Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Uganda

UGANDA: Terrorysta udawał nauczyciela w chrześcijańskiej szkole

4 listopada bojownik muzułmański, udający chrześcijańskiego nauczyciela, zaatakował kierownika chrześcijańskiej szkoły podstawowej we wsi Kabuna w okręgu Budaka.

Czytaj więcej...

UGANDA: Młody mężczyzna pobity za wyznawanie wiary

20 września młody mężczyzna o nazwisku Magale Hamidu (zwany też Mabala) ze wsi Nanoko we wschodniej Ugandzie został zaatakowany przez swojego ojca, który odkrył, że 20-latek porzucił islam, by zostać chrześcijaninem.

Czytaj więcej...

UGANDA: Nawrócona chrześcijanka zmuszona do zażycia trucizny

Młoda kobieta ze wschodniej Ugandy, która uwierzyła w Jezusa Chrystusa w grudniu ubiegłego roku, została zmuszona przez swoich muzułmańskich krewnych do zażycia trucizny.

Czytaj więcej...

UGANDA: Dom samotnej matki zniszczony

W wigilię świąt Bożego Narodzenia Peninah i trójka jej dzieci stali bezradnie i przyglądali się jak islamscy bojownicy rozbierają ich dom. Powodem było nawrócenie Peninah na chrześcijaństwo. Peninah żyje we wschodniej Ugandzie, gdzie decyzja o odwróceniu się od islamu może być tragiczna w skutkach. Rodzina jest teraz bezdomna.

Czytaj więcej...

UGANDA: Tłum ekstremistów podpalił dom, w którym schronili się młodzi chrześcijanie

30 października w pewnej wsi we wschodniej Ugandzie tłum muzułmanów doszczętnie zniszczył dom chrześcijan, którzy udzielili schronienia dwóm nastolatkom, którym grożono przemocą za porzucenie islamu.

Czytaj więcej...

UGANDA: Otruto jej dziecko gdyż nie przestrzegała ramadanu

Młoda chrześcijanka, karmiąca piersią swoją córkę, spożyła posiłek podczas ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu, by dziecko mogło się wzmocnić. Chociaż islam nie wymaga od nie-muzułmanów przestrzegania ramadanu, jej teściowa wpadła w furię i otruła dziecko.

Czytaj więcej...

UGANDA: Chłopiec podpalony przez własnego ojca z powodu wiary w Jezusa

Dziewięcioletni chłopiec trafił do szpitala, gdy jego ojciec, członek muzułmańskich bojówek, przywiązał go do bananowca i podpalił, chcąc w ten sposób ukarać syna za złożenie swojej wiary w Jezusie. Nassif został chrześcijaninem, gdy 5 czerwca pewien sąsiad zabrał go do kościoła w innej wsi.

Czytaj więcej...

UGANDA: Pastor otruty za to, że publicznie bronił wiary

Pastor Micah Byamukama ze wsi Kasecha na wschodzie Ugandy zmarł w wyniku spożycia zatrutego środkiem owadobójczym jedzenia. Podejrzanym o zabójstwo jest miejscowy muzułmanin, któremu nie podobały się poglądy pastora, jakimi dzielił się podczas publicznej dyskusji na temat wiary.

Czytaj więcej...

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter