Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

NIGER: Kościół splądrowany i spalony

Wnętrze zniszczonego kościoła w Niamey

Przez lata mniejszość chrześcijańska mieszkająca w zachodniej części Nigru spokojnie współistniała z muzułmańską większością. Niestety działalność grup dżihadystów, takich jak Boko Haram, doprowadziła w ostatnich latach do wzrostu napięć w tym regionie. Coraz częściej dochodzi tu m.in. do niszczenia budynków kościelnych i ataków na chrześcijan.

11 października w stolicy Nigru, Niamey, nieznani sprawcy splądrowali i spalili budynek kościelny. Po obiekcie pozostał tylko jego zwęglony szkielet, po którym walały się spalone resztki wyposażenia oraz instrumentów muzycznych. Przywódca miejscowego kościoła, pastor Eduard, prosi:  „Módlcie się, aby Pan wsparł ten kościół i chronił inne kościoły w Nigrze”.

Pamiętajmy o chrześcijanach w Nigrze, którzy zmagają się z przemocą islamistycznych bojówek. Módlmy się, aby członkowie zaatakowanego kościoła mieli środki na odbudowanie tego, co stracili. Módlmy się też, by każdy wierzący miał odwagę głosić Ewangelię i miłość Chrystusa ludziom ze swojego otoczenia.

Źródło: Barnabas Fund

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Niger NIGER: Kościół splądrowany i spalony
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się