Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UGANDA: Atak muzułmanów na kościół

Według raportu Compass Direct z 10 listopada, około 40 muzułmanów uzbrojonych w maczety i pałki zaatakowało 1 listopada kościół w  miejscowości Namasuba, niedaleko Kampali, stolicy Ugandy. Gdy zgromadzeni na nabożeństwie wierni usłyszeli stojących na zewnątrz muzułmanów, stanęli przy drzwiach wejściowych, broniąc im dostępu do środka. Niektórym chrześcijanom udało się uciec przez tylne drzwi kościoła. Gdy muzułmanie zauważyli, że jeden z chrześcijan robi im zdjęcia, dotkliwie go pobili. Przybyli na miejsce sąsiedzi i policjanci pomogli chrześcijanom odeprzeć napastników. Policja nie aresztowała jednak nikogo.

Miejscowi muzułmanie od dłuższego czasu przeciwstawiają się istnieniu kościoła w Namasuba, skarżąc się, że członkowie kościoła próbują nawracać muzułmanów w tej okolicy. Utrzymują również, że klatka schodowa budynku kościelnego zawęża drogę, a członkowie kościoła robią za dużo hałasu. Według doniesień wielu wiernych odczuwa strach przed powrotem do kościoła. Frekwencja na nabożeństwie w kolejną niedzielę spadła z 250 do 100 osób. „Od czasu ataku otrzymujemy dużo pogróżek ze strony muzułmanów” – powiedział pastor Henry Zaake. „Jest jakiś spisek, którego nie możemy pojąć. Z powodu tego naprawdę nie mogę spać po nocach”.

Proś Boga, by podtrzymywał wszystkie ofiary tego ataku swoim pokojem i łaską. Módl się, żeby członkowie kościoła wzrastali w podobieństwie do Chrystusa mimo przeciwności, które ich spotykają (Jk 1,2-4).

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Uganda UGANDA: Atak muzułmanów na kościół
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się