Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BURKINA FASO: „Wielkie święto”– nasza pomoc dociera do kolejnych uchodźców

Czy pomaganie komuś kojarzy Ci się z wielkim wydarzeniem? Radosną ceremonią? Podniosłym nastrojem? Widząc wzruszenie i słysząc płynące słowa podziękowania z kolejnego miejsca, tym razem na wschodzie kraju, do którego dotarła pomoc dla chrześcijańskich uchodźców, można zauważyć, że dla nich dystrybucja pomocy to coś więcej niż pomoc. Urasta ona do rangi wielkiego wydarzenia, ceremonii – takich słów używają zarówno pastor, jak i ludzie, którzy tę pomoc otrzymali. Tak jak w innych miejscach, również tutaj rozdzielono podstawowe produkty spożywcze: ryż, olej, cukier, mąkę oraz mydło, wiadra i maty do spania.

Podział pomocy to czas, kiedy, inaczej niż codziennie, nie mówią o tym, jak bardzo im ciężko, ale wspólnie razem cieszą się z tego, że nadeszła pomoc i że ktoś o nich pamięta.

Pamiętajmy o nich nadal w modlitwach, ale też w praktyczny sposób, by takich radosnych ceremonii było więcej.

Na zdjęciach: Dystrybucja pomocy w kolejnej miejscowości w Burkina Faso, w której schronili się chrześcijanie uciekający przez terrorystami islamistycznymi.

Nasi bracia i siostry w Chrystusie z Burkina Faso przesyłają nam swoje podziękowania:

Pragniemy podziękować naszym przyjaciołom z Europy. Okazali nam swoją dobroć. Słyszeli i zrozumieli nasz ból, nasze cierpienie. Modlili się w duchu za nas. Nasze ciężary leżały im na duszy, były w ich myślach.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za Wasz dar. Widzieliśmy jedzenie, mydło, maty, wiadra. To pomoże bardzo uchodźcom, którzy tutaj się znajdują. Pozwoli im mieć pożywienie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Wasz dar. Prosimy Pana, by Was błogosławił, umocnił, pomagał Wam, abyście mogli pomagać w kolejnych dniach również w innych miejscach, gdzie znajdują się uchodźcy. Dziękuję bardzo, niech Bóg Was błogosławi.

Dziękujemy Bogu za to, co otrzymaliśmy. Dziękujemy Wam, niech Bóg Was błogosławi, niech Was umacnia. Dziękujemy Wam, dziękujemy również kościołowi, w imieniu Jezusa.

Jeśli pragniesz wspomóc nas w dziele pomocy prześladowanym chrześcijanom w Burkina Faso i innych krajach, możesz przekazać darowiznę on-line: darowizna.gpch.pl

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Burkina Faso BURKINA FASO: „Wielkie święto”– nasza pomoc dociera do kolejnych uchodźców
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się