Biuletyn GPCh
Biuletyn Głosu Prześladowanych Chrześcijan ukazuje się cztery do sześciu razy do roku. Zamieszczane są w nim m.in. przeglądowe artykuły na temat sytuacji w różnych krajach, świadectwa oraz informacje o prowadzonych przez nas akcjach wsparcia dla prześladowanych chrześcijan. Stałą pozycją jest też dział Poczta miłości i nadziei, w którym prezentujemy sylwetki chrześcijan więzionych za wiarę w Jezusa.
Biuletyn można zamawiać wypełniając poniższy formularz:
Osoby mieszkające w Polsce mogą zaprenumerować biuletyn za darmo. W przypadku zamówień z zagranicy, będziemy prosić jedynie o pokrycie kosztów wysyłki. Przed złożeniem zamówienia można zapoznać się z jednym z archiwalnych numerów.
W najnowszym numerze:
- Dzień Modlitwy TO ZA MAŁO! „ ... Jak co roku będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół. Jednak jeden dzień, nawet najbardziej żarliwej modlitwy, nie wystarczy! Pan Jezus wyraźnie naucza nas, że „trzeba się zawsze modlić i nie ulegać zniechęceniu”. Dlatego niech 17 listopada tego roku będzie dla nas impulsem do stałej modlitwy za prześladowanych wyznawców Chrystusa i nieprzerwanej bratersko-siostrzanej troski o nich. ... ”.
- Wołanie o pomoc z Burkina Faso. W kwietniu 2019 r. islamiści w Burkina Faso ogłosili, że obecnie skupią się głównie na chrześcijanach. Swoje orędzie obwieścili, mordując Pastora Pierre’a Ouédraogo (80 l.) i czterech członków jego kościoła we wsi Sirgadżi w prowincji Soum. W obawie przed atakami wielu chrześcijan opuściło swoje domy i znajduje się obecnie w trudnym położeniu. Planujemy dostarczyć im żywność.
- Uczymy dzieci w Chinach o Jezusie! Głos Prześladowanych Chrześcijan włączył się w kampanię „Szkółka niedzielna w pudełku” („Sunday School in a Box”) prowadzoną przez naszą partnerską misję The Voice of the Martyrs z Korei Południowej (VOMK) oraz organizację China Aid ze Stanów Zjednoczonych. Celem kampanii jest wyposażenie chińskich rodziców w materiały dydaktyczne służące kształtowaniu wiary u ich dzieci.
- Poczta miłości i nadziei. Sylwetka Mussiego Eyoba więzionego w Erytrei za wiarę w Jezusa.