Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

UKRAINA: Uzbrojeni rosyjscy żołnierze wtargnęli na nabożeństwo

W niedzielę rano 11 września w trakcie trwania nabożeństwa uzbrojeni żołnierze rosyjscy wtargnęli do baptystycznego Kościoła Łaski w Melitopolu (150-tysięcznym mieście na południowym wschodzie Ukrainy, zajętym przez Rosjan 1 marca). Podczas gdy zespół muzyczny prowadził uwielbienie, rosyjski żołnierz wkroczył na scenę i przerwał nabożeństwo. Ponieważ było ono transmitowane online, moment ten uchwyciły kamery.

Wojskowi spisali dane osobowe wszystkich osób obecnych w kościele i pobrali nawet ich odciski palców. Pastor został aresztowany i poddany kilkugodzinnemu przesłuchaniu, a następnie wydano mu nakaz opuszczenia miasta w ciągu 48 godzin. Budynek kościelny został zamknięty i skonfiskowany na potrzeby władz okupacyjnych.

W podobny sposób jeszcze w sierpniu skonfiskowano budynki dwóch innych dużych kościołów ewangelicznych w Melitopolu: Kościoła Chrześcijańskiego w Melitopolu i Kościoła Słowo Życia. Pastorzy tych kościołów również zostali zmuszeni do opuszczenia miasta. Do zamykania kościołów ewangelicznych dochodzi też w innych miejscowościach na terenach okupowanych przez Rosjan.

Więcej informacji w naszej audycji „Rosyjscy okupanci tępią chrześcijan ewangelicznych w Ukrainie”, która zostanie wyemitowana w Radiu Chrześcijan w piątek 30 września o godz. 13:00 (powtórka o 19:30): https://radiochrzescijanin.pl/audycje/czas-przesladowanych/, a potem będzie dostępna w serwisach podcastowych.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Ukraina UKRAINA: Uzbrojeni rosyjscy żołnierze wtargnęli na nabożeństwo
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się