Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

NEPAL: Zwolnienie chrześcijan uwięzionych z powodu modlitwy

W grudniu 2016 r. czterech nepalskich chrześcijan, którzy modlili się za chorą umysłowo kobietę, zostało skazanych na pięć lat więzienia za rzekomą „przemoc i czarnoksięstwo”. Na szczęście ich wyroki niedawno unieważniono i wszyscy wyszli na wolność.

Czytaj więcej...

TANZANIA: Rabunek mienia członków kościoła

Pastorowi i kilku członkom kościoła z wioski w południowo-wschodniej Tanzanii zabrano całe mienie i pieniądze za to, że odmówili finansowego wsparcia ceremonii z użyciem czarów.

Czytaj więcej...

CHINY: Chrześcijańska szkoła zdelegalizowana za domniemane „pranie mózgu”

Władze prowincji Henan w środkowych Chinach zamknęły prowadzoną przez chrześcijan prywatną szkołę, w której uczono dzieci zasad moralnych. W uzasadnieniu podano, że religijny profil szkoły oznacza poddawanie uczniów „praniu mózgu”.

Czytaj więcej...

PAKISTAN: Tragiczna śmierć w szkole

30 sierpnia muzułmańscy koledzy z klasy pobili na śmierć 17-letniego chrześcijanina. Był to jego drugi dzień w szkole.

Czytaj więcej...

KOREA PÓŁNOCNA: Zwolniony pastor z radością powitany w domu

W niedzielę 13 sierpnia licznie zgromadzony Koreański Prezbiteriański Kościół Światła w Mississauga w Kanadzie z entuzjazmem powitał pastora Hyeona Soo Lima, który przez ponad dwa lata był więziony w północnokoreańskim obozie pracy. W kościele byli też obecni liczni przedstawiciele mediów, którzy nagrywali ten znaczący i niemal nieoczekiwany powrót pastora.

Czytaj więcej...

TURCJA: Uwięzionemu pastorowi grozi poczwórne dożywocie

Pastor Andrew Brunson, więziony w Turcji od 7 października 2016 r., usłyszał kolejne zarzuty o szpiegostwo i zamiar obalenia rządu. Żadne skierowane przeciw niemu oskarżenia nie zostały, jak dotąd, poparte jakimikolwiek dowodami, a grozi mu obecnie kara poczwórnego dożywocia.

Czytaj więcej...

SUDAN: Władze dążą do przejęcia kontroli nad kościołem

23 sierpnia w Omdurmanie kilku pastorów zostało uwięzionych na sześć godzin. Jest to prawdopodobnie związane z ich sprzeciwem wobec próby przejęcia przez władze kontroli nad kościołem.

Czytaj więcej...

CHINY: Uwięziona pracownica kościoła wyszła na wolność

3 sierpnia, Zhang Xiuhong, która służyła w kościele jako diakonisa i księgowa, została zwolniona po dwóch latach więzienia. Jej aresztowanie było częścią szeroko zakrojonej akcji rządowej przeciwko kościołowi Living Stone „Huoshi” w Guiyang. W ostatnich latach chińskie władze wielokrotnie nękały ten kościół, zamrażając jego aktywa, wyrzucając jego członków z kościelnych budynków i aresztując jednego z jego założycieli.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje