Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

LIBIA: Ich Bóg jest moim Bogiem

Mathew (w środku),dotknięty ogromną wiarą egipskich wierzących, przyjął Chrystusa tuż przed swoją śmiercią.

Ujawnione zostały nazwiska 21 mężczyzn z Kościoła Koptyjskiego, którzy zostali porwani z miasta Syrta w Libii, gdzie pracowali zarabiając na swoje rodziny, a następnie brutalnie zamordowani przez bojowników Państwa Islamskiego (ISIS) w lutym tego roku.

Początkowo uważano, że mężczyźni ścięci za swoją wiarę pochodzili z ubogich wiosek w Egipcie. Jednak po ukazaniu się w Internecie nagranego przez ISIS materiału filmowego z egzekucją, przyjaciele rozpoznali na nim Mathew Ayairga. Mathew był jedną z ofiar, której tożsamość nie była początkowo znana. Według agencji prasowej „Ahram-Canadian” pochodził z Czadu i zaginął w styczniu 2015 r.

Film pokazuje porwanych mężczyzn ubranych w pomarańczowe kombinezony, klęczących na plaży oraz stojących za nimi ubranych na czarno oprawców. Mężczyźni byli kolejno ścinani. Film wyraźnie pokazuje wielu z mężczyzn modlących się „Panie Jezu Chryste” w swoich ostatnich momentach życia.

Zgodnie z doniesieniami, Mathew nie był chrześcijaninem. Jednak na chwilę przed śmiercią, gdy bojówkarze ISIS domagali się od niego przejścia na Islam, odmówił. Zdecydował się zostać naśladowcą Chrystusa prawdopodobnie w wyniku świadectwa „ogromnej wiary” egipskich wierzących. Na filmie jeden z terrorystów pyta Mathew: „Czy zapierasz się  Chrystusa?”, na co on odpowiedział odważnie: „Ich Bóg jest moim Bogiem”. Po tym został jednym z 21 mężczyzn, którzy oddali swoje życie Chrystusowi.

Dziękujmy Bogu za niezachwianą prawdę, że On wszystko dobrze uczyni w swoim czasie, pomimo brutalnych ataków wroga. Możemy się cieszyć świadomością, że tych 21 mężczyzn przebywa teraz z naszym Panem w niebie (2 Kor 5,8). Módlmy się dalej za tymi, którzy ciągle opłakują tę stratę, tęskniąc za swoimi bliskimi. Oby w szczególny sposób odczuwali pełną współczucia i ukojenia obecność Boga i oby On zaspokoił wszelkie ich potrzeby.

Źródło: VOM USA

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Libia LIBIA: Ich Bóg jest moim Bogiem
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się