Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Burkina Faso

Chrześcijanie na północy Burkina Faso są systematycznie tępieni lub wypędzani ze swoich wsi przez islamskich bojowników. W zajściu, do którego doszło we wsiach Hittle i Rounga, mieszkańcy usłyszeli, że mają przejść na islam lub opuścić swoje domy i się wynieść.

27 czerwca wieczorem do wsi Bani, na północy kraju, przybyli niezidentyfikowani bojówkarze, szukający chrześcijan. Nakazali mieszkańcom położyć się na ziemi, po czym każdego z osobna zapytali o nazwisko. Następnie napastnicy zaczęli szukać osób, które noszą chrześcijańskie symbole.

28 kwietnia we wsi Sirgadżi w północno-wschodniej prowincji Soum uzbrojeni mężczyźni, którzy nadjechali na motocyklach, zaatakowali chrześcijan rozmawiających przed swym kościołem po zakończeniu nabożeństwa.

15 stycznia tysiące ludzi wyszło na ulice Djibo, miasta w prowincji Soum, wzywając rząd do podjęcia działań w celu uwolnienia australijskiego lekarza Kena Elliotta, porwanego dwa lata temu. Do uprowadzenia przyznała się organizacja o nazwie „Emiraty Sahary”, odłam Al-Kaidy działający na obszarze Maghrebu.

15 stycznia islamscy ekstremiści zamordowali w Burkina Faso 29 osób, w tym siedmioro misjonarzy, którzy pracowali w szkołach i sierocińcach.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Burkina Faso
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się