Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

W 2002 roku rząd Erytrei zdelegalizował wszystkie religie poza islamem sunnickim oraz erytrejskimi kościołami: prawosławnym, rzymskokatolickim i luterańskim. Od tamtej pory każda inna grupa religijna jest represjonowana. Jednak prześladowanie ze strony władzy dotyka także ludzi z uznawanych oficjalnie grup religijnych.

Kościół „Jezus cię wzywa” w Abepradesa w okręgu Anuradhapura jest nękany przez członków lokalnej rady miejskiej, którzy twierdzą, że kościół nie ma pozwolenia na działanie i działa nielegalnie.

23 października w pobliżu za wsi Donkeo w prowincji Khammouane odnaleziono ciało laotańskiego pastora, porwanego kilka dni wcześniej.

30-tysięczna Bałaklija, położona na wschodzie Ukrainy, została zajęta przez wojska rosyjskie na samym początku tegorocznej wojny. Okupanci zaprowadzili terror. Aresztowali pastora Kościoła „Światło Ewangelii” (zob. zdjęcie), Aleksandra Salfetnikowa i niemal zakatowali go na śmierć. Pastor cudem przeżył i razem z żoną wydostał się na tereny kontrolowane przez władze Ukrainy. Spośród dwustu wiernych z jego kościoła w mieście pozostało tylko 80 osób.Pozostali uciekli i znaleźli schronienie w Ukrainie i wielu innych krajach. Podczas nieobecności pastora ustanowiony przez okupantów mer miasta wszedł do budynku kościoła, stanął w obszernej kaplicy i stwierdził: „Tu żadnego Boga nie będzie. Nie będzie żadnych chrześcijan. Tylko Moskiewski Kościół Prawosławny”. Okupanci skonfiskowali budynek i ukradli z niego wszystkie cenne rzeczy, których chrześcijanom nie udało się wcześniej ukryć.

45-letnia Jatau została aresztowana 20 maja w nigeryjskim stanie Bauchi. Do aresztowania doszło po tym, jak udostępniła nagranie wideo, które potępia niedawne morderstwo Debory Yakubu, chrześcijańskiej studentki uniwersytetu z Nigerii, również oskarżonej o bluźnierstwo. Po aresztowaniu Jatau, tłum zaatakował jej dzielnicę w mieście Katanga, w której chrześcijanie stanowią większość, paląc domy i napadając na mieszkańców.

19 sierpnia policja dokonała nalotu na obóz rodzinny kościoła domowego Linfen Covenant, aresztując dwóch nauczycieli. Od czasu aresztowania władze wywierały silny nacisk na członków kościoła, by potwierdzili zarzuty „oszustwa” przeciwko nim. Wierni byli też naciskani, by zadeklarowali, że więcej nie przyjdą do kościoła. Większość odmówiła, ale po intensywnych namowach ze strony kolegów z pracy i krewnych, niektórzy zostali zmuszeni do podpisania oświadczenia stwierdzającego, że stali się „ofiarami” rzekomego oszustwa.

Czterech młodych mężczyzn zostało rannych, gdy 3 listopada birmańskie wojsko dokonało ataku artyleryjskiego na Seminarium Teologiczne Kachin. Do ataku doszło w Kutkai w stanie Shan, gdzie stale wybuchają walki między wojskiem i różnymi etnicznymi grupami rebeliantów. Jednak dotąd nie zgłaszano konfliktów w mieście Kutkai lub w jego pobliżu, przez co wielu uważa, że atak na szkołę był celowy.

17 października Kościół Obfitości w Xi’an w prowincji Shaanxi wydał publiczny list modlitewny, informując, że dwóch pastorów i jedna wierna znajdują się od 60 dni w areszcie, a od czasu zatrzymania nikt nie miał od nich żadnej wiadomości.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się