Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Biuletyn GPCh

Biuletyn Głosu Prześladowanych Chrześcijan ukazuje się cztery do sześciu razy do roku. Zamieszczane są w nim  m.in. przeglądowe artykuły na temat sytuacji w różnych krajach, świadectwa oraz informacje o prowadzonych przez nas akcjach wsparcia dla prześladowanych chrześcijan. Stałą pozycją jest też dział Poczta miłości i nadziei, w którym prezentujemy sylwetki chrześcijan więzionych za wiarę w Jezusa.

Biuletyn można zamawiać wypełniając poniższy formularz:

Email:
Imię i nazwisko:
Adres do wysyłki biuletynu:
Ilość:

Osoby mieszkające w Polsce mogą zaprenumerować biuletyn za darmo. W przypadku zamówień z zagranicy, będziemy prosić jedynie o pokrycie kosztów wysyłki. Przed złożeniem zamówienia można zapoznać się z jednym z archiwalnych numerów.

W najnowszym numerze:

  • Moc w słabości. Bóg pragnie obdarzać swój lud mocą i duchowym autorytetem. Niezmiennie jednak droga ku tym duchowym wyżynom wiedzie przez dolinę krzyża, gdzie wyzbywamy się własnych ambicji i egocentryzmu, przestajemy polegać na własnych siłach i rozeznaniu, by w zamian otrzymać w darze Bożą umacniającą łaskę, która wystarczy do pokonania wszelkich przeciwności i pozwoli nam sprostać z pozoru nieosiągalnym dla nas wyzwaniom.
  • Cud w celi więziennej. Mąż Szani był liderem w kościele domowym w jednym z krajów islamskich na Bliskim Wschodzie. Pewnego dnia został w aresztowany. Szani modliła się do Boga, by sama mogła uniknąć aresztowania, jednak już następnego dnia także znalazła się w więzieniu.
  • Prognoza na 2017 rok. Obawiamy się nasilenia prześladowań chrześcijan właściwie we wszystkich rejonach świata, w których byli dotychczas nękani. Dlatego z tym większą determinacją powinniśmy stanąć u ich boku w modlitwie i gotowości niesienia im wszelkiej możliwej pomocy. Z pewnością będziemy mogli także nauczyć się od nich wielu ważnych i głębokich duchowych lekcji o naśladowaniu Chrystusa. Otwórzmy więc swoje serca i trwajmy z nimi w społeczności.
  • Poczta miłości i nadziei. Sylwetka Zhao Weilianga więzionego w Chinach za swą chrześcijańską działalność.

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Biuletyn