Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

  • Płacz i nadzieja wdów. „ ... Nazajutrz jeszcze dalej na północ siedzimy pod wiatą dającą miły cień. Wśród zebranych są również wdowy. Niektóre przyjechały z daleka, aby się z nami spotkać. W pierwszym rzędzie naprzeciwko nas zauważam kilka z nich z niemowlętami na rękach. Serce we mnie zamiera… To musiało stać się bardzo niedawno – myślę. Odwracam się do towarzyszącego mi Kameruńczyka i pytam go o to. Tak – odpowiada – to wszystko wydarzyło się w ciągu ostatniego roku ... ”.
  • Nigeria: Obrazy z podróży. W grudniu ubiegłego roku roku trzyosobowy zespół z naszego stowarzyszenia udał się do Dżos, stolicy stanu Plateau, w którym często dochodzi do napaści na chrześcijańskie społeczności. Zawieźliśmy tam pomoc od polskich chrześcijan i przywieźliśmy stamtąd świadectwo wiary nigeryjskich wyznawców Jezusa Chrystusa i ich błogosławieństwo.
  • Pochwała nigeryjskiej kobiety. „ ... Kobiety, które spotkałam i które wspominam, nie są skoncentrowane na sobie, na swoim bólu, ale na swoich dzieciach. To one są tematem ich próśb modlitewnych i celem ich codziennych zmagań. Nigeryjki są wspaniałymi matkami. Przez pierwsze lata noszą swoje dzieci na plecach, a przez kolejne walczą o ich byt, bezpieczeństwo i lepszą przyszłość. ... ”.
  • Ludobójstwo na północy Nigerii. „ ... Ostatnie lata były też bardzo trudne dla wyznawców Chrystusa w środkowej Nigerii, w stanach Plateau i Kaduna. Skala ataków muzułmańskich pasterzy z ludu Fulbe na chrześcijańskie społeczności jest już tak duża, że pojawiają się głosy o planowo realizowanej czystce religijno-etnicznej. W dotychczasowym apogeum tej przemocy, w dniach 21-24 czerwca 2018 roku, zginęło w okolicach Dżos ponad 200 wyznawców Chrystusa. ... ”.
  • Rhoda, która nie zaparła się Jezusa. Świadectwo nigeryjskiej chrześcijanki, która w niewoli Boko Haram pozostała wierna Panu Jezusowi.
  • Poczta miłości i nadziei. Sylwetka Johna Cao więzionego w Chinach za wiarę w Jezusa.

Na kontrolowanych przez prorosyjskie ugrupowania obszarach we wschodniej Ukrainie wszelkie grupy religijne spoza kościoła prawosławnego spotykają się z coraz bardziej surowymi restrykcjami. Chrześcijanie otrzymują żądania rejestracji, a także nakazy zaprzestania jakichkolwiek aktywności religijnych.

W ostatnim czasie trzy kościoły baptystyczne w mieście Taraz zostały poddane kontrolom funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa. Pomimo tego że „prawo nie zabrania modlitw”, urzędnicy nakładają kary na wiernych spotykających się na nabożeństwach bez oficjalnego pozwolenia.

Od czasu masowego aresztowania ponad 100 członków Kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu (Early Rain Covenant Church) w grudniu ubiegłego roku, władze dalej oskarżają, zatrzymują oraz nękają powiązanych z nim chrześcijan.

W lutym w stanie Orisa znaleziono ciało niedawno nawróconego chrześcijanina, którego zabito i któremu obcięto głowę. Konkretne powody tego zabójstwa nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że mężczyzna był stale zastraszany, odkąd dziewięć miesięcy wcześniej został chrześcijaninem.

Pewien pastor z Kuby był wielokrotnie nękany i słyszał pogróżki za to, że próbował naprawić budynek kościoła zniszczony w czasie huraganu w 2018 roku. Nie chcąc narazić się na dalsze przeszkody ze strony władz, pastor i inni wierzący podejmowali prace naprawcze w nocy. Pomimo tego jeden z sąsiadów, którzy sprzeciwiają się naprawie budynku, groził ostatnio pastorowi maczetą.

Po ponownym wyborze Muhammadu Buhariego na prezydenta Nigerii różne organizacje wzywają go do zapewnienia ochrony chrześcijanom, którzy są celem nieustannych ataków.

Miniony rok był okresem pełnym wyzwań dla grupy wyznawców Chrystusa z ludu Khmu w północnym Laosie. W kwietniu 2018 roku przywódcy ich wioski zażądali od nich wyrzeczenia się wiary pod groźbą wygnania ze wsi. Ostatecznie jednak zmienili zdanie, pozwolili chrześcijanom pozostać i wydali oświadczenie, że zezwalają im na praktykowanie swej wiary.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się