Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

Ponad osiem lat temu ze szkoły średniej w Chibok w Nigerii bojownicy Boko Haram porwali ponad 200 dziewcząt. Powodem był sprzeciw wobec „zachodniej edukacji”. W ciągu lat pewna grupa porwanych dziewcząt zdołała uciec, a ponad sto innych zostało uwolnionych na drodze negocjacji. Niestety około stu nadal jest zaginionych. W ostatnich tygodniach nigeryjskie wojsko zlokalizowało kilka następnych byłych uczennic. Większość z nich była z dziećmi urodzonymi w czasie niewoli u swoich porywaczy.

W lutym 2021 r. Salamat Mansha Masih i jego przyjaciel Haroon Ayub Masih zostali oskarżeni o bluźnierstwo po głośnym czytaniu Biblii w parku publicznym w Lahore i zaproponowaniu pewnemu muzułmaninowi chrześcijańskiej książki. Podczas gdy Haroon i jego rodzina uciekli i ukryli się, Salamat został zatrzymany. Mimo wysiłków prawnika szanse na przyznanie Salamatowi kaucji po oskarżeniu o bluźnierstwo były początkowo bardzo nikłe.

Przez ponad 18 miesięcy kościół zielonoświątkowy Nowe Życie w każdą niedzielę bez względu na pogodę spotykał się na nabożeństwach na zewnątrz na kościelnym parkingu, odkąd w lutym 2021 r. urzędnicy, policja i komornicy eksmitowali ten kościół z jego budynku. Teraz administracja miasta ponownie ostrzegła kościół, że takie spotkania są nielegalne, i zagroziła dążeniem do jego likwidacji na drodze sądowej.

Kolejne dziewczęta uratowane z rąk porywaczy Boko Haram, opowiadają o koszmarze, jaki przeżyły przez lata pobytu w niewoli. Nigeryjskie wojska odnalazły dwie spośród uczennic porwanych osiem lat temu w Chibok przez dżihadystów Boko Haram. Odnalezione to Mary Dauda i Hauwa Joseph.

Chińska partia komunistyczna za główny cel stawia sobie niedopuszczenie do tego, by przesłanie ewangelii dotarło do kolejnego pokolenia. W Chinach obowiązuje zakaz uczenia religii dzieci do 18 roku życia. Natomiast chińscy chrześcijanie za główny cel stawiają sobie właśnie ewangelizację dzieci i młodzieży.

15 sierpnia minął rok od zajęcia Afganistanu przez Talibów. Przemoc i rozpacz, jakie pojawiły się po odzyskaniu przez nich władzy, skłaniają wielu młodych Afgańczyków do stawiania pytań o swoją kulturę i wiarę. Są też oznaki, że Kościół w Afganistanie może się rozwijać, mimo – albo z powodu – gwałtownych prześladowań.

W raporcie Forum 18 opisano kilka przykładów nękania chrześcijan przez władze półwyspu, znajdującego się pod rosyjską kontrolą.

6 lipca, we wczesnych godzinach rannych, do domu pastora Daniela Umaru w Njairi w stanie Adamawa włamali się mężczyźni uzbrojeni w broń palną. Skutki ataku były dla rodziny druzgocące. Postrzelony pastor Daniel przeżył, ale jego dwaj synowie zginęli, a 13-letnia córka Ijagla została porwana. Żona pastora z powodu szoku straciła przytomność.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się