Głos Prześladowanych Chrześcijan

Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli ... Hbr 13,3

Izrael

Izrael

Powstanie państwa Izrael w 1948 r. zakończyło 1900-letni okres rozproszenia Żydów. Jednak praktycznie cały okres jego nowożytnej historii to stan wojny lub zagrożenia. Kraj ten ma za sobą sześć wojen z sąsiednimi państwami, interwencje zbrojne w Libanie i konflikty z Palestyńczykami. Od wielu lat jest też nękany atakami terrorystycznymi przeprowadzanymi przez różne ugrupowania islamistyczne (m.in. Hamas i Hezbollah).

Izrael jest państwem demokratycznym i świeckim. Gwarantuje swoim obywatelom wolność religijną. Żydzi przez wieki doświadczali ogromnych prześladowań zarówno na tle etnicznym jak i religijnym. Przed 2009 r. Żydzi wierzący w Jezusa jako Mesjasza byli w tym kraju prawnie dyskryminowani. Obecnie mesjanistyczni Żydzi mogą rejestrować swoje zgromadzenia religijne i wznosić domy modlitwy. Jednak ortodoksyjne ugrupowania żydowskie nieustannie naciskają na wprowadzenie ustaw anty-konwersyjnych. Dokonują też aktów agresji wobec chrześcijan.

Prośby modlitewne

  • Módlmy się o duchową odnowę dla tego narodu (Rz 11,25-31).
  • Módlmy się, by ewangelia mogła być rozumiana jako spełnienie żydowskiego dziedzictwa Izraela, i aby nastąpiło powszechne zwrócenie się Żydów do Chrystusa.
  • Módlmy się za tych, którzy sprzeciwiają się ewangelii i atakują żydowskich chrześcijan.

Kontakt

FacebookYoutubeFeedTwitterInstagram
Jesteś tutaj: Home Izrael
Nasza witryna używa cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej w Polityce prywatności ... Zgadzam się