Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

ROSJA: Atak na kościół w Czeczenii

W sobotę 19 maja czterech uzbrojonych napastników zaatakowało cerkiew p.w. Michała Archanioła w Groznym w Czeczenii. Zanim zostali zastrzeleni przez policję, zabili jednego z członków kościoła i dwóch pracowników ochrony. Inny członek kościoła oraz dwaj inni ochroniarze zostali ranni.

Według popa wierni usłyszeli okrzyki „Allahu Akbar” przed kościołem i rzucili się, by zaryglować drzwi w momencie, gdy napastnicy próbowali się włamać. Wygląda na to, że była to próba wzięcia zakładników. Oprócz broni, czterej napastnicy mieli ze sobą topory i koktajle Mołotowa. Do ataku przyznało się samozwańcze państwo islamskie (ISIS).

Czeczenia, która znajduje się na południu Rosji, jest przyczółkiem dla działalności islamistów, często atakujących policję, urzędników państwowych i umiarkowanych muzułmanów. Czeczeńscy bojownicy od lat próbują ustanowić tam islamski emirat. Ludność jest głównie muzułmańska po tym, jak większość chrześcijan uciekła w czasie wojen separatystycznych w latach 90. XX wieku.

Módlmy się za rodziny i przyjaciół osób tragicznie zmarłych w tym ataku. Módlmy się o uzdrowienie rannych i pokój dla osób, które były świadkami tej przemocy.

Źródła: World Watch Monitor, Radio Wolna Europa

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Rosja ROSJA: Atak na kościół w Czeczenii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się