Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

Amerykański pastor John Cao i jego współpracownik Jing Ruxia zostali aresztowani w 2017 r. za „organizowanie nielegalnego przekraczania granicy” między Birmą a Chinami. Pastor Cao został skazany na siedem lat więzienia, a Jing na rok. Oskarżony pastor odwołal się od wyroku, jednak rozprawa była już kilka razy odraczana.

Władze Xiamen w prowincji Fujian, dużego miasta portowego w południowo-wschodnich Chinach, ogłosiły, że w ciągu najbliższych dwóch lat chcą zamknąć wszystkie lokalne kościoły domowe. Jest to zaledwie fragment ogólnokrajowej batalii toczącej się w Chinach przeciwko chrześcijaństwu.

23 czerwca funkcjonariusze służby bezpieczeństwa dokonali nalotu na Kościół Misji Wiary w Keren, drugim co do wielkości mieście w Erytrei, konfiskując mienie i aresztując grupę obecnych, w tym ciężarne kobiety i dzieci. Kościół ten działa w kraju od początku lat 50., a od 2002 roku ubiega się o rejestrację.

Na początku czerwca na facebookowym koncie Fady’ego Youssefa Todariego (25l.) z Gizy pojawiły się krytyczne wpisy o islamie. Kiedy Fady je zauważył, szybko zgłosił Facebookowi, że ktoś włamał się na jego konto. Następnie umieścił film, w którym przeprosił za te wpisy. Pomimo tego islamiści z jego wsi podburzyli innych mieszkańców.

Według Grega Kelleya z World Mission muzułmańscy przywódcy szkolą w Indonezji młodych mężczyzn, jak mają uwodzić chrześcijańskie dziewczęta lub przemocą doprowadzać je do współżycia seksualnego, by zaszły w ciążę. Ze względu na uwarunkowania kulturowe i wstyd, jaki taka sytuacja przynosi rodzinie, skrzywdzone dziewczęta często są zmuszane potem do małżeństwa z muzułmaninem.

20 maja w mieście Bwera w zachodniej Ugandzie lokalne kościoły rozpoczęły cykl spotkań ewangelizacyjnych na wolnym powietrzu, w trakcie których wielu ludzi zawierzyło się Jezusowi Chrystusowi. Ewangelizacje miały trwać do 26 maja, jednak dzień wcześniej policja pod naciskiem muzułmanów zakazała ich przeprowadzenia.

9 maja w mieście Tebriz agenci służb specjalnych wdarli się do stuletniego kościoła prezbiteriańskiego, w którym gromadzili się asyryjscy chrześcijanie. Zmienili oni zamki, usunęli z wieży krzyż, a administratora kościoła zmusili do wyjścia.

26 maja w Dżos doszło do ataków na chrześcijan wracających z nabożeństw, w których zginęło siedem osób.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się