Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Podczas świąt Bożego Narodzenia doszło do licznych aktów przemocy wobec chrześcijan w wielu rejonach Indii.

17 grudnia w gminie Kanta Kawn w środkowej Birmie 27 chrześcijan zebrało się na domowym nabożeństwie bożonarodzeniowym. W trakcie spotkania mieszkańcy wsi otoczyli dom i zaczęli obrzucać go kamieniami. Następnie wtargnęli do środka i zdewastowali pomieszczenie.

Dwaj chrześcijanie, bracia Qaisar i Amoon Ayub, przebywają w więzieniu Jhelum od 2015 roku na podstawie oskarżenia o bluźnierstwo. Za obraźliwe wobec islamu uznano materiały zamieszczone przez nich w Internecie w 2009 roku. 14 grudnia poinformowano ich, że zostali skazani na karę śmierci. Ze względów bezpieczeństwa nie zostali przywiezieni na rozprawę.

Według chrześcijańskich liderów ze stanu Uttar Pradesh znaczący wzrost liczby ataków na chrześcijan jest częścią kampanii zaplanowanej przez nacjonalistycznych hinduskich przywódców.

W powiecie Luoning w prowincji Henan władze nakazały usunięcie pierwszego przykazania z Dekalogu wypisanego na ścianie jednego z kościołów należących do uznawanego przez władze Patriotycznego Ruchu Trzech Autonomii.

Ebrahim Firouzi, aresztowany w 2013r., jest przetrzymywany jest w jednym z najsroższych więzień w kraju, Rajai Shahr. Zarzuca się mu, między innymi, „działanie przeciwko bezpieczeństwu narodowemu”.

Abdo Adel Bebawy (43 l.) został skazany na 3 lata więzienia za „znieważenie islamu” wpisem na Facebooku. Wpis ten wywołał zamieszki w lipcu tego roku. Według przyjaciół Abdo, nie potrafi on dobrze czytać i pisać, w związku z tym nie był do końca świadom tego, co opublikował.

Skutkiem trwającej od wielu miesięcy kampanii władz przeciwko kościołom domowym jest zamknięcie wielu kościołów w całym kraju. Jak mówi Eric Foley z VOM Korea: „Gdy wcześniej tego roku Chiny zamykały coraz więcej mniejszych, podziemnych kościołów, uważnie obserwowały reakcję świata i przekonały się, że chrześcijanie z całego świata prawie nic w tej sprawie nie robią. Dało im to odwagę, by zamykać większe kościoły podziemne”.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się