Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Biuletyn GPCh

Biuletyn Głosu Prześladowanych Chrześcijan ukazuje się cztery do sześciu razy do roku. Zamieszczane są w nim  m.in. przeglądowe artykuły na temat sytuacji w różnych krajach, świadectwa oraz informacje o prowadzonych przez nas akcjach wsparcia dla prześladowanych chrześcijan. Stałą pozycją jest też dział Poczta miłości i nadziei, w którym prezentujemy sylwetki chrześcijan więzionych za wiarę w Jezusa.

Biuletyn można zamawiać wypełniając poniższy formularz:

Imię i nazwisko:
Adres do wysyłki biuletynu:
Ilość:

Osoby mieszkające w Polsce mogą zaprenumerować biuletyn za darmo. W przypadku zamówień z zagranicy, będziemy prosić jedynie o pokrycie kosztów wysyłki. Przed złożeniem zamówienia można zapoznać się z jednym z archiwalnych numerów.

  • Płacz i nadzieja wdów. „ ... Nazajutrz jeszcze dalej na północ siedzimy pod wiatą dającą miły cień. Wśród zebranych są również wdowy. Niektóre przyjechały z daleka, aby się z nami spotkać. W pierwszym rzędzie naprzeciwko nas zauważam kilka z nich z niemowlętami na rękach. Serce we mnie zamiera… To musiało stać się bardzo niedawno – myślę. Odwracam się do towarzyszącego mi Kameruńczyka i pytam go o to. Tak – odpowiada – to wszystko wydarzyło się w ciągu ostatniego roku ... ”.
  • Nigeria: Obrazy z podróży. W grudniu ubiegłego roku roku trzyosobowy zespół z naszego stowarzyszenia udał się do Dżos, stolicy stanu Plateau, w którym często dochodzi do napaści na chrześcijańskie społeczności. Zawieźliśmy tam pomoc od polskich chrześcijan i przywieźliśmy stamtąd świadectwo wiary nigeryjskich wyznawców Jezusa Chrystusa i ich błogosławieństwo.
  • Pochwała nigeryjskiej kobiety. „ ... Kobiety, które spotkałam i które wspominam, nie są skoncentrowane na sobie, na swoim bólu, ale na swoich dzieciach. To one są tematem ich próśb modlitewnych i celem ich codziennych zmagań. Nigeryjki są wspaniałymi matkami. Przez pierwsze lata noszą swoje dzieci na plecach, a przez kolejne walczą o ich byt, bezpieczeństwo i lepszą przyszłość. ... ”.
  • Ludobójstwo na północy Nigerii. „ ... Ostatnie lata były też bardzo trudne dla wyznawców Chrystusa w środkowej Nigerii, w stanach Plateau i Kaduna. Skala ataków muzułmańskich pasterzy z ludu Fulbe na chrześcijańskie społeczności jest już tak duża, że pojawiają się głosy o planowo realizowanej czystce religijno-etnicznej. W dotychczasowym apogeum tej przemocy, w dniach 21-24 czerwca 2018 roku, zginęło w okolicach Dżos ponad 200 wyznawców Chrystusa. ... ”.
  • Rhoda, która nie zaparła się Jezusa. Świadectwo nigeryjskiej chrześcijanki, która w niewoli Boko Haram pozostała wierna Panu Jezusowi.
  • Poczta miłości i nadziei. Sylwetka Johna Cao więzionego w Chinach za wiarę w Jezusa.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Biuletyn
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się