Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KENIA: Dwoje nauczycieli zabitych podczas ataku Al-Szabab

Wczesnym rankiem 10 października w okręgu Mandera w pobliżu granicy z Somalią co najmniej dwudziestu bojowników Al-Szabab dokonało napadu na budynek zamieszkały przez zamiejscowych nauczycieli, uczących w arabskiej szkole średniej dla chłopców.

Z powodu przytłaczającej liczby napastników pełniący służbę strażnicy nie byli w stanie zapobiec atakowi. Napastnicy wrzucili ładunek wybuchowy do pomieszczenia, gdzie znajdowało się czterech nauczycieli, wzniecając pożar. Dwie osoby zdołały uciec, jednak dwóch chrześcijańskich nauczycieli Philip Okumu (26.l) oraz Daniel Wekesa (39 l.) zostało śmiertelnie postrzelonych, kiedy próbowali wydostać się budynku.

W lutym rząd przeniósł z zapalnych terenów przygranicznych wszystkich zamiejscowych nauczycieli. Jednak około 18 osób postanowiło zostać mimo niebezpieczeństwa. Bojownicy Al-Szabab już nieraz atakowali chrześcijan na obszarze Mandery.

Pamiętajmy o rodzinach i przyjaciołach zabitych nauczycieli, którzy opłakują stratę bliskich. Módlmy się o bezpieczeństwo innych, służących na tych niebezpiecznych obszarach.

Źródła: Reuters, Daily Nation, World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Kenia KENIA: Dwoje nauczycieli zabitych podczas ataku Al-Szabab
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się