Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Bieżące Informacje

26 października z więzienia Rajaei Shahr w Karadżu został zwolniony Ebrahim Firouzi. Niedługo zacznie odbywać kolejny wyrok: dwuletniego, wewnętrznego wygnania w Sarbazie przy granicy z Pakistanem.

22 września w miejscowości Sohna w stanie Haryana emerytowany pastor Patram Mangala i jego żona zostali zaatakowani przez grupę hinduskich bojowników, kiedy pracowali na podwórzu przed swoim domem. Pastor otrzymał cios szpadlem w twarz. Jego żona odniosła obrażenia wewnętrzne, ich syn Abhishek stracił cztery przednie zęby i został ranny w oko, a drugi syn, Raj, odniósł obrażenia wewnętrzne. Pastor Patram Mangala pomaga w lokalnej szkole chrześcijańskiej.

Rankiem 21 września mieszkańcy wioski Kalkudah pobili kijami sześcioro chrześcijan, udających się na nabożeństwo. Wierzący zostali później zabrani do pobliskiego szpitala.

Pastor Salah Chalah jest liderem Kościoła Protestanckiego Algierii, a także pastorem największego kościoła w kraju. Każdego tygodnia około 800 wiernych zbiera się na nabożeństwie w Kościele Pełnej Ewangelii w mieście Tizi-Ouzou. 15 października pastor Salah oraz liderzy jego społeczności otrzymali nakaz zamknięcia kościoła.

25 września zmarł Maged Fathi, pobity dzień wcześniej przez co najmniej sześciu muzułmańskich bojowników we wsi na obszarze gubernatorstwa Assiut. Zgodnie z relacją sąsiada, który był świadkiem zajścia, syn Mageda niósł martwe kurczaki, gdy przypadkiem upuścił jednego obok domu Ebrahima Abo Zaid'a.

26 sierpnia w prowincji Shanxi władze siłą usunęły dzieci z sierocińca założonego przez chrześcijan i przeniosły je do ośrodka prowadzonego przez państwo. Dom „Betania” dla dzieci z niepełnosprawnościami został założony w 1997 roku i przez lata był schronieniem dla ponad 100 dzieci ze specjalnymi potrzebami. Większość z nich została porzucona przez rodziców z powodu swoich chorób.

Fatemeh Bakhteri rozpoczęła roczną karę pozbawienia wolności w okrytym złą sławą więzieniu Evin, gdyż odmówiła wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Fatemeh (znana też jako Ailar) usłyszała wyrok za „działania przeciwko bezpieczeństwu narodowemu” we wrześniu 2018r.

18 lipca w Białorusi zniesiono prawo zezwalające na wszczynanie postępowania karnego z powodu niezarejestrowanych aktywności religijnych. Zamiast niego wprowadzono przepisy, na mocy których taka działalność może zostać ukarana grzywną w wysokości średniej płacy za 5 tygodni pracy.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitter
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się