Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

26 września grupa napastników z bronią palną wtargnęła w czasie nabożeństwa do kościoła w Gavaciwa w stanie Kaduna i otworzyła ogień. W ataku zginął jeden członek kościoła, Nasiru Abdullahi, a wielu innych wierzących zostało rannych i trafiło do szpitala.

27 września na cmentarzu publicznym w Karukkamunai na Sri Lance miał się odbyć pogrzeb chrześcijanki z Kościoła Misyjnego Grama. Jednak po interwencji przedstawiciela miejscowych władz oraz grupy innych członków społeczności, rodzinie odmówiono możliwości przeprowadzenia chrześcijańskiej ceremonii pogrzebowej.

Yohanna Shuaibu był pastorem kościoła New Life for All Nation w nigeryjskiej wsi Masu w stanie Kano. Służył też jako lokalny przewodniczący Christian Association of Nigeria. 22 września został zaatakowany przez rozgniewany tłum określony jako „wzburzona, muzułmańska młodzież”. Następnego dnia lider kościoła zmarł z powodu obrażeń.

5 września, na podstawie oskarżeń hinduistycznych nacjonalistów, policja wtargnęła na spotkanie kościoła New Life Fellowship Ministry w Rajpur, stolicy indyjskiego stanu Chhattisgarh. Oskarżyciele towarzyszyli policji i próbowali wejść do kościoła, ale zostali przed tym powstrzymani. Policjanci poprosili pastora Harrisha Sahu, aby zgłosił się na miejscowy komisariat policji.

W niedzielę 29 sierpnia rano około 60 chrześcijan było zebranych na nabożeństwie, gdy do budynku kościoła wtargnął ponad stuosobowy tłum, wykrzykujący hinduistyczne hasła. Napastnicy fizycznie zaatakowali wszystkich obecnych wiernych, poniszczyli instrumenty muzyczne, podarli i podeptali Biblię, po czym umieścili w budynku hinduskie bóstwa i zaczęli się do nich modlić.

5 września w irańskim nadmorskim mieście Raszt aresztowano na spotkaniu modlitewnym trzech chrześcijańskich konwertytów. Agenci wywiadu zrobili nalot na spotkanie i zabrali na przesłuchanie Mortezę Mashhoudkari'ego, Ayouba Poor-Rezazade'a i Ahmada Sarparastę.

Rachid Seighir był pastorem kościoła w mieście Oran w Algierii oraz prowadził własny sklep z książkami i artykułami papierniczymi. Zatrudniał sprzedawcę o imieniu Nouh Hamimi. 27 lutego obaj mężczyźni zostali skazani za „wstrząsanie wiarą” muzułmanów z powodu literatury sprzedawanej w księgarni. Pierwotnie mieli zasądzone dwuletnie wyroki więzienia, które w czerwcu zostały skrócone do roku w zawieszeniu. Oprócz tego sąd nałożył na nich grzywny.

Od początku 2021 roku w sądach w Kazachstanie odbyło się co najmniej 20 spraw związanych z organizowaniem spotkań religijnych bez zgody państwa. Zasądzone grzywny mają wysokość odpowiadającą średniemu wynagrodzeniu za okres od 3 tygodni do 4 miesięcy.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się