Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KENIA: Islamscy bojownicy zaatakowali dzieci wdowy

Matka zaatakowanych dzieci

17 listopada wczesnym rankiem grupa muzułmańskich bojówkarzy zaatakowała trójkę z ośmiorga dzieci chrześcijańskiej wdowy mieszkającej na obrzeżach Nairobi. Dwoje z nich odniosło poważne obrażenia. Ich matka, Hadiya, która jest imigrantką z Somalii, była w tym czasie na pogrzebie w innej miejscowości.

W czasie ataku córka Hadiyi (17 l.) spała w swoim pokoju, a jaj dwaj bracia (13 i 20 l.) spali w pokoju z przodu domu. Napastnicy, którzy także byli Somalijczykami, wtargnęli do domu, wybijając okno. Kiedy dzieci próbowały uciec, zostały zaatakowane. Na ratunek przybyli im sąsiedzi, ale bojówkarze zdążyli wcześniej zbiec.

W wyniku ataku cała trójka odniosła obrażenia, w związku z czym zawieziono ich do ośrodka zdrowia. Najmłodszy z trójki został raniony w lewą nogę, szyję oraz klatkę piersiową. Starszy brat, któremu zadano ciosy tępym narzędziem, doznał poważnych obrażeń głowy, pleców i klatki piersiowej. Ich siostra, która również była bita i kopana, dostała krwotoku z nosa. Ma ona także uszkodzone żebra.

Nie był to, niestety, pierwszy atak na rodzinę Hadiyi. Odkąd zostali oni chrześcijanami doświadczają stałych prześladowań. W zeszłym roku jeden ze starszych synów Hadiyi został tak ciężko pobity, że stracił przytomność.

Módlmy się za Hadiyę i jej rodzinę. Prośmy Pana, aby dał Hadiyi i jej dzieciom siłę, uzdrowienie, ochronę i odwagę, aby mogli dalej być Jego świadkami w swoim otoczeniu. Módlmy się, by odczuwali radość i pokój z tego, że Bóg jest „mężem wdów” oraz „ojcem sierot”. Módlmy się również za odpowiedzialnych za ten atak bojówkarzy. Niech oni także odpowiedzą na wołanie Ducha Świętego i modlitwy, aby przyszli do Pana i pojednali się z Nim.

Źródło: Morning Star News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Kenia KENIA: Islamscy bojownicy zaatakowali dzieci wdowy
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się