Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Uganda

UGANDA: Nawrócona chrześcijanka zmuszona do zażycia trucizny

Młoda kobieta ze wschodniej Ugandy, która uwierzyła w Jezusa Chrystusa w grudniu ubiegłego roku, została zmuszona przez swoich muzułmańskich krewnych do zażycia trucizny.

Czytaj więcej...

UGANDA: Dom samotnej matki zniszczony

W wigilię świąt Bożego Narodzenia Peninah i trójka jej dzieci stali bezradnie i przyglądali się jak islamscy bojownicy rozbierają ich dom. Powodem było nawrócenie Peninah na chrześcijaństwo. Peninah żyje we wschodniej Ugandzie, gdzie decyzja o odwróceniu się od islamu może być tragiczna w skutkach. Rodzina jest teraz bezdomna.

Czytaj więcej...

UGANDA: Tłum ekstremistów podpalił dom, w którym schronili się młodzi chrześcijanie

30 października w pewnej wsi we wschodniej Ugandzie tłum muzułmanów doszczętnie zniszczył dom chrześcijan, którzy udzielili schronienia dwóm nastolatkom, którym grożono przemocą za porzucenie islamu.

Czytaj więcej...

UGANDA: Otruto jej dziecko gdyż nie przestrzegała ramadanu

Młoda chrześcijanka, karmiąca piersią swoją córkę, spożyła posiłek podczas ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu, by dziecko mogło się wzmocnić. Chociaż islam nie wymaga od nie-muzułmanów przestrzegania ramadanu, jej teściowa wpadła w furię i otruła dziecko.

Czytaj więcej...

UGANDA: Chłopiec podpalony przez własnego ojca z powodu wiary w Jezusa

Dziewięcioletni chłopiec trafił do szpitala, gdy jego ojciec, członek muzułmańskich bojówek, przywiązał go do bananowca i podpalił, chcąc w ten sposób ukarać syna za złożenie swojej wiary w Jezusie. Nassif został chrześcijaninem, gdy 5 czerwca pewien sąsiad zabrał go do kościoła w innej wsi.

Czytaj więcej...

UGANDA: Pastor otruty za to, że publicznie bronił wiary

Pastor Micah Byamukama ze wsi Kasecha na wschodzie Ugandy zmarł w wyniku spożycia zatrutego środkiem owadobójczym jedzenia. Podejrzanym o zabójstwo jest miejscowy muzułmanin, któremu nie podobały się poglądy pastora, jakimi dzielił się podczas publicznej dyskusji na temat wiary.

Czytaj więcej...

UGANDA: Piątka dzieci nieomal straciła życie z powodu wiary w Chrystusa

8 maja 34-letni Awali Kakaire zamordował swoją żonę Mariam Nakiryę za to, że została chrześcijanką. Ofiara, matka pięciorga dzieci, miała zaledwie 30 lat. Sąsiedzi w ostatniej chwili uratowali przed śmiercią jej dzieci.

Czytaj więcej...

UGANDA: Napaści na chrześcijan nawróconych z islamu

9 grudnia uprowadzone zostały dzieci muzułmańskiego konwertyty. Porywacze usiłują zmusić ojca do powrotu do islamu. Z kolei 8 grudnia zastrzelony został policjant, prawdopodobnie za to, że porzucił islam na rzecz Jezusa.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeed