Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Biuletyn GPCh

Biuletyn Głosu Prześladowanych Chrześcijan ukazuje się cztery do sześciu razy do roku. Zamieszczane są w nim  m.in. przeglądowe artykuły na temat sytuacji w różnych krajach, świadectwa oraz informacje o prowadzonych przez nas akcjach wsparcia dla prześladowanych chrześcijan. Stałą pozycją jest też dział Poczta miłości i nadziei, w którym prezentujemy sylwetki chrześcijan więzionych za wiarę w Jezusa.

Biuletyn można zamawiać wypełniając poniższy formularz:

Imię i nazwisko:
Adres do wysyłki biuletynu:
Ilość:

Osoby mieszkające w Polsce mogą zaprenumerować biuletyn za darmo. W przypadku zamówień z zagranicy, będziemy prosić jedynie o pokrycie kosztów wysyłki. Przed złożeniem zamówienia można zapoznać się z jednym z archiwalnych numerów.

  • Wykopmy kolejną studnię. „ ... Jednym z bardzo uciążliwych narzędzi nacisku, używanych w celu zmuszenia chrześcijan do wyparcia się Chrystusa, jest zakaz dostępu do pobliskiej studni, która jest jedynym źródłem czystej wody w okolicy. Aby w ogóle przeżyć, muszą poświęcać wiele godzin dziennie na zdobycie wody lub po prostu wyprowadzić się. ... ”.
  • Asia Bibi wolna - lecz wielu innych nie. Zgodnie z pakistańskim Kodeksem Karnym za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi grozi kara śmierci, a za zbezczeszczenie Koranu dożywocie. Przepisy są sformułowane na tyle ogólnikowo, że na ich podstawie zarzut o bluźnierstwo można postawić z zupełnie błahych powodów. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że po 9 latach więzienia Asia Bibi, skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, została ostatecznie uniewinniona i wypuszczona na wolność. Niemniej jednak wielu innych pakistańskich chrześcijan wciąż jest przetrzymywanych w więzieniu, oskarżonych lub skazanych na śmierć bądź dożywocie na podstawie tego samego haniebnego prawa o bluźnierstwie.
  • Współpraca z prześladowanymi. Darowizny polskich chrześcijan zostały przeznaczone w 2018 roku na realizację projektów w ponad 20 krajach. W biuletynie opisaliśmy niektóre z naszych działań.
  • Poczta miłości i nadziei. Sylwetka Imrana Ghafura więzionego w Pakistanie za wiarę w Jezusa.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Biuletyn
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się