Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ROSJA: Antychrześcijańskie zmiany w prawie

7 lipca prezydent Putin podpisał nowy pakiet ustaw antyterrorystycznych, który, pomimo sprzeciwu kościołów, zawiera wiele mocno antychrześcijańskich klauzul. Chrześcijanie w Rosji są przekonani, że nowe prawo będzie przeważnie stosowane jako broń przeciwko nim.

Według Elizabeth Kendall, pracownika naukowego Melbourne School of Theology, specjalizującej się w zakresie wolności religijnej, „podpisując tę ustawę prezydent Putin odrzucił rady liderów biznesu, przywódców kościoła, obrońców praw człowieka, a nawet swoich własnych doradców. To decyzja trudna do zrozumienia i ponad wszelką miarę rozczarowująca. Skutki nowego zapisu prawnego najdotkliwiej odczują denominacje nienależące do Kościoła Prawosławnego, szczególnie kościoły protestanckie, które, w czasach krańcowych, geopolitycznych napięć między wschodem a zachodem, mogą być niesłusznie postrzegane jako budzące podejrzenia”.

Według nowych przepisów prawnych, każdy, kto dzieli się swoją wiarą (nawet w trakcie zwykłej rozmowy), musi posiadać otrzymane wcześniej państwowe upoważnienie. Ten wymóg obejmuje sprawy tak podstawowe, jak wysłanie znajomemu e-maila z zaproszeniem do kościoła. Nawet w prywatnym mieszkaniu praktykowanie kultu religijnego i modlitwa będą dozwolone jedynie wtedy, gdy wśród obecnych nie będzie żadnego niewierzącego.

Kościoły będą też odpowiedzialne za działania swoich członków. Na przykład, jeśli członek kościoła wspomni o swojej wierze podczas rozmowy z kolegą z pracy, może zostać ukarany grzywną o równowartości około trzech tysięcy złotych. Karę poniesie nie tylko on, ale i jego kościół. Ustawa ogranicza też zakres, w jakim kościoły mogą kontaktować się z obcokrajowcami, wprowadzając wymóg, by każdy obecny na kościelnym nabożeństwie obywatel obcego państwa posiadał wizę pracowniczą. W przeciwnym razie będzie musiał zapłacić grzywnę lub zostanie wydalony z Rosji.

Choć dla rosyjskiego Kościoła to czas żałoby, to dla całej rodziny Bożej jest to czas, by stanąć przy naszych braciach i siostrach w modlitwie. Prośmy, by Pan obrócił w dobro te próby uciszenia Kościoła. Niech Jego przemieniająca moc uwidoczni się w życiu rosyjskich przywódców politycznych.

Źródła: Religious Liberty Prayer Bulletin, Barnabas Aid

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Rosja ROSJA: Antychrześcijańskie zmiany w prawie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się