domu pastora Basant Kumar Paula w miejscowości Parihara we wschodnioindyjskim stanie Jharkhand wtargnęło ośmiu napastników, w tym funkcjonariusz policji. Do napastników dołączyli inni, atakując rodzinę przy użyciu topora, kijów bambusowych i drewnianych pałek. Pastor, którego zostawiono nieprzytomnego, doznał poważnych obrażeń całego ciała. Jego matka i brat zostali ranni w głowę, żona doznała obrażeń wewnętrznych, a 20-letni syn wymaga przeszczepu kolana.

Po aresztowaniu we wrześniu Zhanga Xiaomai, właściciela chrześcijańskiego sklepu internetowego o nazwie Księgarnia Pszeniczna, chińskie władze prowadzą obecnie ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie dokonywanych u w niej zakupów książek. Księgarnia rozpowszechniała literaturę chrześcijańską, w tym Biblie, na terenie całych Chin.

Troje pastorów, którzy uciekli z kraju, otrzymało wyroki do pięciu lat więzienia za prowadzenie kościoła zielonoświątkowego Nowe Życie w Ałmaty. Wyroki ogłoszono 1 listopada, gdy sąd odrzucił ich ostatnią apelację.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się