Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KENIA: Nauczyciel śmiertelnie postrzelony w szkole

31 maja w mieście Fafi w północno-wschodniej Kenii na teren szkoły podstawowej wtargnęli, jak się przypuszcza, bojówkarze z islamistycznej organizacji Asz-Szabab, którzy na oczach uczniów zastrzelili chrześcijańskiego nauczyciela, Elly’ego Oloo Ojiemę. Napastnicy uprowadzili też innego chrześcijańskiego nauczyciela, Josepha Kamau, wraz z nauczycielem muzułmańskim, który próbował go bronić.

Jak powiedział jeden ze świadków, ów muzułmański nauczyciel próbował osłonić kenijskiego chrześcijanina i oznajmił, że jest gotów umrzeć razem z nim. Według relacji tej osoby „(buntownicy) z Asz-Szabab wpadli we wściekłość i powiedzieli temu nauczycielowi: ‘Damy ci lekcję za stawanie w obronie niewiernych’ i natychmiast zabrali obydwu w nieznane miejsce”.

Zanim bojownicy uciekli ze szkoły wraz z dwoma porwanymi nauczycielami, pobili jeszcze kilkoro muzułmanów pochodzenia somalijskiego tylko dlatego, że ci wynajmowali mieszkanie kenijskim chrześcijanom. „Dajemy wam ostrzeżenie, że nie będziemy łagodnie traktować nikogo, kto przyjmuje pod swój dach niewiernych” – zagroził jeden z napastników.

Zajście nasiliło obawy wśród miejscowych chrześcijan, którzy i tak żyją niespokojnie po latach napaści, dokonywanych przez somalijskich bojówkarzy. 2 czerwca w mieście Garissa, stolicy tego regionu, odbyło się w zebranie pastorów, którzy wezwali kenijski rząd do poprawy stanu bezpieczeństwa. W odpowiedzi przedstawiciele władz obiecali wzmocnić ochronę kościołów podczas nabożeństw.

Módlmy się o Boże pocieszenie dla osób dotkniętych tym tragicznym wydarzeniem. Prośmy Pana, by chronił dwóch uprowadzonych nauczycieli. Módlmy się, by chrześcijanie w Kenii nie poddawali się strachowi, ale niezachwianie trzymali się Boga, który obiecuje, że będzie „pomocą w utrapieniach najpewniejszą” (Ps 46,2; 18,3).

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Kenia KENIA: Nauczyciel śmiertelnie postrzelony w szkole
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się