Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

AFRYKA WSCHODNIA: Wielokrotne przeprowadzki pastora i jego rodziny ze względów bezpieczeństwa

W czasie ostatniego pobytu w Afryce Wschodniej przedstawiciele naszej partnerskiej misji Release Intenational spotkali się z pastorem „Jabirem” (imię zmienione), który opowiedział o licznych trudnościach, z jakimi on i jego rodzina mierzą się z powodu z prześladowań. Rodzina Jabira była zmuszona wiele razy zmieniać miejsce pobytu, aby uniknąć niebezpieczeństwa ze strony islamistów.

Kiedy Jabir uwierzył w Chrystusa, odebrano mu żonę i dzieci i zakazano mu widywać najstarsze dziecko. Później się ponownie ożenił i ma teraz dwoje małych dzieci, niestety on i jego nowa rodzinna bezustannie muszą się przemieszczać. Ciągłe zagrożenie odbiło się na każdym członku rodziny, szczególnie na żonie, którą w nocy budzi najmniejszy szmer.

Jabir obecnie prowadzi mały, około 10-osobowy kościół domowy. Oprócz tego podróżuje w różne rejony Afryki Wschodniej, aby służyć innym chrześcijanom.

Jesteśmy wdzięczni za wytrwałość i wierność Jabira w służbie Chrystusowi. Módlmy się za niego i jego rodzinę. Prośmy Boga, by Jabir i jego bliscy mieli pokój w sercach i umysłach, wiedząc, że Pan zawsze będzie im towarzyszył, gdziekolwiek będą.

Źródło: Release International

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Afryka Wschodnia AFRYKA WSCHODNIA: Wielokrotne przeprowadzki pastora i jego rodziny ze względów bezpieczeństwa
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się