Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

KAMERUN: Nocny atak Boko Haram na wioskę chrześcijańską

W nocy z 24 na 25 stycznia 2019 roku Boko Haram zaatakowało miejscowość Tourou przy granicy z Nigerią

W połowie stycznia tego roku nasz zespół odwiedził chrześcijan na północy Kamerunu, którzy od kilku lat padają ofiarą bezwzględnych ataków ze strony islamistycznej organizacji terrorystycznej Boko Haram. Zaledwie kilka dni po naszym wyjeździe, w nocy z 24 na 25 stycznia, Boko Haram przeprowadziło kolejny nocny atak na wioskę chrześcijańską, zamieszkiwaną przez kilka tysięcy osób.

Chrześcijanie spodziewali się ataku, więc przez cały tydzień nocowali w pobliskich górach. Dzięki temu obyło się bez ofiar w ludziach. Jednak nasi bracia i siostry bezradnie obserwowali z oddali, jak płoną ich domy, dobytek i kościół. Pożodze położyło kres dopiero przybycie armii kameruńskiej, która dotarła na miejsce po trzech godzinach.

Wskutek tego aktu terroru 800 osób potrzebuje pilnie żywności, ubrań, mat do spania i moskitier. Wspólnie z naszymi współpracownikami w Kamerunie i belgijską misją The Voice of the Martyrs pragniemy przyjść im z doraźną pomocą materialną. Więcej informacji tutaj: Ofiary Boko Haram w Kamerunie.

Chrześcijanie na północy Kamerunu są prześladowani zarówno przez muzułmanów, jak i wyznawców tradycyjnych religii plemiennych. Przejawia się to niszczeniem infrastruktury kościelnej, domów i mienia wyznawców Chrystusa oraz skierowaną przeciwko nim fizyczną agresją. Obszar ten jest częstym celem agresji terrorystów z Boko Haram, przenikających tu z Nigerii. Panująca w regionie Dalekiej Północy sytuacja nie tylko utrudnia chrześcijanom praktykowanie wiary, a zwłaszcza działalność ewangelizacyjną, ale upośledza zwykłe aktywności życiowe, jak uprawianie pól, czy edukacja dzieci. Wiele tamtejszych kobiet straciło swoich mężów. W regionie Dalekiej Północy schroniło się też ponad 240 tys. uchodźców z północno-wschodniej Nigerii, którzy uciekli przed terrorem Boko Haram.

Relację z naszego wyjazdu na północ Kamerunu zamieścimy w najbliższym numerze naszego drukowanego biuletynu, który ukaże się w drugiej połowie lutego. Bezpłatną subskrypcję biuletynu można zamówić tutaj: Prenumerata biuletynu.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Kamerun KAMERUN: Nocny atak Boko Haram na wioskę chrześcijańską
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się