Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Biuletyn GPCh

Biuletyn Głosu Prześladowanych Chrześcijan ukazuje się cztery do sześciu razy do roku. Zamieszczane są w nim  m.in. przeglądowe artykuły na temat sytuacji w różnych krajach, świadectwa oraz informacje o prowadzonych przez nas akcjach wsparcia dla prześladowanych chrześcijan. Stałą pozycją jest też dział Poczta miłości i nadziei, w którym prezentujemy sylwetki chrześcijan więzionych za wiarę w Jezusa.

Biuletyn można zamawiać wypełniając poniższy formularz:

Imię i nazwisko:
Adres do wysyłki biuletynu:
Ilość:

Osoby mieszkające w Polsce mogą zaprenumerować biuletyn za darmo. W przypadku zamówień z zagranicy, będziemy prosić jedynie o pokrycie kosztów wysyłki. Przed złożeniem zamówienia można zapoznać się z jednym z archiwalnych numerów.

  • Czas, by powstać. „ … Najwyższa pora powstać z duchowego letargu i marazmu i wypełnić wolę naszego Pana! Już czas wykopać z ziemi talent powierzony nam przez Boga, który tak skrzętnie ukrywamy, i użyć go dla pomnożenia Bożego dzieła. Nasze kościoły, niczym miasta leżące na wzgórzach, powinny rozbłysnąć światłem Ewangelii i zdecydowanie wskazać drogę ku źródłom zbawienia i przemiany …”
  • Chiński Kościół w „Nowej Erze”. Kościół w Chinach stale musiał stawiać czoła agresji komunistycznej władzy, opresyjnej zresztą z samej swej natury. Jednak w ostatnich kilku latach liczba różnych aktów przemocy wymierzonych w chrześcijan znacznie się zwiększyła, równolegle zresztą z ogólnym radykalnym obniżeniem poziomu swobód obywatelskich w Chinach. Według Boba Fu, założyciela i lidera organizacji ChinaAid, „ogólna sytuacja w zakresie praw człowieka, rządów prawa i wolności religijnej jest najgorsza od zakończenia rewolucji kulturalnej przewodniczącego Mao”.
  • U granic Korei Północnej. Relacja pastora Macieja Wilkosza z niedawnego wyjazdu do Korei Południowej i posługi wśród Koreańczyków z Północy. „… Odwiedzałem uchodźców z Korei Północnej w ich domach. Jedliśmy razem kimchi i truskawki (był właśnie na nie sezon), dużo rozmawialiśmy. Opowiadali o swoim poranionym życiu, a ja starałem się dodawać im otuchy. Gdy słyszeli, że w Polsce też kiedyś był komunizm, ucisk i bieda i byliśmy zdominowani przez Związek Radziecki, ale dzięki Bożej łasce to wszystko się skończyło, na ich twarzach pojawiał się rzadki promień nadziei. Dowiedziałem się też, że w Korei Północnej Polskę nazywają – Polska! Mówiłem im wtedy, że znają już jedno polskie słowo i że nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek inny poza Polakami tak nazywał nasz kraj. Szczerze cieszyliśmy się z tego naszego wspólnego odkrycia …”
  • Poczta miłości i nadziei. Sylwetka pastora Zhanga Shaojie'go więzionego w Chinach za wiarę w Jezusa.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Biuletyn
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się