Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Uganda

Munabi Abudallah został przyciągnięty do Chrystusa, gdy zobaczył „Boga Biblii” jako Tego, który kocha i komunikuje się z ludźmi tak, żeby mogli Go zrozumieć. Gdy w styczniu tego roku przyszedł do wiary w Jezusa, pospieszył do domu, by podzielić się swoją radością z żoną Aishą. Ta jednak w obecności ich siedmiorga dzieci wykrzyknęła: „Kafir!” (to znaczy „niewierny”). „Jesteś ogromnym wstydem dla rodziny” – dodała z pogardą. Po obrzuceniu męża zniewagami, Aisha zmusiła go do opuszczenia domu.

16 października w okręgu Mayuge czterech mężczyzn pobiło do nieprzytomności 27-letniego Mulangirę Ibrahima w drodze do kościoła. Wcześniej odebrał on telefon od nieznanej osoby, twierdzącej, że czeka tam na niego pastor. Napastnicy zagrozili Mulangirze, że go zabiją, jeśli nie wyrzeknie się wiary.

4 listopada bojownik muzułmański, udający chrześcijańskiego nauczyciela, zaatakował kierownika chrześcijańskiej szkoły podstawowej we wsi Kabuna w okręgu Budaka.

20 września młody mężczyzna o nazwisku Magale Hamidu (zwany też Mabala) ze wsi Nanoko we wschodniej Ugandzie został zaatakowany przez swojego ojca, który odkrył, że 20-latek porzucił islam, by zostać chrześcijaninem.

Młoda kobieta ze wschodniej Ugandy, która uwierzyła w Jezusa Chrystusa w grudniu ubiegłego roku, została zmuszona przez swoich muzułmańskich krewnych do zażycia trucizny.

W wigilię świąt Bożego Narodzenia Peninah i trójka jej dzieci stali bezradnie i przyglądali się jak islamscy bojownicy rozbierają ich dom. Powodem było nawrócenie Peninah na chrześcijaństwo. Peninah żyje we wschodniej Ugandzie, gdzie decyzja o odwróceniu się od islamu może być tragiczna w skutkach. Rodzina jest teraz bezdomna.

30 października w pewnej wsi we wschodniej Ugandzie tłum muzułmanów doszczętnie zniszczył dom chrześcijan, którzy udzielili schronienia dwóm nastolatkom, którym grożono przemocą za porzucenie islamu.

Młoda chrześcijanka, karmiąca piersią swoją córkę, spożyła posiłek podczas ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu, by dziecko mogło się wzmocnić. Chociaż islam nie wymaga od nie-muzułmanów przestrzegania ramadanu, jej teściowa wpadła w furię i otruła dziecko.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter