Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Publikacje

6 czerwca w Chartumie po wieczornej modlitwie i wezwaniu imamów do oczyszczenia ich „muzułmańskiego terytorium”, rozpoczęły się ataki na chrześcijan. Następnego dnia na targu grupa chrześcijan została zaatakowana pałkami i karabinami. Wielu z nich, m.in. Ariere Sathor (18 l.), odniosło poważne rany. Ponadto zostało spalonych 16 tymczasowych schronień z plastiku, w których mieszkali uchodźcy z Południowego Sudanu.

26 maja doszło do ataku na trzy wioski w środkowym Mali, w których większość mieszkańców stanowią chrześcijanie. Przypuszczalnie napastnikami byli  bojownicy Fulbe. W wyniku napaści zginęło łącznie 27 osób. W pierwszej z zaatakowanych wiosek, Tille, zginęło 7 osób. Niektóre z ofiar spłonęły żywcem. W ciągu kolejnej doby napastnicy dokonali też ataku na osady Bankass i Koro, zabijając kolejnych 20 mieszkańców.

Wskutek islamistycznego terroru w Nigerii straciły życie już tysiące ludzi, zniszczono wiele domów i kościołów, a setki niewinnych ofiar uprowadzono. Jedną z nich jest Leah Sharibu, porwana w lutym 2018 r. i nadal znajdująca się w rękach porywaczy. W 2010 r. Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) rozpoczął wstępne dochodzenie w sprawie przemocy bojowników Boko Haram. Jednak w ostatnich latach ich okrucieństwo przyćmiły zbrodnie bojówek Fulbe.

W grudniu 2018 r. naloty na kościół Przymierza Wczesnego Deszczu doprowadziły do aresztowania ponad 100 chrześcijan. Od tamtej pory wszystkich zwolniono, z wyjątkiem pastora Wanga Yi, który odbywa wyrok 9 lat więzienia, i starszego Qina Defu, którego skazano na 4 lata więzienia za „nielegalne operacje biznesowe”.

Chrześcijanin został oskarżony przez najbliższą rodzinę o bluźnierstwo, co jest prawdopodobnie pierwszym takim przypadkiem w Pakistanie. 2 czerwca Anwar Masih został aresztowany na podstawie pakistańskiego prawa dotyczącego bluźnierstwa. Jego żona i córka oskarżają go o występowanie przeciwko islamowi.

12 czerwca nocą nieznani sprawcy podpalili kościół Prawdziwego Pokoju w Vaylur w stanie Tamil Nadu. Pożar zniszczył dach, zrobiony z liści kokosowych i bambusa. Gdy pastor Ramesh zauważył płomienie i dym, całe wnętrze budynku było już spalone i doszło też do poważnych zniszczeń konstrukcyjnych. Pastor postrzega to zajście jako część nieustannych prześladowań, jakie znosi jego blisko 100-osobowy kościół.

Nadeem Joseph kupił dom w Kolonii TV w Peszawarze i pod koniec maja wprowadził się. Kiedy jego sąsiad, Salman Khan, dowiedział się, że Nadeem i jego rodzina są chrześcijanami, oznajmił, że muszą natychmiast się wyprowadzić, ponieważ, jak stwierdził, chrześcijanie są wrogami islamu.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Publikacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się