Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

TURCJA: Dziewiąta rozprawa sądowa chrześcijan oskarżonych o „obrażanie uczuć patriotycznych Turków”

Od dwudziestu miesięcy toczy się rozprawa sądowa przeciwko dwóm tureckim chrześcijanom, Hakanowi Tastanowi i Turanowi Topalowi, oskarżonym o „obrażanie islamu i uczuć patriotycznych Turków”.

Według doniesień Compass Direct z 27 czerwca, podczas rozprawy 24 czerwca sąd karny w miejscowości Silviri zażądał ponownego rozpatrzenia jednego z trzech postawionych w sprawie zarzutów. Sędzia zarządził tę rewizję z powodu poprawki do artykułu 301 Kodeksu Karnego wniesionej przez turecki parlament, która zmienia sformułowanie z „obrażania uczuć patriotycznych Turków” na „obrażanie narodu tureckiego” i wprowadza wymóg uzyskania zgody Ministerstwa Sprawiedliwości na stawianie komuś zarzutów na mocy tego artykułu. Sąd będzie jednak kontynuował rozprawę na podstawie pozostałych dwóch zarzutów: piętnowania islamu i sporządzania kartotek z informacjami dotyczącymi prywatnych obywateli. Podczas rozprawy obaj nastoletni świadkowie oskarżenia zeznali, że nigdy przed rozprawą nie spotkali ani też nie widzieli Tastana i Topala, zaprzeczając w ten sposób twierdzeniom oskarżenia, że sądzeni chrześcijanie dali im literaturę chrześcijańską i zaprosili ich do kościoła.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Turcja TURCJA: Dziewiąta rozprawa sądowa chrześcijan oskarżonych o „obrażanie uczuć patriotycznych Turków”
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się