Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UKRAINA: Ataki na chrześcijan w Ługańsku

W tzw. Ługańskiej Republice Ludowej uzbrojona policja często dokonuje nalotów na nabożeństwa, konfiskując literaturę i nakładając grzywny na uczestników. Ponadto, miejscowe ministerstwo spraw wewnętrznych ogłosiło całkowitą delegalizację Wszech-Ukraińskiej Unii Kościołów Chrześcijan Wiary Ewangelicznej/Baptystów, twierdząc, że organizacja ta odmówiła poddania się obowiązkowej rejestracji.

Zwalczanie niektórych grup religijnych, w tym ewangelicznych chrześcijan, przez separatystów z Ługańska trwa od ustanowienia Ługańskiej Republiki Ludowej w 2014 roku. W ciągu minionych czterech lat dochodziło do niezliczonych aktów prześladowań, takich jak uprowadzenia, tortury i konfiskata mienia.

Ostatni taki przypadek miał miejsce 6 sierpnia, kiedy napastnicy uzbrojeni w broń automatyczną weszli do zielonoświątkowego Kościoła Łaski. Skonfiskowano kościelny komputer, a wielu przywódców kościoła, w tym pastor Wiktor Kowal, zostało zatrzymanych na kilka godzin.

Módlmy się o pokój w tym rozdartym wojną regionie. Prośmy Boga, aby udzielił członkom kościoła pokoju umysłu i serca w tym trudnym okresie. Módlmy się, aby chrześcijanie w Ługańsku byli w stanie skutecznie zaspokajać liczne potrzeby ludzi wokół nich, demonstrując miłość Boga nawet wobec swych wrogów.

Źródła: Forum 18, Mission Eurasia Bible

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Ukraina UKRAINA: Ataki na chrześcijan w Ługańsku
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się