Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Kenia

W okresie od 21 do 26 stycznia, w mieście Otamba w okręgu Kisii, pięć budynków kościelnych uległo zniszczeniu w pożarze, co wywołało ogromny niepokój wśród mieszkańców społeczności. Chociaż wkrótce potem aresztowano 10 osób, nadal nieznany jest motyw ataków.

23 lutego Al-Szabab opublikowało nagranie audio z żądaniem, by wszyscy zamiejscowi chrześcijanie opuścili trzy prowincje w północnowschodniej Kenii. W 25-minutowym nagraniu rzecznik somalijskich terrorystów islamskich wezwał wszystkich etnicznych Somalijczyków, którzy mieszkają na wskazanym obszarze, by wypędzili nie-muzułmanów. Według rzecznika Al-Szabab wielu miejscowych muzułmanów jest bezrobotnych, dlatego trzeba im dać pracę, jaką obecnie wykonują tam pracownicy nie będący wyznawcami islamu.

W nocy 8 marca w mieście Garissa, leżącym we wschodniej Kenii w pobliżu granicy z Somalią, pastor podziemnego kościoła został ciężko pobity drewnianymi kijami przez muzułmańskich bojówkarzy. Napastnicy zostawili go nieprzytomnego, ze złamaną nogą, posiniaczonego i poranionego.

Hassan oraz jego owdowiała matka, mieszkający w miejscowości Ngong na obrzeżach Nairobi, są przymuszani groźbą, próbami przekupstwa i biciem do wyparcia się wiary w Chrystusa i powrotu do islamu. 19 stycznia Hassan został aresztowany i poważnie poturbowany przez trzech policjantów. W wyniku pobicia stracił zęby i odniósł obrażenia nogi, pleców i klatki piersiowej.

Wczesnym rankiem 10 października w okręgu Mandera w pobliżu granicy z Somalią co najmniej dwudziestu bojowników Al-Szabab dokonało napadu na budynek zamieszkały przez zamiejscowych nauczycieli, uczących w arabskiej szkole średniej dla chłopców.

14 września dwóch pasażerów autobusu zostało straconych, ponieważ nie wyrecytowali muzułmańskich modlitw. Mężczyźni jechali do miasta Garissa, gdy ich autobus został zatrzymany przez siedmiu bojowników Al-Szabab. Napastnicy zażądali od pasażerów pokazania dowodów tożsamości, po czym trzech zamiejscowych wyprowadzili z autobusu w celu przesłuchania.

17 listopada wczesnym rankiem grupa muzułmańskich bojówkarzy zaatakowała trójkę z ośmiorga dzieci chrześcijańskiej wdowy mieszkającej na obrzeżach Nairobi. Dwoje z nich odniosło poważne obrażenia. Ich matka, Hadiya, która jest imigrantką z Somalii, była w tym czasie na pogrzebie w innej miejscowości.

18 sierpnia w archipelagu Lamu trzej chrześcijanie, Changawa Muthemba, Joseph Kasena oraz ich 17-letni sąsiad Kadenge Katana, zostali ścięci, gdy odmówili wyrecytowania islamskiego wyznania wiary.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się