Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KENIA: Pastor pobity do nieprzytomności

W nocy 8 marca w mieście Garissa, leżącym we wschodniej Kenii w pobliżu granicy z Somalią, pastor podziemnego kościoła został ciężko pobity drewnianymi kijami przez muzułmańskich bojówkarzy. Napastnicy zostawili go nieprzytomnego, ze złamaną nogą, posiniaczonego i poranionego.

Pastor Abdul to 30-letni ojciec trójki dzieci. Służy jako lider podziemnego kościoła, złożonego z trzydziestu byłych muzułmanów, którzy dla bezpieczeństwa spotykają się w małych grupach i w różnych dniach. Kilku somalijskich muzułmanów zaatakowało go, gdy wracał do domu ze spotkania modlitewnego. Większość etnicznych Somalijczyków uważa, że wszyscy ich rodacy muszą być wierni islamowi.

Podczas pobytu w szpitalu Abdul powiedział: „Ból jest nie do zniesienia. Moja rodzina bardzo się boi, a chrześcijanie przenieśli nas w inne miejsce. Naszą modlitwą na dzisiaj jest znalezienie bezpiecznego miejsca dla mojej rodziny. Stawką jest moje życie i życie mojej rodziny”.

Módlmy się o bezpieczeństwo Abdula i jego rodziny. Niech władze kenijskie będą w stanie utrzymać pokój i bezpieczeństwo wszystkich obywateli na tym niespokojnym obszarze. Prośmy Pana Jezusa o pełne uzdrowienia dla Abdula. Niech Pan umożliwi mu też dalsze prowadzenie jego pastoralnej służby oraz docieranie do innych z przekazem o zbawieniu. Módlmy się, by Somalijczycy zamieszkujący wschodnią Kenię osobiście doświadczyli miłości i łaski Chrystusa i w rezultacie zwrócili się do Niego w wierze.

Źródła: Morning Star News, International Christian Concern

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Kenia KENIA: Pastor pobity do nieprzytomności
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się