Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UGANDA: Wdowa z dziećmi uchodzi przed podpaleniem

We wrześniu 2015 roku Siriman Kintu został ścięty, ponieważ nawrócił się z islamu na chrześcijaństwo. Zostawił żonę Kanifę Namulondo, która razem z piątką ich dzieci też się nawróciła.

Po śmierci męża Kanifa uciekła z dziećmi z domu w Kaliro w Ugandzie. Niedawno postanowiła wrócić i z pomocą przyjaciół odbudowała swój dom. 25 kwietnia ona i dzieci znowu się tam wprowadzili.

2 maja Kanifa zauważyła, że regularne muzułmańskie wezwanie do modlitwy rozległo się o 3:30 nad ranem, czyli znacznie wcześniej niż zwykle. Trzydzieści minut później usłyszała jakieś rozmowy przed swoim domem. Ktoś powiedział: „Mąż zdradził naszą religię. Powinniśmy pozbyć się całej rodziny”. Kanifa szybko obudziła dzieci, uciekła tylnymi drzwiami i ukryła się u sąsiada. Wkrótce jej nowo odbudowany dom stanął w płomieniach. Podpalacze uciekli, spłoszeni krzykami sąsiadów.

W konsekwencji ataku rodzina mieszka teraz w tymczasowym schronieniu poza wsią i znowu będzie musiała wyjechać.

Niech Bóg da Kanifie i jej dzieciom siłę i odwagę w czasie, gdy znowu muszą zmagać się w życiu ze wstrząsem, spowodowanym przez kolejny atak bojowników, zaciekle sprzeciwiających się ich chrześcijańskiej wierze. Niech prześladowana wdowa i jej rodzina doświadczy Bożego pocieszenia, pokoju i zaopatrzenia w żalu, utracie mienia i niepewności. Módlmy się, by ludzie sprzeciwiający się w Ugandzie przesłaniu Ewangelii, posłuchali głosu Bożego Ducha Świętego, który próbuje przemawiać do ich serc w nadziei, że odpowiedzą skruchą i w wierze poddadzą się naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Uganda UGANDA: Wdowa z dziećmi uchodzi przed podpaleniem
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się