Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

MAURETANIA: Publikacja w internecie listy chrześcijan „wziętych na cel”

Greg Kelley z World Mission powiedział, że ekstremiści islamscy z Mauretanii, państwa na północnym zachodzie Afryki, stworzyli internetową „listę wziętych na cel”, obejmującą nazwiska liderów chrześcijańskich. Określając tę inicjatywę jako „wezwanie do wojny”, przedstawiciel World Mission wyraził ogromny niepokój z powodu akcji, którą postrzega jako zielone światło do zabijania chrześcijan przez wrogo nastawionych bojowników.

Kościół w Mauretanii jest bardzo mały. Szacuje się, że liczy od 400 do tysiąca rdzennych chrześcijan mauretańskich oraz około kilku tysięcy wierzących ekspatriantów. W kraju istnieją też surowe prawa przeciwko ewangelizacji, a nawrócenie z islamu jest karane śmiercią.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich wierzących w Mauretanii, którzy pośród tak wielkiej opresji są skłonni opowiadać się za Chrystusem, prosząc Pana, by udzielił im mądrości, siły i odwagi, jakich codziennie potrzebują, by pozostać Mu wierni. Módlmy się, by mauretańscy wierzący doświadczali nieustannej obecności Pana w znaczący i namacalny sposób, gdy nie przestają Mu służyć i dzielić się Ewangelią z poszukującymi duchowej prawdy. Niech wszyscy chrześcijańscy liderzy z „listy wziętych na cel” będą zachęceni nie tylko umacniającą Bożą obecnością i pokojem, ale też faktem, że ich imiona są zapisane w miejscu znacznie wspanialszym, w „Księdze Życia Baranka”.

Źródło: Mission Network News

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Mauretania MAURETANIA: Publikacja w internecie listy chrześcijan „wziętych na cel”
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się