Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Białoruś

Białoruś

Białoruś, często nazywana „ostatnią dyktaturą w Europie”, jest republiką tylko z nazwy. Wielowiekowe wpływy Rosji są silne w tym kraju do dzisiaj. Polityczne niepokoje w latach 90-tych przyczyniły się jedynie do jeszcze większego zacieśnienia więzi ze wschodnim sąsiadem. Pierwszy prezydent Białorusi, Alaksandr Łukaszenka, od czasu objęcia stanowiska w lipcu 1994 r. stale umacnia swoją władzę za pomocą autorytarnych środków.

Chrześcijanie (głównie prawosławni) stanowią prawie 71% populacji. Jednak wolność religijna, choć gwarantowana konstytucyjnie, jest w rzeczywistości bardzo ograniczona. Od 2002 r. wymagana jest rejestracja grup wyznaniowych. Proces ten jest jednak żmudny, kosztowny, a czasami kończy się niepowodzeniem. Urzędnicy państwowi często wykorzystują media w celu zdyskredytowania mniejszości wyznaniowych, wyszydzania ich wierzeń i wzbudzania wrogości wobec nich. Z przejawami szczególnej nieprzychylności władz spotykają się protestanci.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się o cierpliwą i zwycięską wiarę dla chrześcijan, aby znosząc trudności, trwali i wzrastali w wierze.
  • Módlmy się za rządzących, którzy nękają i prześladują Kościół Boży, by odkryli prawdę Ewangelii i miłość Chrystusa. Módlmy się o jedność wśród różnych grup ewangelicznych.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Białoruś
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się