Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Meksyk

Od 2015 r. członkowie kościoła baptystycznego Wielkie Posłannictwo w społeczności Rancho Nuevo w stanie Hidalgo mają zakaz wchodzenia na swoje pola w celu ich uprawy. 21 grudnia 2022 Maria Concepcion Hernandez-Hernandez została fizycznie zaatakowana tylko za to, że oglądała swoją działkę, bo sąsiad poprosił ją o usunięcie z niej dwóch drzew.

Czwarty rok z rzędu chrześcijanie z kościoła prezbiteriańskiego Alfa i Omega w Nueva las Tacitas w stanie Chiapas są zmuszani do uczestnictwa w święcie religijnym pod karą grzywny, nakładaną przez liderów wsi. Co roku, 3 maja, mieszkańcy regionu obchodzą święto Santa Cruz. Święto ma synkretyczny charakter, obejmując wierzenia kościoła rzymsko-katolickiego i tradycyjnych religii plemiennych.

W mieście San Pedro Chimaltepec we wschodniej części stanu Oaxaca trzech chrześcijan zostało uwięzionych przez miejscowego burmistrza po odmowie dokonania wpłaty na doroczne święto religijne. Wielu mieszkańców stanu Oaxaca praktykuje "tradycjonalistyczną" mieszankę religii katolickiej i rdzennej, obejmującą obrzędy, w których wszyscy powinni uczestniczyć. Trzech chrześcijan, członków kościoła Centrum Misyjne Emmanuel, uznało, że udział w święcie na cześć bożków byłby dla nich czymś złym.

Chrześcijanie ewangeliczni z miasta San Cristobal w stanie Chiapas od kilku lat doświadczają sprzeciwu ze strony współmieszkańców. W maju 2016 roku 84 domy zostały splądrowane i częściowo zniszczone, a 350 wierzących zmuszono do przesiedlenia. Rok temu chrześcijanom nie pozwolono zbudować budynku kościoła i znowu zmuszono do wyprowadzenia się. W ostatnim zajściu z 10 stycznia w społeczności Mitziton zniszczono domy pięciu chrześcijańskich rodzin, wypędzając 30 osób.

18 sierpnia w mieście Tlalixtac de Cabrera w stanie Oaxaca został zastrzelony pastor Alfrery Líctor Cruz Canseco, lider kościoła Braterstwo Chrześcijańskie (Fraternidad Cristiana). Strzał oddano bez ostrzeżenia z bliskiej odległości, gdy duchowny czekał w samochodzie po nabożeństwie.

Dwie misjonarki z organizacji „Christian Aid Mission” kilka lat temu przybyły do Meksyku, aby służyć mieszkańcom wsi Oaxaca, należącym do ludu Triqui. Założyły tam piekarnię, dzięki której miały możliwość budowania relacji i głoszenia Ewangelii.

Pastor Pedro Vazquez został uprowadzony na kilka dni ze swojej wioski w stanie Chiapas, gdzie pracownikom kościoła grozi się śmiercią, a ewangelicznie wierzący chrześcijanie są często wykluczani ze swoich społeczności.

Ewangeliczni chrześcijanie z wielu wsi w stanie Chiapas są szykanowani przez lokalne władze i innych członków swych społeczności. Władze stanowe nie są w stanie zapewnić im skutecznej ochrony.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się