Egipt
W Egipcie żyje największa na Bliskim Wschodzie społeczność chrześcijańską (12,8 procent populacji). Od ponad 10 lat chrześcijanie w tym kraju doświadczają nasilania się przemocy. Poprzez napastowanie, dyskryminację oraz drogą przekupstwa muzułmanie usiłują nakłaniać chrześcijan do przejścia na islam lub złamać ich morale. Na niektórych obszarach, takich jak Górny Egipt, naciski na chrześcijan są szczególnie silne. W wielu przypadkach ataki przeprowadzane są przez samozwańczą islamską straż obywatelską, zwykle przy milczącej akceptacji lokalnych sił bezpieczeństwa. Bardzo mocno prześladowani są zwłaszcza byli muzułmanie, którzy nawrócili się do Chrystusa.
Chociaż egipska konstytucja dopuszcza możliwość dokonania konwersji religijnej, nawróceni na chrześcijaństwo muzułmanie nie mogą zmienić w dowodach osobistych nazwiska ani zapisów dotyczących wyznawanej religii. Bez tej zmiany chrześcijańskie kobiety są uznawane za muzułmanki i nie mogą wyjść za mąż za chrześcijanina. Dzieci z małżeństw oficjalnie uznanych za muzułmańskie (nawet, jeśli są one w rzeczywistości chrześcijańskie) są kształcone jako muzułmanie. Policja nie pozwala też osobom posiadającym islamskie imiona na wchodzenie do kościołów.
Od obalenia w lutym 2011 r. prezydenta Hosniego Mubaraka w Egipcie zachodzi wiele zmian politycznych. Istnieją poważne obawy, że kraj ten zostanie zdominowany politycznie przez radykalne ugrupowania islamistyczne, co niesie ze sobą bardzo poważne zagrożenia dla miejscowych chrześcijan.
Prośby modlitewne
- Módlmy się za tych, którzy są dyskryminowani ekonomicznie i społecznych z powodu swojej wiary chrześcijańskiej. Módlmy się, aby Pan zaspokajał ich podstawowe potrzeby na świadectwo dla niechrześcijan, że Bóg troszczy się o swój lud.
- Módlmy się, aby Bóg wzmocnił chrześcijan i dodał im odwagi w tym czasie politycznej niepewności i dał im nowe możliwości dzielenia się ewangelią.