Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

22 września Boko Haram opublikowało nagranie przedstawiające egzekucję dwóch chrześcijan, Lawrence’a Duna Dacighira i Godfrey’a Ali Shikaghama. Obaj mężczyźni wyjechali ze swoich domów w Abudży do Maiduguri, by tam pomagać w budowie miejsc schronienia dla osób przesiedlonych w wyniku ostatnich aktów przemocy.

30 sierpnia w indyjskim stanie Himachal Pradesh uchwalono nowe prawo, mające zapobiec wszelkim zmianom religii przy użyciu siły, przez oszustwo lub nakłanianie.

„Ja, Asia Bibi, córka Salamata Masiha, wierzę w Jezusa”. Tak zaczyna się nagranie wideo Pakistanki, w przeszłości skazanej na karę śmierci za bluźnierstwo, która obecnie przebywa w Kanadzie. Wdzięczna za możliwość rozpoczęcia nowego życia ze swoją rodziną po latach rozłąki, Asia przypomina światu o innych więźniach, ukaranych za swoją wiarę.

25 sierpnia władze przerwały niedzielne nabożeństwo w kościele zielonoświątkowym w prowincji Riau. Od 2014 r. kościół spotykał się w budynku, który służył też jako dom pastora. Wierni doświadczali wcześniej sprzeciwu ze strony niektórych sąsiadów.

Kilka miesięcy temu rozeszła się plotka, że Leah Sharibu, nastolatka porwana w lutym 2018 r., została zabita. 31 sierpnia przedstawiciel prezydenta Nigerii spotkał się z dziennikarzami i powiedział, że Leah żyje, a rząd nadal negocjuje jej uwolnienie. Zapewnił, że „rząd pragnie bezpiecznego powrotu zarówno jej, jaki i innych zakładników”.

18 sierpnia w mieście Tlalixtac de Cabrera w stanie Oaxaca został zastrzelony pastor Alfrery Líctor Cruz Canseco, lider kościoła Braterstwo Chrześcijańskie (Fraternidad Cristiana). Strzał oddano bez ostrzeżenia z bliskiej odległości, gdy duchowny czekał w samochodzie po nabożeństwie.

Bijaya Kumar Sanaseth wraz z 6 innymi chrześcijanami został skazany za morderstwo popularnego hinduskiego przywódcy religijnego w 2008 r. Wyrok zapadł, mimo iż do zamachu przyznali się maoiści. 27 lipca Sąd Najwyższy Indii zadecydował o zwolnieniu z więzienia Bijayę. Kilka miesięcy wcześniej zwolniono za kaucją innego skazanego za to samo chrześcijanina, Gornatha Chalasetha.

W ciągu ostatnich miesięcy władze dokonały aresztowań 150 chrześcijan. 23 czerwca 70 członków Kościoła Misji Wiary w Keren zostało zabranych do więzienia Ashufera, które według doniesień mieści się podziemnych tunelach i położone jest daleko od miasta. Kiedy potrzeba więcej miejsca, więźniowie muszą kopać kolejne tunele.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się