Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Biuletyn GPCh

Biuletyn Głosu Prześladowanych Chrześcijan ukazuje się cztery do sześciu razy do roku. Zamieszczane są w nim  m.in. przeglądowe artykuły na temat sytuacji w różnych krajach, świadectwa oraz informacje o prowadzonych przez nas akcjach wsparcia dla prześladowanych chrześcijan. Stałą pozycją jest też dział Poczta miłości i nadziei, w którym prezentujemy sylwetki chrześcijan więzionych za wiarę w Jezusa.

Biuletyn można zamawiać wypełniając poniższy formularz:

Imię i nazwisko:
Adres do wysyłki biuletynu:
Ilość:

Osoby mieszkające w Polsce mogą zaprenumerować biuletyn za darmo. W przypadku zamówień z zagranicy, będziemy prosić jedynie o pokrycie kosztów wysyłki. Przed złożeniem zamówienia można zapoznać się z jednym z archiwalnych numerów.

  • Hojność w czasie ucisku [...] Szczodrość darczyńców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zagrożeni utratą pracy i zdrowia, zamknięci na kwarantannach, odizolowani od swoich bliskich, przyjaciół i kościołów – dawali, dawali i jeszcze raz dawali.. [...]
  • Dziękujemy Polskiemu Kościołowi za wolność. Historie czterech chrześcijańskich rodzin, wykupionych przez nas z niewolniczej pracy w pakistańskich cegielniach.
  • Woda dająca życie. [...] Drążymy studnie w Burkina Faso. Dzięki darowi jednej polskiej rodziny i ich przyjaciół, którzy przekazali nam środki finansowe, mogliśmy już wybudować studnię w Kaya. Jest ona głęboka na 50 m i daje 2 m3 wody na godzinę. Studnia została zbudowana na terenie należącym do kościoła, dostęp do niej jest nieograniczony. Korzystają z niej zarówno chrześcijańscy uchodźcy, jak i miejscowi chrześcijanie i okoliczni mieszkańcy. To prawdziwe błogosławieństwo. W tym roku planujemy wybudować jeszcze trzy kolejne studnie w Burkina Faso. Studnie zostaną zlokalizowane w takich miejscach, gdzie schronienie znalazło wielu uchodźców chrześcijańskich i gdzie problem dostępu do wody jest największy. [...]
  • Dach nad głową. W zeszłym roku dzięki łasce Bożej staliśmy się częścią zadziwiającej historii wspólnot chrześcijańskich rozsianych w dżungli wysoko w górach stanu Odisha w Indiach. Mieszkają tam pośród plemion hinduskich, o których istnieniu niewielu wie, a jeszcze mniej do nich dociera. Żyją w skrajnej biedzie, daleko od wszelkiej cywilizacji.. [...]
  • Nadzieja pośród zgliszcz wojennych. W ostatnich miesiącach udało nam się objąć pomocą humanitarną wiernych z jednego z kościołów w Homs w Syrii, gdzie nie toczą się już regularne walki, ale brakuje dosłownie wszystkiego. Uwaga świata skierowała się gdzie indziej i tamtejsi chrześcijanie czują się pozostawieni sami sobie. Dostarczyliśmy więc żywność, podstawowe produkty higieniczne i lekarstwa dla ponad 200 osób. Dzięki naszemu wsparciu dzieci z tego kościoła po raz pierwszy od wybuchu wojny miały spotkanie świąteczne z podarunkami i posiłkiem.
  • Nasza misja wśród Koreańczyków z Północy. We wspieranej przez nas szkole biblijno-misyjnej w Seulu Koreańczycy z Północy, którzy byli kiedyś zniewoleni przez bezwzględny reżim komunistyczny w swojej ojczyźnie, uczą się, jak być misjonarzami wśród swoich rodaków.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Biuletyn
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się