Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UGANDA: Dom samotnej matki zniszczony

W wigilię świąt Bożego Narodzenia Peninah i trójka jej dzieci stali bezradnie i przyglądali się jak islamscy bojownicy rozbierają ich dom. Powodem było nawrócenie Peninah na chrześcijaństwo. Peninah żyje we wschodniej Ugandzie, gdzie decyzja o odwróceniu się od islamu może być tragiczna w skutkach. Rodzina jest teraz bezdomna.

Bojownicy, zirytowani nawróceniem Peninah, napisali do niej kilka listów, w których grozili, że jej dni są policzone. Zburzenie domu Peninah miało miejsce dzień przed atakiem na chrześcijan w wiosce Obokora w tym samym dystrykcie. Zamaskowani mężczyźni wtargnęli do domu pastora Eroda w świąteczny poranek.

Słysząc okrzyki dżihadystów, pastor Erod oraz członkowie jego kościoła próbowali uciec tylnym wyjściem, jednak wszyscy zostali poważnie poturbowani. 5 członków kościoła doznało poważnych złamań kości. Ataki są prawdopodobnie powiązane z wydarzeniem, które miało miejsce wieczór wcześniej – muzułmanin oddał swoje życie Chrystusowi, został cudownie uzdrowiony i podekscytowany podzielił się z innymi swoją nową wiarą.

Módlmy się, aby Pan zapewnił Peninah i jej dzieciom dom oraz wszelkie zaopatrzenie.  Módlmy się, aby Pan chronił tę cierpiącą rodzinę, ale również inne osoby w Ugandzie, które dzielnie oddały swoje życie Chrystusowi. Niech liczba chrześcijan wzrasta pomimo groźby prześladowań.  Módlmy się za duchowych liderów, takich jak pastor Erod, aby Pan odnowił w nich siłę i ponownie rozpalił serca do wykonywania przeznaczonego dla nich przez Pana dzieła królestwa wśród osób zgubionych (Ef 2,10).

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Uganda UGANDA: Dom samotnej matki zniszczony
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się