Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MOZAMBIK: Pilna pomoc wysłana do chrześcijan uciekających przed atakami islamistów

Chrześcijańscy uchodźcy w Mozambiku

Islamscy rebelianci ostatnio prowadzili trwające trzy dni oblężenie, wskutek którego kilkunastu ludzi straciło życie, kilkaset osób zostało uwięzionych, zaś po wielu innych słuch zaginął. W marcu setki napastników z islamistycznej organizacji Al Sunnah Wa Jama (powiązanej z ISIS) wkroczyły znienacka do miejscowości Palma w prowincji Cabo Delgado na północy kraju, dokonując wtargnięć do domów i zabijając każdego, kogo tam znaleźli.

Spośród wielu dotkniętych przemocą, w szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się chrześcijanie, ponieważ islamiści brutalnie uśmiercają wszystkich, którzy nie potrafią zacytować Koranu i/lub wyjaśnić zasad islamu. Atak ten jest ostatnim w ciągnącym się już od wielu lat konflikcie, gdzie islamscy rebelianci usiłują ustanowić kalifat rządzony prawem szariatu, i może on zapowiadać nasilenie przemocy. „Ten ostatni atak pokazuje, że eskalacja, która obecnie ma miejsce, osiąga kolejny poziom – wyjaśnił lider miejscowego oddziału naszej misji partnerskiej. – Oni nie zawahają się zrobić jeszcze więcej”.

W wyniku rebelii islamistów ok. 300 tys. osób musiało opuścić swoje domu, a tysiące straciło życiu. Wśród uchodźców jest wielu chrześcijan szczególnie narażonych na ataki (na zdjęciu niektórzy z nich). W odpowiedzi na ich dramatyczną sytuację i zbliżającą się zimę przekazaliśmy pilnie w ostatnich dniach 10 tys. USD (ok. 38 tys. zł) na żywność i podstawowe środki do życia. W projekt pomocy uchodźcom włączyły się również inne nasze partnerskie misje, a na miejscu koordynuje go nasza partnerska misja z RPA Christian Mission International.

Módlmy się o naszych braci i siostry w Mozambiku, którzy cierpią prześladowania z rąk islamistów. Módlmy się o siłę, otuchę i ochronę dla nich, gdy będą składali świadectwo o Chrystusie pośród przemocy. Módlmy się, aby organizowana przez nas pomoc dotarła jak najszybciej do potrzebujących. Módlmy się, aby islamistom nie udało się na trwałe zdestabilizować kolejnego afrykańskiego kraju.

Źródło: Christian Mission International; icommittopray

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Mozambik MOZAMBIK: Pilna pomoc wysłana do chrześcijan uciekających przed atakami islamistów
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się