Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

LAOS: Chrześcijanie aresztowani za głoszenie ewangelii

W czerwcu aresztowano dwóch  laotańskich i dwóch tajlandzkich chrześcijan w prowincji Luang Namtha. Zostali oni zabrani z prywatnego mieszkania w miejscowości Long, po tym jak jeden z jej mieszkańców widział tajskich chrześcijan, braci Jonasa i Phanthakorna Wiwatdamrongów, tłumaczących fragmenty biblijne osobom zainteresowanym ewangelią w tym domu. Ich obecność zgłoszono na policję. Policja dokonała nalotu na dom, konfiskując paszporty braci wraz z literaturą biblijną i płytami CD o tematyce chrześcijańskiej. Wierzący ci zostali podobno oskarżeni o „szerzenie wiary chrześcijańskiej bez oficjalnej zgody”. Jonasa i Phanthakorna wraz z dwoma mieszkańcami wioski, z których jeden nosi imię Chala, a drugiego imienia nie podano, zostali zabrani bezpośrednio do prowincjonalnego więzienia Luang Namtha.

Z kolei dowódca wojskowy z dystryktu Phin w prowincji Savannakhet zwolnił z pracy za przejście na chrześcijaństwo dwóch członków sił bezpieczeństwa we wsi Alowmai, zidentyfikowanych na podstawie pierwszych imion Khamsorn i Tonglai.

Dziękujmy Panu za wierność tych wierzących. Poprośmy Go, aby przydał im wiary, by pozostali mocni w tej próbie. Módlmy się, aby czerpali pocieszenie z faktu, iż Ci, którzy cierpią czyniąc dobrze zyskują łaskę u Boga (1 P 2,20-21). Módlmy się, aby byli świadkami Ewangelii dla swoich prześladowców.

/ źródła: Compass Direct News, Human Rights Watch for Lao Religious Freedom/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Laos LAOS: Chrześcijanie aresztowani za głoszenie ewangelii
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się