Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

Z radością informujemy, że po 18 miesiącach został zwolniony z więzienia Slimane Bouhafs. Slimane został aresztowany w lipcu 2016 r. pod zarzutem bluźnierstwa. Bezpośrednią przyczyną zatrzymania było udostępnienie przez niego wiadomości na Facebooku, która została uznana za obrazę islamu.

  • Czas, by powstać. „ … Najwyższa pora powstać z duchowego letargu i marazmu i wypełnić wolę naszego Pana! Już czas wykopać z ziemi talent powierzony nam przez Boga, który tak skrzętnie ukrywamy, i użyć go dla pomnożenia Bożego dzieła. Nasze kościoły, niczym miasta leżące na wzgórzach, powinny rozbłysnąć światłem Ewangelii i zdecydowanie wskazać drogę ku źródłom zbawienia i przemiany …”
  • Chiński Kościół w „Nowej Erze”. Kościół w Chinach stale musiał stawiać czoła agresji komunistycznej władzy, opresyjnej zresztą z samej swej natury. Jednak w ostatnich kilku latach liczba różnych aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan znacznie się zwiększyła, równolegle zresztą z ogólnym radykalnym obniżeniem poziomu swobód obywatelskich w Chinach. Według Boba Fu, założyciela i lidera organizacji ChinaAid, „ogólna sytuacja w zakresie praw człowieka, rządów prawa i wolności religijnej jest najgorsza od zakończenia rewolucji kulturalnej przewodniczącego Mao”.
  • U granic Korei Północnej. Relacja pastora Macieja Wilkosza z niedawnego wyjazdu do Korei Południowej i posługi wśród Koreańczyków z Północy. „… Odwiedzałem uchodźców z Korei Północnej w ich domach. Jedliśmy razem kimchi i truskawki (był właśnie na nie sezon), dużo rozmawialiśmy. Opowiadali o swoim poranionym życiu, a ja starałem się dodawać im otuchy. Gdy słyszeli, że w Polsce też kiedyś był komunizm, ucisk i bieda i byliśmy zdominowani przez Związek Radziecki, ale dzięki Bożej łasce to wszystko się skończyło, na ich twarzach pojawiał się rzadki promień nadziei. Dowiedziałem się też, że w Korei Północnej Polskę nazywają – Polska! Mówiłem im wtedy, że znają już jedno polskie słowo i że nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek inny poza Polakami tak nazywał nasz kraj. Szczerze cieszyliśmy się z tego naszego wspólnego odkrycia …”
  • Poczta miłości i nadziei. Sylwetka pastora Zhanga Shaojie'go więzionego w Chinach za wiarę w Jezusa.

Shahzad Masih (26 l.) i jego ciężarna żona, Shama (24 l.) pracowali w wiosce Kot Radhakishan przy utylizacji odpadów. W pewien listopadowy dzień 2014 r. Shama została oskarżona, że przy tej okazji spaliła strony z Koranu.

Po wielu miesiącach zwłoki, niedawno ogłoszono, że proces amerykańskiego pastora, Andrew Brunsona, rozpocznie się 16 kwietnia. Pastor Brunson jest oskarżony o związek z będącym na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych muzułmańskim duchownym Fethullahem Gulenem, a także o kontakty z nielegalną Partią Pracujących Kurdystanu, która działa na rzecz ustanowienia niezależnego państwa dla Kurdów. Według aktu oskarżenia pastor Brunson jest rzekomo zaangażowany w nawracanie Kurdów na chrześcijaństwo i działania ukierunkowane na ustanowienie dla nich kurdyjskiego rządu.

Paul, somalijski chrześcijanin, systematycznie nagrywa filmy o swojej wierze, które później są publikowane na YouTube. Inny Somalijczyk niedawno nawrócił się po tym, jak Jezus ukazał mu się we śnie. Kolejny uwierzył w Jezusa, bo Jezus nakazał mu we śnie czytać Biblię.

Chrześcijanie i inne mniejszości religijne mają powody do niepokoju po tym, gdy 9 marca Sąd Najwyższy w Islamabadzie zarządził obowiązek zadeklarowania wyznawanej religii we wszystkich wydanych przez rząd dokumentach identyfikacyjnych. Każdy obywatel, który ukrywa swoje prawdziwe wyznanie, zostanie uznany za winnego zdrady państwa. Wspomniane dokumenty obejmują: świadectwa urodzenia, paszporty, listy wyborcze i dokumenty tożsamości. Ponadto każdy ubiegający się o państwową posadę będzie musiał złożyć oświadczenie, że Mahomet jest ostatnim prorokiem.

Pod koniec stycznia pasterze z ludu Fulbe wraz z islamskimi bojówkarzami przez kilka dni dokonywali ataków na wioskę Zanwra, znajdującą się niedaleko miasta Jos w stanie Plateau. Wiele osób, które przeżyło ataki, utraciło całe swoje mienie.

Muzułmańscy koczownicy z ludu Fulbe przeprowadzają coraz liczniejsze i krwawsze ataki na chrześcijańskie wioski w środkowej Nigerii. Zamordowali w tym roku więcej ludzi niż bojówkarze z Boko Haram. O jednym z takich ataków opowiada ojciec, któremu zabito trzech synów oraz matka dziewięciorga dzieci, której Fulbe zamordowali męża.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje