Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

„Może myślicie, że jestem szalony. Uważam jednak, że warto głosić Jezusa tym ludziom”. Jako nastolatek John Chau odczuł Boże powołanie, aby zanieść ewangelię ludowi zamieszkującemu wyspę Sentinel Północny. Przez dziewięć lat przygotowywał się do wyjazdu. Pragnął zamieszkać pośród tubylców, nauczyć się ich języka i mówić im o Chrystusie. Zdawał sobie sprawę z ryzyka. Wiedział, że tubylcy brutalnie traktowali przybyszy. Wiedział jednak również, że Bóg powołał go, aby tam pojechać. Film opublikowany z okazji Dnia Chrześcijańskiego Męczennika - 29 czerwca 2022 r. Według tradycji właśnie 29 czerwca śmierć męczeńską poniósł Apostoł Paweł. W tym właśnie dniu chrześcijanie na całym świecie będą wspominali tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ewangelia mogła być głoszona wszystkim narodom.

Zhang Qiang i Xiao Yue z niecierpliwością oczekiwali dnia ślubu, który zaplanowano na 21 maja. Gdy termin ceremonii był coraz bliżej, chrześcijańscy narzeczeni zaczęli być pod coraz większą presją rządową. Powodem jest ich przynależność do kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu w Chengdu, który otrzymał zakaz funkcjonowania i jest nieustannie nękany przez chińskie władze.

10 maja agencja informacyjna Amaq News Agency, związana z grupą terrorystyczną samozwańczego Państwa Islamskiego, opublikowała nagranie wideo z egzekucją 20 Nigeryjczyków. Uważa się, że wszyscy straceni byli chrześcijanami.

Choć za dni wczesnego kościoła Libia była aktywnym ośrodkiem chrześcijaństwa, teraz znana jest jako epicentrum prześladowań, które są tak ciężkie, że obecnie w kraju jest bardzo niewielu wierzących. Jednak według doniesień, liczba naśladowców Chrystusa w tym kraju znowu zaczyna rosnąć, mimo nasilającego się sprzeciwu władz i ich własnych rodzin.

Sri Lanka zmaga się z największym od lat kryzysem politycznym i gospodarczym, co mocno wpływa na życie zwykłych ludzi. Władze stłumiły antyrządowe protesty oraz wprowadziły restrykcje mające zapobiec zamieszkom, m.in. ogólnokrajową godzinę policyjną.

Irańsko-ormiański przywódca chrześcijański został skazany na 10 lat więzienia pod zarzutem szerzenia „propagandy przeciwnej świętej religii islamu” przez kościół spotykający się w jego domu.

Chrześcijańskie małżeństwo z Sudanu jest obecnie sądzone, a w przypadku skazania może otrzymać karę stu batów i zostać wypędzone z obszaru zamieszkania. Hamouda i Nada zostali oskarżeni o cudzołóstwo, gdy sąd orzekł nieważność ich małżeństwa.

12 maja 25-letnia chrześcijanka, studentka Shehu Shagari College of Education w stanie Sokoto w Nigerii, została zabita przez tłum po rozejściu się pogłoski, jakoby bluźniła przeciwko Mahometowi na grupowym czacie WhatsApp.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się