Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UGANDA: Bojownicy zaatakowali rodzinę pastora

27 grudnia brutalnie pobito pastora Mosesa Nabwanę i jego żonę Naurę z powodu niedawnego nawrócenia muzułmańskiego imama.  Pastor Moses trafił do szpitala z powodu poważnych obrażeń. 4 tygodnie później ta rodzina znowu została zaatakowana.

Wczesnym rankiem 24 stycznia do ich domu wtargnęli niezidentyfikowani napastnicy. Naura usłyszała głośne dźwięki i odgłosy tłuczenia talerzy. Jeden z napastników zaczął ją dusić, a dwoje z ich ośmiorga dzieci raniono. 10-letnia córka ma obrażenia po tym, jak została wyrzucona przez okno. Na szczęście w pobliżu byli członkowie rodziny i przybiegli na pomoc. Znaleziono somalijski miecz, który jak uważa Naura, miał być użyty, aby ją zabić.

Po otrzymaniu pomocy lekarskiej w grudniu, 15 stycznia pastor Moses ponownie znalazł się w szpitalu i według ostatnich informacji wciąż tam przebywa. Naura, która również bardzo cierpi z powodu obrażeń, potrzebuje operacji. Ich kościół zapewnił wsparcie finansowe na pokrycie kosztów leczenia i stara się zorganizować zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie.

Módlmy się o całkowity powrót do zdrowia pastora Mosesa, Naury i ich dzieci, także tych, które emocjonalnie ucierpiały w tym ataku. Niech Boży pokój spocznie na każdym członku tej rodziny. Prośmy Boga o mądrość dla miejscowych rządzących podczas poszukiwań sprawców ataku.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Uganda UGANDA: Bojownicy zaatakowali rodzinę pastora
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się