Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

BURKINA FASO: Widmo głodu coraz bliższe

Kryzys ekonomiczny widoczny jest wszędzie, jednak niektórych dotyka on bardziej niż innych. Wzrost cen żywności w Burkinie Faso jest faktem, którego nie da się przeoczyć. W niektórych miastach cena prosa, które jest używane do przygotowywania posiłków, wzrosła ośmiokrotnie! A to oznacza, że wiele rodzin uchodźców, którym udało się znaleźć nisko płatną pracę, nie jest w stanie zakupić żywności. Końcem września w Burkinie Faso doszło do przewrotu i nastąpiła zmiana władzy. Nowy prezydent stara się docierać z pomocą żywnościową w miejsca, gdzie panuje najtrudniejsza sytuacja. Jednak potrzeby żywnościowe uchodźców wewnętrznych są ogromne.

Wraz z naszymi lokalnymi partnerami docieramy do uchodźców chrześcijańskich, którzy znajdują się w ciężkim położeniu. Ich domy, częściowo lub całkowicie zniszczone, pozostały w miejscach niedostępnych. Ich pola nie są uprawiane już od kilku lat i leżą odłogiem. Nasi bracia i siostry znajdują się w obozach dla uchodźców lub starają się układać sobie życie w przeludnionych, bezpiecznych miastach, gdzie każdy wolny kawałek miejsca, jak również woda i żywność, stają się cenne jak złoto.

„Nawet jeśli udało nam się uciec przed dżihadystami, zabije nas głód. Liczymy na Boga i prosimy ludzi: pomóżcie nam” – mówi Maria, jedna z uchodźczyń chrześcijańskich.

Odpowiadając na wołanie braci i sióstr z Burkiny Faso, dostarczamy im m.in. pomoc żywnościową. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas w tym dziele.

Módlmy się o Burkinę Faso. Prośmy o wytrwałość dla chrześcijan, którzy mierzą się z atakami dżihadystów i głodem. Niech przeciwności, których doświadczają, nie zniszczą ich wiary i miłości do Chrystusa.

Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Rz 8,38-39

Wsparcie na potrzeby uchodźców chrześcijańskich w Burkinie Faso można przekazać tutaj: https://darowizna.gpch.pl

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Burkina Faso BURKINA FASO: Widmo głodu coraz bliższe
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się