Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

Większość domów, jakie wynajmowano uchodźcom, to budynki najgorszej jakości. Po tak gwałtownych i niespotykanych opadach (w jednym dniu spadło 80% miesięcznych opadów z pory deszczowej) te domki przestały istnieć.  9 września państwo wprowadziło stan klęski żywiołowej, widząc do jak wielu zniszczeń doszło w różnych miastach, nie mówiąc już o wioskach.

Wprowadzenie ograniczeń w związku z COVID-19 bardzo negatywnie wpłynęło na życie chrześcijan w Pakistanie. Wielu z nich ma ograniczony dostęp do pomocy, jaka jest organizowana przez agendy rządowe i inne organizacje pomocowe. Jako Głos Prześladowanych Chrześcijan wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom.

Pomoc dostarczana przez Głos Prześladowanych Chrześcijan do chrześcijańskich uchodźców w Burkina Faso w 2019 i 2020 r. dotarła do ponad 12.283 osób, które musiały uciekać przed atakami terrorystycznymi przeprowadzanymi przez dżihadystów. Dodatkowo, wprowadzone ograniczenia, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, pogorszyły i tak dramatyczną sytuację chrześcijan.

Zaufane źródła z Erytrei donoszą, że w ostatnich dniach władze tego kraju wypuściły na wolność 27 chrześcijan, z których większość pozostawała w więzieniu ponad 10 lat. Ich nazwiska nie są jeszcze znane. Jest wśród nich zapewne 19 mężczyzn i 8 kobiet, którzy byli przetrzymywaniu w więzieniu Mai Serwa niedaleko stolicy kraju Asmary.

Chrześcijanie w Indiach mierzą się z nasileniem przemocy ze strony radykalnych hinduskich ekstremistów. Ich zabójcza kampania jest zbieżna z dążeniem rządu do przekształcenia kraju w państwo hinduskie.

8 września pakistański chrześcijanin Asif Pervaiz (37 l.) został skazany na śmierć za rzekome wysłanie w 2013 roku bluźnierczych wiadomości tekstowych. Według prawnika Pervaiza sąd ogłosił wyrok śmierci, mimo że nie ma „żadnych dowodów” na to, by jego klient był zamieszany w sprawę.

Pastor Wang Yi z kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu odbywa wyrok dziewięciu lat więzienia. On i jego żona zostali aresztowani w grudniu 2018r. Co prawda żona pastora Wanga, Jiang Rong, została zwolniona za kaucją, ale władze nie zezwalają jej na kontakt z rodziną, przyjaciółmi i członkami kościoła. Jest cały czas obserwowana przez agentów bezpieczeństwa i nie może się swobodnie przemieszczać.

Zamordowanie 29 czerwca znanego piosenkarza, Hachalu Hundessy, wzbudziło niepokoje społeczne, w których zginęły setki ludzi. W regionie Oromia w Etiopii ugrupowania separatystyczne prowadzą działania antyrządowe.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się