Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BURKINA FASO: Chrześcijanie oskarżani o sprowadzenie koronawirusa SARS-CoV-2

W społeczeństwie tego kraju upowszechniana jest plotka, że chrześcijanie są winni sprowadzeniu koronawirusa SARS-CoV-2 do Burkina Faso. Przekonani o tym są zwłaszcza muzułmanie.

Plotka ta ma swoje żródło w burkińskich mediach, które podały informację, że na Covid-19, chorobę wywołaną tą odmianą koronawirusa, zachorował znany burkiński pastor, Mamadou Karambiri, oraz jego żona. Oboje uczestniczyli pod koniec lutego w międzynarodowej chrześcijańskiej konferencji we Francji. Niestety, jak się okazało, w tej konferencji brały też udział osoby zakażone SARS-CoV-2. Małżonkowie zostali przebadani jeszcze we Francji na obecność koronawirusa i testy wyszły negatywnie. Pozwolono im wrócić do Burkina Faso. Jednak po tygodniu pastor Karambiri i jego żona trafili do szpitala.

20 marca małżonkowie wyszli zdrowi ze szpitala. Pastor Karambiri podziękował publicznie ludziom różnych wyznań i opcji politycznych za wyrazy wsparcia i życzenia powrotu do zdrowia.

Źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Burkina Faso BURKINA FASO: Chrześcijanie oskarżani o sprowadzenie koronawirusa SARS-CoV-2
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się