Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

Od listopada ubiegłego roku władze doprowadziły do zamknięcia sześciu kościołów należących do Kościoła Protestanckiego Algierii (L'Eglise Protestante d'Algerie, EPA). EPA została oficjalnie uznana przez rząd w 1974 roku, który jednak w 2012 roku nakazał przeprowadzenie ponownej rejestracji, której dotąd nie zatwierdził.

Muzułmanie w Kisauni na wyspie Zanzibar wymusili na władzach  zamknięcie miejscowego kościoła zielonoświątkowego. Złożyli oni skargę na zbyt głośne odprawianie nabożeństw, chociaż kościół nawet nie korzystał z głośników, w przeciwieństwie do pobliskiego meczetu. Chrześcijanie nie mieli żadnych problemów do czasu, gdy w lutym został ukończony nowy budynek ich kościoła.

Od czasu wprowadzenia zmian prawnych ułatwiającym chrześcijańskim wspólnotom uzyskanie pozwolenia na działalność, w kilku miejscowościach muzułmanie ostro sprzeciwili się otwarciu kościoła.

Do końca maja w prowincji Henan zamknięto prawie 100 kościołów domowych. Jednocześnie władze nakazały usunięcie krzyży z budynków kościołów działających oficjalnie, zrzeszonych w Patriotycznym Ruchu Trzech Autonomii. Według jednego z jego członków po otrzymaniu polecenia usunięcia krzyży wierni woleli sami je usunąć, zamiast patrzeć jak niszczą je pracownicy państwowi. „Nikt nie śmie przeciwstawić się rozkazom” – powiedział.

Stan Uttarkhand na północy Indii jest obecnie siódmym stanem w kraju, który wprowadził prawo ograniczające zmianę religii, szczególnie z hinduizmu na chrześcijaństwo. Prawo ustanawia karę do dwóch lat więzienia za tego typu wykroczenie.

W sobotę 19 maja czterech uzbrojonych napastników zaatakowało cerkiew p.w. Michała Archanioła w Groznym w Czeczenii. Zanim zostali zastrzeleni przez policję, zabili jednego z członków kościoła i dwóch pracowników ochrony. Inny członek kościoła oraz dwaj inni ochroniarze zostali ranni.

Pakistańscy chrześcijanie przyjęli z mieszaniną nadziei i sceptycyzmu rozwój ostatnich wydarzeń w sprawie Asi Bibi, która w 2009 roku została skazana na śmierć za bluźnierstwo. 21 kwietnia, prezes Pakistańskiego Sądu Najwyższego, Mian Saqib Nisar, powiedział, że apelacja od wyroku Asi Bibi zostanie wkrótce rozpatrzona, a on sam będzie osobiście przewodniczył sprawie. Innym razem wspomniał, że wszystkie apelacje przed Sądem Najwyższym zostaną rozpatrzone w lipcu.

Władze w Chinach kontynuują kampanię przeciwko chrześcijaństwu, dotykającą głównie niezarejestrowane kościoły domowe. W ostatnich dniach dokonano nalotu na co najmniej dwa kościoły w Pekinie. Zmuszono też właścicieli nieruchomości, aby zrezygnowali z wynajmowania budynków chrześcijanom.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się