Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KENIA: Al-Szabab nakazuje chrześcijanom opuszczenie trzech prowincji

23 lutego Al-Szabab opublikowało nagranie audio z żądaniem, by wszyscy zamiejscowi chrześcijanie opuścili trzy prowincje w północnowschodniej Kenii. W 25-minutowym nagraniu rzecznik somalijskich terrorystów islamskich wezwał wszystkich etnicznych Somalijczyków, którzy mieszkają na wskazanym obszarze, by wypędzili nie-muzułmanów. Według rzecznika Al-Szabab wielu miejscowych muzułmanów jest bezrobotnych, dlatego trzeba im dać pracę, jaką obecnie wykonują tam pracownicy nie będący wyznawcami islamu.

Trzy graniczące z Somalią prowincje zamieszkują głównie etniczni Somalijczycy, z których wielu wyemigrowało do Kenii z powodu trwającej w ich ojczyźnie wojny domowej. Pastor z jednej z prowincji, Cosmas Mwinzi, powiedział, że wspomniane żądanie to dla niego nie nowość, ponieważ wielu miejscowych już nieraz dawało chrześcijanom do zrozumienia, że powinni się wynieść. Wyjaśnił też, że lokalny poziom edukacji i standard życia jest niski, a zamiejscowi  pracownicy wspierają tamtejsze społeczności.

Po wielokrotnych najazdach bojówkarzy Al-Szabab, jak na przykład 13 stycznia na miasto Kamuthe, z północnowschodniej Kenii uciekła już większość zamiejscowych nauczycieli. Z powodu kryzysu i wynikłego braku kadry nauczycielskiej, wiele miejscowych szkół trzeba było zamknąć.

Módlmy się o ochronę wszystkich zamiejscowych pracowników, którzy wciąż przebywają w północnowschodniej Kenii, szczególnie za chrześcijan, którzy znajdują się na celowniku Al-Szabab. Módlmy się, by kenijskie władze były w stanie przejąć kontrolę nad sytuacją, aby w regionie zapanował pokój. Prośmy Najwyższego Stwórcę całej ludzkości, by dawał poznać ludziom z różnych środowisk etnicznych i religijnych  Jego doskonałą miłość.

Źródła: International Christian Concern, Christian Post, World Watch Monitor

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Kenia KENIA: Al-Szabab nakazuje chrześcijanom opuszczenie trzech prowincji
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się