Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KENIA: Aresztowanie i pobicie chrześcijanina

Hassan oraz jego owdowiała matka, mieszkający w miejscowości Ngong na obrzeżach Nairobi, są przymuszani groźbą, próbami przekupstwa i biciem do wyparcia się wiary w Chrystusa i powrotu do islamu. 19 stycznia Hassan został aresztowany i poważnie poturbowany przez trzech policjantów. W wyniku pobicia stracił zęby i odniósł obrażenia nogi, pleców i klatki piersiowej.

Po śmierci ojca Hassan i jego matka uciekli z Somalii, mając nadzieję, że w Kenii znajdą miejsce, gdzie bezpiecznie będą mogli żyć jako chrześcijanie. Niestety, presja rodziny i lokalnej społeczności muzułmańskiej nie ustaje od wielu lat.

„Już kilkakrotnie muzułmanie prześladowali mnie z powodu mojego nawrócenia na chrześcijaństwo. Nadal odczuwam ból brzucha w wyniku obrażeń, których doznałam  podczas ataku kilka lat temu. Nie mogę się też wyprostować. Ja i moja rodzina wybraliśmy Chrystusa. Już się od Niego nie odwrócimy” - mówi matka Hassana.

Pamiętajmy o tych chrześcijanach, którzy cierpią z powodu Chrystusa. Módlmy się o uzdrowienie ich ran, a także by wytrwali w wierze. Módlmy się także za napastników, aby i oni doświadczyli łaski Chrystusa i zwrócili się do niego.

Źródła: Morning Star News, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Kenia KENIA: Aresztowanie i pobicie chrześcijanina
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się