Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

CHINY: Naloty na obozy letnie

Dwa kościoły domowe w prowincji Jiangxi zorganizowały wspólnie letni obóz kościelny dla uczniów szkół podstawowych. 6 czerwca funkcjonariusze policji i urzędnicy Biura Bezpieczeństwa Publicznego, biura ds. religijnych, a także niektórzy dyrektorzy szkół podstawowych i średnich pojawili się na tym obozie, spisali nazwiska wszystkich obecnych oraz skonfiskowali komputer i projektor. Troje nauczycieli zabrano na przesłuchania uzasadniając to tym, że osobom niepochodzącym z danego rejonu nie wolno prowadzić działalności ewangelizacyjnej. Urzędnicy podkreślili też, że dzieci nie mogą stać się chrześcijanami. Kościołowi nakazano, aby zaprzestał udostępniania swoich pomieszczeń na zajęcia biblijne. Zajęcia te uznano za nielegalne, gdyż prowadzący je kościół nie był zarejestrowany. W wyniku nacisków międzynarodowych władze zwróciły skonfiskowane mienie i kościół mógł kontynuować spotkania.

Na początku lipca w autonomicznym regionie Sinciang policja dokonała nalotu na szkółkę niedzielną prowadzoną przez kościół domowy. 70 dzieci i ich nauczycieli zabrano na przesłuchania, po czym siedmioro nauczycieli zamknięto w miejscowym areszcie. Na przesłuchania wezwano także niektórych z rodziców tych dzieci oraz dyrektorów szkół i nauczycieli.

Módlmy się, by dzieci, które słuchają ewangelii na zorganizowanych przez kościół obozach zaniosły poselstwo o zbawieniu do swoich rodzin i środowisk. Módlmy się, by Bóg wzmocnił tych młodych wierzących, by podążali za przykładem wiary swoich przywódców (1 Kor 4,9-14;16). Módlmy się, by Bóg działał w sercach urzędników biorących udział w nalotach i doprowadził ich do poznania Swego Syna.

/źródło: ChinaAid/

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Chiny CHINY: Naloty na obozy letnie
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się