Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

CHINY: Ewangelizacja wśród Koreańczyków z Północy

„Hoon” jest jedną w wielu Koreanek z Północy, które pracują w Chinach. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miała okazję uczyć się o Jezusie od chińskiego misjonarza o imieniu „Lee”. Według niego jest ona bardzo otwarta na ewangelię, studiuje ofiarowaną jej Biblię audio, jednak kontakt z nią może wkrótce się urwać.

Czytaj więcej...

BIRMA: Nowonawróceni chrześcijanie wypędzeni ze swej wioski

„Htin” i jego żona nawrócili się do Chrystusa w grudniu 2016 r. Byli jedynymi chrześcijanami w swej wiosce. Kiedy krewni i przyjaciele dowiedzieli się o tym, powiedzieli Htinowi, że jego rodzina nie może dłużej przebywać w ich wsi.

Czytaj więcej...

UGANDA: Terrorysta udawał nauczyciela w chrześcijańskiej szkole

4 listopada bojownik muzułmański, udający chrześcijańskiego nauczyciela, zaatakował kierownika chrześcijańskiej szkoły podstawowej we wsi Kabuna w okręgu Budaka.

Czytaj więcej...

KAZACHSTAN: Zwolnienie mężczyzny nawróconego na chrześcijaństwo

2 października,  po ponad dwuletnim uwięzieniu za domniemane „wzniecanie religijnej nienawiści”, został wypuszczony na wolność Yklas Kabduakasow, chrześcijanin nawrócony z islamu. Po aresztowaniu, do którego doszło 14 sierpnia 2015 r., Yklas przebywał najpierw w przedprocesowym ośrodku zatrzymań, potem w areszcie domowym, aż w końcu trafił do obozu pracy.

Czytaj więcej...

TADŻYKISTAN: Lider kościoła w więziennej izolatce

Lider tadżyckiego kościoła, który odbywa trzyletni wyrok więzienia za „śpiewanie w kościele ekstremistycznych pieśni i wzniecanie przez to religijnej nienawiści”, został przeniesiony do więzienia oddalonego o 350 kilometrów od jego miejsca zamieszkania i umieszczony w więziennej izolatce.

Czytaj więcej...

IRAN: Aresztowania chrześcijan w prowincji Chuzestan

W minionych tygodniach nasiliły się prześladowania chrześcijan w prowincji Chuzestan. W mieście Dezful władze aresztowały członków miejscowego kościoła domowego.

Czytaj więcej...

CHINY: W powiecie Yugan partia chce zastąpić Jezusa

Żyjący w ubóstwie chrześcijanie są przymuszani do wieszania zdjęć prezydenta Chin w miejsce religijnych artefaktów, by mogli otrzymać pomoc od państwa. „Oni myślą, że Bóg jest ich zbawcą” – powiedział pewien urzędnik. „Dzięki pracy naszych kadr zdadzą sobie sprawę ze swych błędów i pomyślą: Nie będziemy już polegać na Jezusie, by uzyskać pomoc, tylko na partii”. Według niektórych źródeł liczba chrześcijan w Chinach przewyższa liczbę członków partii komunistycznej.

Czytaj więcej...

IRAK: Chrześcijanie ponownie przesiedleni z powodu starcia irackich i kurdyjskich sił zbrojnych

W zamieszkanym w większości  przez chrześcijan mieście na północy Iraku wybuchły walki między irackimi i kurdyjskimi siłami zbrojnymi, zmuszając mieszkańców do ucieczki.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje