Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MEKSYK: Misjonarki wypędzone z wioski

Dwie misjonarki z organizacji „Christian Aid Mission” kilka lat temu przybyły do Meksyku, aby służyć mieszkańcom wsi Oaxaca, należącym do ludu Triqui. Założyły tam piekarnię, dzięki której miały możliwość budowania relacji i głoszenia Ewangelii.

Niedawno przedstawiciele miejscowych władz przymusili misjonarki do udziału w zebraniu, podczas którego 40 mężczyzn z tej wsi oskarżyło kobiety o "okradanie ich z języka". Kobiety starały się nauczyć miejscowego języka, aby móc służyć ludziom. Próbowały się bronić, jednak bezskutecznie. Kazano im zabrać rzeczy i natychmiast wyjechać bez prawa powrotu.

Nie jest pewny los pozostałych chrześcijan w tej wiosce. Wioski plemienne w południowym Meksyku często są samorządne i w miarę niezależne od rządu centralnego. Nierzadko zdarza się, że chrześcijańscy wieśniacy są wypędzani ze swoich społeczności, jeśli nie uczestniczą w tradycyjnych ceremoniach religijnych.

Módlmy się za te wypędzone misjonarki, aby nadal dzieliły się wiarą w Chrystusa, gdziekolwiek się znajdą. Módlmy się także o ochronę i mądrość dla innych chrześcijan wciąż mieszkających w tej wiosce. Prośmy Pana, aby dotykał serc i umysłów wszystkich innych mieszkańców Oaxaca i przyprowadził ich do wiary w żywego Boga.

Zródło:  Mission Network News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Meksyk MEKSYK: Misjonarki wypędzone z wioski
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się