Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BURKINA FASO: Korytarze życia z pomocą z Polski dla chrześcijańskich uchodźców

Pomoc dostarczana przez Głos Prześladowanych Chrześcijan do chrześcijańskich uchodźców w Burkina Faso w 2019 i 2020 r. dotarła do ponad 12.283 osób, które musiały uciekać przed atakami terrorystycznymi przeprowadzanymi przez dżihadystów. Dodatkowo, wprowadzone ograniczenia, których celem było zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, pogorszyły i tak dramatyczną sytuację chrześcijan.

Pomoc została dostarczona do ludzi, którzy nie wiedzą, kiedy wrócą do swoich domów. Ponad połowa wszystkich uchodźców jest bezdomna lub nie ma odpowiednich warunków mieszkalnych. Dodatkowy problem stanowi również brak dostępu do wody pitnej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, dzięki Polskim darczyńcom została wybudowana w Kaya, w sektorze 6, studnia Jakuba, która zapewnia prześladowanym chrześcijanom i lokalnej społeczności dostęp do wody.

Studnia Jakuba
Studnia Jakuba

Żona pastora z kościoła Assembly of God w Namsiguia wypowiada się w imieniu wszystkich chrześcijanek, które musiały uciekać, by ratować życie swoje i swoich rodzin: „Dzisiejszy dzień to dzień wielkiej radości dla nas, uchodźców chrześcijańskich, ponieważ dowiedzieliśmy się, że są ludzie, w kraju położnym bardzo daleko od nas, którzy pamiętają o nas i współczują nam w naszych cierpieniach.

Namsiguia
Namsiguia

Nie tylko pamiętają o nas, ale co więcej wysłali nam pomoc: ryż, kukurydzę, olej, cukier, nawet mydło i przenośne umywalki. Ten dar zapewni nam wyżywienie na ponad miesiąc oraz pozwoli nam chronić się przed koronawirusem. Przede wszystkim chcemy prosić darczyńców, by nie zapominali o nas, bo nasze potrzeby są ogromne: mieszkanie, szkoły dla naszych dzieci, dostęp do opieki zdrowotnej. Modlimy się, niech Bóg ich błogosławi, niech Bóg okaże łaskę, by nadal nam chcieli pomagać. Niech Bóg Was wszystkich błogosławi!”.

Źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Burkina Faso BURKINA FASO: Korytarze życia z pomocą z Polski dla chrześcijańskich uchodźców
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się