Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

PAKISTAN: Asia Bibi skazana na śmierć

Asia BibiAsia Bibi, chrześcijanka z Pakistanu i matka dwójki dzieci, została 7 listopada 2010 r. skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Nałożono na nią także grzywnę w wysokości równej w przeliczeniu około 3160 zł, co odpowiada dwuipółrocznym zarobkom robotnika w Pakistanie.

Jest ona pierwszą kobietą skazaną na śmierć za bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Jej proces trwał ponad 16 miesięcy. Dla Asii Bibii i jej bliskich, którzy liczyli na jej szybki powrót do domu z więzienia, wyrok ten jest szokujący i druzgocący. Choć dotychczas nikt skazany na śmierć za bluźnierstwo w Pakistanie nie został stracony, to jednak Asia Bibi może teraz spędzić wiele lat w straszliwych warunkach panujących w celi śmierci, oczekując na rozpatrzenie jej ewentualnej apelacji przez Sąd Najwyższy.

Istnieje obawa, że wyrok na Asię Bibi może stanowić niebezpieczny precedens. Inna chrześcijanka, Martha Bibi, jest obecnie postawiona przed sądem w Lahore także za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.

Módlmy się za Asię Bibi i jej bliskich, aby Pan wzmocnił ich w tych jakże trudnych chwilach. Prośmy Boga o jej szybkie uwolnienie. Módlmy się za wszystkich chrześcijan w Pakistanie, aby Bóg obdarzył ich siłą do wytrwania i niezłomną nadzieją. Prośmy Boga, aby otworzył serca pakistańskich muzułmanów na światło Ewangelii.

Zachęcamy także do wysyłania do niej listów i kartek pocztowych.

Kontakt

FacebookYoutubeFeed
Jesteś tutaj: Home Bieżące Informacje Pakistan PAKISTAN: Asia Bibi skazana na śmierć