Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MEKSYK: Aktualizacja: Sąd uwolnił kolejnych dziewięciu Meksykanów oskarżonych w sprawie masakry w Acteal

Według raportu Compass Direct z 6 listopada, dziewięciu mężczyzn, którzy byli fałszywie oskarżeni o udział w grudniu 1997 roku w masakrze w miejscowości Acteal (stan Chiapas) zostało uwolnionych. Pięciu z nich to ewangeliczni chrześcijanie.

Dwadzieścia innych osób więzionych w związku z tą masakrą uwolniono już w sierpniu. 4 listopada meksykański Sąd Najwyższy zadecydował o uwolnieniu tych dziewięciu mężczyzn, stwierdzając, że prokurator federalny naruszył zasady postępowania prawnego, sfabrykował dowody i fałszywe zeznania, spreparował nie popełnione przestępstwa i nie dostarczył żadnych konkretnych argumentów na potwierdzenie winy. Uwolnione 5 listopada osoby przewieziono z więzienia federalnego w Cintalapa do miejsca pobytu tymczasowego, gdzie miały pozostać przez kilka tygodni pod nadzorem władz. W sumie sąd uwolnił 29 osób z 57 więzionych w związku z tą sprawą. Zarządził też powtórzenie procesu dla 22 kolejnych osób.

Chwała Panu za uwolnienie tych mężczyzn! Módl się o uwolnienie pozostałych fałszywie oskarżonych Meksykanów, którzy pozostają w więzieniu. Módl się, żeby więzieni chrześcijanie wiernie świadczyli swoim współwięźniom.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Meksyk MEKSYK: Aktualizacja: Sąd uwolnił kolejnych dziewięciu Meksykanów oskarżonych w sprawie masakry w Acteal
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się