Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności po tym, jak nie pozwolił on urzędnikom państwowym na umieszczenie na budynku kościelnym patriotycznych haseł.

Jedenaścioro chrześcijan przebywa obecnie w areszcie w Somalilandzie, samozwańczej islamskiej republice oderwanej od Somalii. Pięcioro chrześcijan zostało aresztowanych 21 stycznia, wśród nich Etiopka i małżeństwo z noworodkiem.

W sobotę 5 grudnia 2020 r. policja z Faisalabadu w Pakistanie znalazła 12-letnią Farę Shaheen przykutą łańcuchem w domu Khizara Hayata. Pięć miesięcy wcześniej Hayat porwał ją, zabrał do miejscowego meczetu, by przeszła na islam, po czym zmusił do poślubienia go. Według policji ciemne znaki na jej kostkach wskazują, że przez większość czasu w niewoli była skuta.

2 stycznia 2021 r. w Sudanie podpalono dziewiąty budynek kościelny w ciągu ostatnich dwóch lat. W tygodniach poprzedzających atak w mediach społecznościowych krążyły nienawistne treści kierowane przeciwko Sudańskiemu Kościołowi Chrystusa (Sudanese Church of Christ - SCOC) z wiejskiego obszaru Tambul w stanie Al Jazirah, wzywające do działań przeciwko chrześcijanom.

W 2002 r. Kościół Nowe Życie kupił oborę na przedmieściach Mińska w Białorusi, by wykorzystać ją jako budynek kościelny. Wszystkie agencje rządowe zatwierdziły zmianę użytkowania, poza urzędnikami departamentu spraw religijnych, którzy wielokrotnie blokowali proces zmiany. Nękanie ze strony departamentu trwało przez kilka lat.

W lutym 2021 r. Ebrahim Firouzi – były muzułmanin, który nawrócił się do Chrystusa – został wezwany z wygnania wewnętrznego na rozprawę sądową, po czym został ponownie aresztowany. Wcześniej spędził w więzieniu niemal siedem lat i kończył właśnie trzyletni okres wygnania ok. 1600 km od swojego domu. Wezwano go do sądu w związku z oskarżeniami o sianie propagandy przeciwko Republice Islamskiej i sprzyjanie wrogim ugrupowaniom.

W okresie od 21 do 26 stycznia, w mieście Otamba w okręgu Kisii, pięć budynków kościelnych uległo zniszczeniu w pożarze, co wywołało ogromny niepokój wśród mieszkańców społeczności. Chociaż wkrótce potem aresztowano 10 osób, nadal nieznany jest motyw ataków.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się