Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Od wielu lat hinduska organizacja nacjonalistyczna RSS ma duży wpływ na indyjską politykę, a szczególnie na będącą obecnie u władzy Partię Bharatija Janata (BJP). Jednym z celów RSS jest zmiana ustroju Indii ze świeckiej demokracji na państwo hinduistyczne. Dąży się do tego między innymi przez wprowadzanie prawa przeciw zmianie religii, które ma zapobiec nawróceniom z hinduizmu.

30 grudnia pastor Kościoła Reformowanego Xuncheng w Taiyuan, An Yankui, prowadził w swoim domu studium biblijne, gdy do środka bez ostrzeżenia wtargnęło około trzydziestu funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Napastnicy przeszukali dom i skonfiskowali stroje do chóru, śpiewniki i książki chrześcijańskie.

Policja w Lahaurze znalazła ciała dwóch chrześcijańskich sióstr, zabitych przez swoich muzułmańskich pracodawców, którzy usiłowali zmusić je do przejścia na islam.

Gdy Adel nawrócił się 2009 r., jego brat i przyjaciele brutalnie go pobili, łamiąc mu obojczyk. Rodzice wydziedziczyli go. Adel uciekł więc do Etiopii w poszukiwaniu pracy. Gdy wrócił do Egiptu, ożenił się z kobietą, która również nawróciła się do Chrystusa.

28 grudnia 2020 r. Gulzar Masih wraz z żoną Nasreen Gulzar oraz 12-letnią córką Komal Gulzar jechali na ślub jej kuzynki w wiosce Kukar Gil w regionie Sheikhupura w stanie Pendżab. W pewnym momencie zaczęło ich śledzić trzech mężczyzn. Gdy około siódmej wieczorem rodzina dotarła na miejsce, mężczyźni podeszli do nich, grożąc im pistoletem.

22 grudnia pastor z Charar (dzielnicy Lahore) udostępnił na Facebooku wpis na temat swojej wiary, co niektórzy miejscowi muzułmanie uznali za bluźnierstwo przeciw islamowi. Pastor Raja Waris przeprosił, kiedy zrozumiał, jaki był odbiór jego wpisu i wydawało się, że problem został rozwiązany. Jednak informacja rozeszła się wśród lokalnej społeczności i setki muzułmanów zaczęło wyszło na ulicę, domagając się, aby pastorowi Rajemu ścięto głowę.

W Nigerii w okresie Bożego Narodzenia doszło do dwóch oddzielnych ataków, w których życie straciło co najmniej dwanaście osób. W obu przypadkach odpowiedzialność za atak ponoszą ugrupowania islamskich bojowników.

Przy współpracy z naszą partnerską misją The Voice of the Martyrs z Australii przekazaliśmy prezenty świąteczne kilkuset dzieciom uchodźców chrześcijańskich z Burkina Faso. Każdy podarunek zawierał Biblię lub książkę chrześcijańską dla dzieci, koc (bardzo potrzebny w chłodne noce) i żywność.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się